Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

U12 vezou zlato z Klatov

29.04.2018 | Michal Luňák

Národní finále kategorie U12 se konalo o tomto víkendu v Klatovech. Turnaje pro 16 nejlepších týmů z celé republiky se zúčastnily samozřejmě také naše Lvice. Ty nenašly v celém turnaji žádného přemožitele a po šesti výhrách dokázaly obhájit loňské zlaté medaile z U11 v Krnově. Rozhodla o tom finálová výhra 55:45 na týmem HB Basket Praha. Bronzové medaile získaly Strakonice po výhře nad SBŠ Ostrava. Kromě týmové zlaté medaile jsme se také dočkali individuálních ocenění - MVP celého turnaje se stala Stella Vodvárková a do All stars pětice byla trenéry všech týmů zvolena Eliška Koďousková.

Výsledky Lvic na NF:
Základní skupina:
Benešov 76:19, Klatovy 83:36, Žabiny Brno 73:47
Čtvrtfinále:
Sadská 54:23
Semifinále:
SBŠ Ostrava 76:47
Finále:
HB Basket Praha 55:45

Hodnotit celý turnaj zápas od zápasu nemá moc velký význam. Můžeme tady jen zopakovat to, co se řeklo holkám ještě v Klatovech. Velká pochvala za výkony po celou sezónu, které byly korunované šesti výhrami na NF v Klatovech. Tu zlatou medaili si právem zasloužíte, i když platí i to, že je před Vámi kupa práce v dalším vašem basketbalovém rozvoji. Teď máte 14 dní volno, kdy můžete každý den oslavovat tu zlatou placku :-)

Někdy jsou poděkování taková otřepaná klišé, ale toto následující rozhodně není pouze zdvořilostní. Velké poděkování za celou letošní sezónu patří Vám rodičům. Basketu jste obětovali hodně času, poctivě objezdili dvě oblastní soutěže, všude výborně povzbuzovali a bylo vidět, že jak dobrou partu mají holky v týmu, tak i rodičovský tým šlapal jako hodinky. Vrcholem Vašeho snažení, bylo stejně jako v podání holek závěrečné NF v Klatovech. Strašně moc děkujeme za ty služby a převozy během turnaje. Ušetřili jste holkám spoustu času a síl. Třeba těch deset bodů finálového rozdílu je dílem toho, že jsme nemuseli ťapat po Klatovech jako některé ostatní týmy. Logisticky a časově to byl šílený turnaj. Ty zlaté medaile co přivezly Vaše dcery domů, si můžete minimálně hodinu denně nárokovat na půjčeni :-) Moc děkujeme!!!

K celému turnaji (teď jen nikoho neurazit). Problém první a největší, navýšení počtu účastníků na 16 je ok, ale pak je nesmysl to hrát ve třech dnech. Hlavně když jsou tři haly rozházené po celém městečku. My alespoň měli štěstí, že jsme v sobotu hráli na hale BK, i když pouze s jednozápasovou pauzou a v ní jsme ještě museli na oběd. Postupem turnaje jsme naráželi i na další výrazně nespokojené týmy. Samotnou kapitolou bylo slavnostní zahájení a dovednostní soutěže. To první bylo o účastnících turnaje asi tak deset minut. Následně jsme tleskali vítězům umělecké soutěže Easter cupu, vítězům NF U11 chlapců z místního klubu atd. Na dovednostních soutěžích bylo asi cílem hráčky uštvat. Jinak si vysvětlit první část ani snad nelze. Několik úseků driblinku, obranného pohybu, to asi není to pravé po dvou dnech zápasů ve velice teplém počasí a před finálovým dnem, který začínal již v 9:00, pro některé již dokonce v 8:30. Proto jsme holky před devátou hodinou stáhli a šlo se na hotel. Když jsme pak kolem 22:00 slyšeli kolem našeho hotelu procházet účastníky tohoto večera až do konce, mysleli jsme si své. Ale abychom jen nekritizovali, pochvalu zaslouží stolky zapisovatelů. Zejména ten na hale BK byl skvělý. Jinak jsme si teda moc "Tour de Klatovy" neužili.

 
Utkání
Ženy | Úterý 24.04.2018, 17:30
Sokol NILFISK Hradec Králové - DSK Basketball Nymburk
61:79 (11:20, 28:44, 44:58)
 
Ženy | Čtvrtek 26.04.2018, 18:30
DSK Basketball Nymburk - Sokol NILFISK Hradec Králové
96:81 (17:22, 45:39, 73:59)
 
Aktuální články
6. ročník Pivního rozjímání

První sobotu měsíce června se sejdou všichni milovníci piva u Aldisu. Tam se totiž uskuteční již šestý ročník hradeckého Pivního...

 
Dvě Lvice na repre sraz

V pondělí 14.5. začne přípravný kemp reprezentace žen České republiky, kam byla pozvána také dvojice našich Lvic a to Katka Bartoňová s...

 
Naše Lvice U15 opět zlaté

Uplynulý víkend patřil na Sokole MČR kategorie U15. Do Hradce se sjelo osm nejlepších týmů letošní sezóny, v neděli před šestnáctou...

 
MČR starších minižákyň v Ostravě
 
MČR U15 v Hradci Králové
 
U11 berou v oblasti zlato!
 
U14 zlaté na MČR ve Strakonicích
 
Lvice letos bez medaile
 
Ani doma jsme s Nymburkem neuspěli
 
U11 vezou z Litomeřic čtvrté místo
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS