Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Naše Lvice U15 opět zlaté

09.05.2018 | Michal Luňák

Uplynulý víkend patřil na Sokole MČR kategorie U15. Do Hradce se sjelo osm nejlepších týmů letošní sezóny, v neděli před šestnáctou hodinou se z obhajoby loňského zlata mohly radovat hráčky Sokola Nilfisk Hradec Králové, které v krásném finálovém zápase porazily HB Basket Praha 71:59. Bronz putoval na Královku díky holkám z USK, čtvrtý skončil Chomutov. Lvicím se zadařilo i individuálně, Nikola Šafránková byla zvolena MVP turnaje, Veronika Eliášová byla členkou All stars pětice, Adéla Vítová vyhrála střeleckou soutěž v trojkách a navíc byla vyhlášena nejlepší hráčkou týmu po dobu MČR.

Samotné MČR nezačalo pro naše Lvice příliš vesele. Utrápená výhra s Havířovem 65:63 nebyla tím pravým vstupem do MČR. Čtvrteční večer a první poločas duelu s HB byl ještě temnější. Soupeř dal devět trojek za poločas, Lvice byly všude a nikde. Ve druhém poločase sice stáhly patnáctibodové manko, ale na víc, než prohru 85:89 to nestačilo. Hráčkám a trenérce se večer neusínalo dobře, bylo jasné, že v pátek budou hrát Lvice "o život", jelikož prohra by znamenala účast ve skupině o páté až osmé místo, a to by byl velký propadák.
Samotné utkání se Spartou ukázalo, jak tenká je linie mezi úspěchem a neúspěchem. Lvice byly velice nervózní, neznaly o čem takový zápas je. Bojující a houževnatý soupeř, do toho oboustranně velice nepřesná dvojice rozhodčích, která z utkání udělala velký guláš. Skóre bylo vesměs pořád vyrovnané, když přišel asi zlomový moment celého MČR z pohledu Lvic. Sparta byla ve vedení 60:57 a výborná Jenková měla otevřenou střelu za tři body. Míč se snad třikrát odrážel v obroučce, ale naštěstí nepropadl. To vše nějakých osm minut před koncem, při velice negativním rozpoložení Lvic. Ve sportu se sice nehraje na kdyby, ale padnout Spartě tato trojka, další řádky o semifinále a následném finále, by k přečtení nebyly. Lvice nakonec zvládly tento nervózní duel sedmibodovým rozdílem a postoupily do semifinále z druhého místa.
Po zápase se všichni shodli na jediném, už to nebude propadák a snad z holek spadne to co je tížilo, vlastní psychika a pocit zodpovědnosti. V semifinále na naše hráčky čekal Chomutov, vítěz skupiny B. Od prvních sekund zápasu byla patrná ta obrovská proměna Lvic. Holky si na tento zápas přichystaly nejlepší výkon sezóny. Kvalitní soupeř neměl protizbraň na útočné akce Lvic a po změně obrany Nikoly Zdeňkové už neměl po poločase ani co nabídnout v útoku. Navíc se na Levharticích začala projevovat náročná sezóna a ne zcela ideální zdravotní stav Lucie Ceralové. Nic to však nemění na tom, že Lvice byly v sobotu skvělé, přesné v útoku, důrazné v obraně. Výsledek 87:61 a rozdíl šestadvaceti bodů zní až neuvěřitelně, po průběhu prvních dvou dní určitě.
Šlo se teda do finále, kde na Lvice čekal HB Basket. Do té doby neporažený (4 výhry) a hrající v nejlepší pohodě ze všech účastníků MČR. Ta pohoda vydržela HB Basketu i po dobu finále, jen se změnil fakt, že už nebyl neporažený. Lvice jej dokázaly zdolat 71:59. Finále bylo skvělé, první poločas naprosto dokonalý. Ani žádná moc velká nervozita nebyla na týmech znát, hrál se basket, který několikrát roztleskal zaplněnou halu na Sokole. Lvice navázaly na svůj výkon ze soboty. Jestli chtěl totiž někdo porazit výborně hrající HB Basket, musel hrát skvěle a to se stalo. Po třech čtvrtinách byl stav utkání 51:51, závěrečná čtvrtina skončila 20:8. Co rozhodlo? Bylo to to pověstné štěstíčko. Co skončilo v koši z rukou Lvic, to se HB Basketu z obroučky vykroutilo. Štěstí se však musí jít naproti a o vikendu mu naše hráčky naproti doslova sprintovaly. Po závěrečném klaksonu tedy propukla obrovská radost z obhajoby titulu. Na HB ale smutnit nemusí, finále nemělo poraženého, mělo pouze tým, který dostal stříbrné medaile. Ty zlaté skončily na krku našich Lvic.
Podařila se tedy obhajoba titulu z kategorie U15, skvělé. Tento ročník tak vylepšil své loňské MČR U14, kde bral bronz. Obhajoba to však byla jiná, jiná v tom, že tento tým U15 byl jiný než loňský. Jiný v tom, že potřeboval daleko více pomoci trenérky Michaely Benčíkové. Ono totiž leckdy platilo, že když bylo nejhůře, v minulosti vždy něco vymyslela Simona Fišerová. Letos to takové nebylo. Tento týmu U15 byl vyrovnanější, nemělo by smysl vytáhnout jednu či dvě holky. Základní pětka prakticka nastupovala ve stabilním složení a jedna pracovala pro druhou, všechny pro tým. V některých zápasech se třeba víc čekalo od lavičky, ale v těch klíčových ten přínos přišel. Tento tým byl velice chytrý na přijímání pokynů, dokázal je realizovat na hřišti, snad nejvíce to bylo vidět v sobotním semifinále. Holkám patří velké díky za sezónu a reprezentaci našeho basketbalového klubu. Drtivá většina hráček přechází do kategorie kadetek. To bude basketbalově zase o stupeň výš, ale ony to zvládnou. A když se budou trápit na hřišti, nemusejí věšet hlavy, vždyť tam bude Síma Fišerová a ta jim ukáže cestu kudy z potíží ven :-)

 
Utkání
Ženy | Neděle 09.12.2018, 17:00
BK Lokomotiva Trutnov - Sokol Nilfisk Hradec Králové
59:80 (14:38, 32:52, 45:64)
 
Ženy | Středa 12.12.2018, 18:30
Sokol Nilfisk Hradec Králové - BC Pharmaserv Marburg
 
Aktuální články
Dvě výhry juniorek s Trutnovem

V pravý čas se dala dohromady sestava našich juniorek, které tento víkend čekala dvě derby s Trutnovem. To první na palubovce našeho rivala...

 
Lvice zvládly derby v Trutnově

Východočeské derby dnes vidělo 820 diváků, kteří navštívili utkání trutnovské Lokomotivy se Sokolem Nilfisk Hradec Králové.Trutnov...

 
Oba rivalové zvou na nedělní derby

Nedělní šlágr ŽBL kterým derby nepochybně je, bude tradičně vysílat TVCOM. Ovšem již méně tradičně bude tento přenos komentovaný a...

 
V neděli na derby do Trutnova
 
Kadetky zvítězily v Pardubicích
 
Sympatický výkon Lvic s USK
 
Skvěle naše kadetky, Slovanka poprvé padla!
 
Lvice doma přehrály Čajky
 
Na Sokol se vrací evropský pohár, přijedou Čajky
 
Juniorky úspěšné napůl
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS