Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mezinárodní turnaj U13 v maďarském Kaposváru.

07.08.2018 | Vintr

Mezinárodní turnaj U13 v maďarském Kaposváru.

Hradecké Lvice ročníku 2005 (U13) přivezly zlato za 1. místo z mezinárodního basketbalového turnaje v  maďarském Kaposváru

Naše děvčata ( r. 2005) se v termínu od 7.7.2018 do 13.7.2018 zúčastnila mezinárodního basketbalového turnaje ( Intersport Youth Basketball Festival 2018) v jihomaďarském župním městě Kaposváru Turnaj probíhal v rámci velkého sportovního festivalu, spolu s volejbalovým, házenkářským a fotbalovým turnajem.

Celého festivalu se odhadem zúčastnilo bylo 3000-4000 účastníků ze třiceti zemí, z nichž mezi nejvzdálenější patřily USA, Tchai Wan, Palestina, Egypt, nebo Malta. Za ČR se zúčastnili ještě mladí fotbalisté z jižní Moravy.

Lvice byly přihlášeny do nejbližší vyšší kategorie U14, tedy k soupeřkám vesměs o rok starším. Los nás přidělil do skupiny B, spolu s domácím týmem GYAKORLÓ CSIBÉK (Maďarsko), ukrajinským VINICA MYRHOROD a polským KU AZS UMCS LUBLIN, se kterým naše holky začínaly. Úvod zápasu s Polkami byl z naší strany velice rozpačitý, někdy to vypadalo, jako by spolu holky hrály poprvé, ale konečné skóre Lvice - KU AZS UMCS LUBLIN 90:54 (24:13/49:33/72:45) dalo na úvodní trable zapomenout.

Druhý den nás čekal domácí tým a i přes opět rozpačitý úvod se narodilo přesvědčivé vítězství  Lvice - GYAKORLÓ CSIBÉK (Maďarsko) 87:45 (22:19/46:28/67:32).

Třetí hrací den a závěrečný zápas o první místo ve skupině byl s dosud také neporaženým týmem Vinica Myrhorod (UA). Utkání bylo velice vyrovnané, o čemž vypovídal těsný poločasový výsledek 28:29 v náš neprospěch. Po přestávce soupeř doplatil na úzký kádr a konečný výsledek                    Lvice - VINICA MYRHOROD (UKR) 69:51 (16:12/28:29/54:39) nám zajistil první místo ve skupině.

Ve čtvrtfinále jsme narazili na další polský tým MKS MOS WROCLAW, čtvrtý ze skupiny A. Utkání proběhlo čtvrtý den v podvečerním čase a žádné drama se nekonalo, vítězství                                    Lvice - MKS MOS WROCLAW (PL) 83:38 (19:8/33:17/52:32) nás posunulo do semifinále.

 Pátý den ráno již v 8:00 nás díky hracímu schématu čekal opět starý známý Vinica Myrhorod (UA), holky nastoupily velice soustředěné a vedení až o 25 bodů v průběhu první půle tomu odpovídalo a i přes polevení ve třetí čtvrtině, kdy se soupeř dostal na rozdíl devíti bodů, se zrodilo vítězství          Lvice - VINICA MYRHOROD (UKR) 74:54 (23:11/39:24/51/39), které nám zajistilo odpolední finále se suverénem skupiny A, švédským týmem BKK PIRATES ONSALA. Po představení obou týmů utkání začalo pod naší taktovkou, mírné vedení po první čtvrtině se nám podařilo navýšit na poločasových 10 bodů, aby nakonec naše koncentrované hráčky dotáhly nádherný zápas do vítězství                    Lvice - BKK PIRATES ONSALA (SWE) 56:38 (12:8/29:19/40:29) a zaslouženě celý turnaj vyhrály, po zásluze si na krk pověsily zlaté medaile a kapitánka Natálie Vlachová převzala pohár pro vítěze.

Dále je potřeba vyzdvihnout vyspělé publikum, které vytvořilo důstojnou atmosféru pro oba týmy a přátelské rozhovory. Pochvaly od soupeřových trenérů a uznání našich kvalit často vedlo i k pozvánkám  našich lvic na různé turnaje , dokonce i na mezinárodní turnaj do Švédska. Turnaje se pod vedením trenérů Jana Uhlíře  a Karla Adamce zúčastnily tyto hráčky: Bártů Zuzana, Brožová Anna, Foffová Monika, Kusá Kamila, Lindrová Lucie,  Mahelová Vendula, Malá Nela, Skoumalová Eliška, Sobotková Adéla, Vintrová Anna, Víšková Klára, Vlachová Natálie a Wohnerová Laura. Celý turnaj jsme absolvovali bez vážnějších zranění a děvčata prokázala, že patří mezi špičku i v evropském srovnání. Těší se tak na další boje u nás doma i v zahraničí a nyní si budou s pocitem dobře odvedené práce užívat letních prázdnin. Všichni zúčastnění považují turnaj za velice vydařený, drobné komplikace byly pouze s dopravou, kdy někteří účastníci zažili kolony u Brna, Bratislavy, či na hranicích a některé maďarské úseky silnic první třídy vyžadovaly velkou zručnost a trpělivost.

Poděkování patří všem hráčkám a trenérům a vedle nich také České basketbalové federaci, Městu Hradec Králové a soukromým dárcům za významnou finanční podporu a za všestrannou podporu také rodičům všech hráček.

Petr Vintr

 


 
Utkání
Ženy | Neděle 09.12.2018, 17:00
BK Lokomotiva Trutnov - Sokol Nilfisk Hradec Králové
59:80 (14:38, 32:52, 45:64)
 
Ženy | Středa 12.12.2018, 18:30
Sokol Nilfisk Hradec Králové - BC Pharmaserv Marburg
 
Aktuální články
Dvě výhry juniorek s Trutnovem

V pravý čas se dala dohromady sestava našich juniorek, které tento víkend čekala dvě derby s Trutnovem. To první na palubovce našeho rivala...

 
Lvice zvládly derby v Trutnově

Východočeské derby dnes vidělo 820 diváků, kteří navštívili utkání trutnovské Lokomotivy se Sokolem Nilfisk Hradec Králové.Trutnov...

 
Oba rivalové zvou na nedělní derby

Nedělní šlágr ŽBL kterým derby nepochybně je, bude tradičně vysílat TVCOM. Ovšem již méně tradičně bude tento přenos komentovaný a...

 
V neděli na derby do Trutnova
 
Kadetky zvítězily v Pardubicích
 
Sympatický výkon Lvic s USK
 
Skvěle naše kadetky, Slovanka poprvé padla!
 
Lvice doma přehrály Čajky
 
Na Sokol se vrací evropský pohár, přijedou Čajky
 
Juniorky úspěšné napůl
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS