Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Zlato pro Lvice U12 z Ostravy

05.05.2019 | Michal Luňák

Své Národní finále absolvovala o víkendu naše kategorie U12. Svěřenkyně Michaely Benčíkové a Evy Horákové měly ve skupině za soupeře Chomutov a Frýdek Místek. Po dvou jasných výhrách šly z prvního místa do čtvrtfinále. Tam na ně čekala Olomouc a po výhře 60:37 postoupily do semifinále. V něm čekala Sadská a šlo o odvetu za loňské semifinále, které skončilo pro Lvice smutnou osmnáctibodovou prohrou. No a ta byla v hlavách hráček více než by bylo zdrávo. Obava ze soupeře a zbytečná nedůvěra ve vlastní kvalitu zapříčinila šílený vstup 0:15. Po pěti minutách se však holky probraly a stáhly ještě do čtvrtiny na 9:17. Ty tři poslední minuty a dokázání si, že to půjde, byly klíčové. Lvice se odrazily ke skvělému výkonu a k výhře 54:37, která znamenala finále. Tam čekal pořádající celek SBŠ Ostrava, pro změnu přemožitel Lvic vloni v duelu o bronz. No a tak se holky vrátily o den zpět, a tentokrát byl úvod 0:10. Ale koncovka první čtvrtiny opět ukázala, že se není čeho bát. Po vyrovnaném poločase 28:28 si v tom druhém Lvice dokráčely pro zasloužené zlaté medaile po výhře 60:46. Po utkání pak přišla velká vlna radosti a dlouhé minuty nekončícího úsměvu. A právě úsměv a pozitivní myšlení, jsou znaky tohoto týmu. Pokud na něco platí, že s úsměvem jde všechno lépe, tak to stoprocentně platí na tento ročník našich Lvic. Zlatá medaile je tou nejlepší odměnou za celoroční přístup k basketbalu, chuť pro něj něco obětovat, a být vždy schopna pomoci své spoluhráčce. Stříbrnou medaili získal tedy pořádající klub z Ostravy a na třetím místě skončily Vosy ze Sadské.

Lvice byly za své výkony odměněny i v individuálních cenách. Ten závěrečný ceremoniál tak trochu ovládla naše Lvice Sandra Horáková. Ta byla zvolena MVP celého Národního finále, dostala se do All stars turnaje, a byla také nejlepší střelkyní celého turnaje a logicky i našeho týmu. Nutno poznamenat, že Sandra byla skutečně dominantní hráčkou celého turnaje ze všech týmů a její výkon v semifinále se Sadskou byl až neuvěřitelný. Kromě bodů navíc nemá problém přihrát svým spoluhráčkám a pracovat v obraně jako každá její další spoluhráčka.

Členkou All stars týmu byla také další Lvice a to Verča Pacáková.

Nejužitečnější hráčkou týmu byla trenéry zvolena Áďa Kučová a nejlepší hráčkou pak kapitánka Ema Kameníková.
V sobotu se pak konal doprovodný program, kde byly dovednostní soutěže a také tam se Lvice neztratily.
Třetí místa ve svých disciplínách obsadily Sandra Horáková a Terka Šlechtová.

Skončila tedy zápasová sezóna ročníku 2007. Nemohla dopadnout lépe, zlatá medaile je nejvíc. Jednak jde o vylepšení loňského umístění a hlavně je znatelný posun, jak individuální činnosti, tak také týmového projevu. Ovšem zlatá medaile neznamená, že už holky umí vše, o čemž se budou přesvědčovat na trénicích do konce června :-)

Je na místě také poděkovat rodičům hráček. Jednak za podporu na Národním finále v Ostravě, ale také za celou sezónu, ve které tým nastupoval ve dvou soutěžích a toho času v halách celého regionu bylo skutečně strašně moc. Zlatá medaile kterou Vám holky dovezly domů je ale tím nejlepším poděkováním.

 
Utkání
Ženy | Úterý 16.04.2019
KP Brno - Sokol Nilfisk Hradec Králové
69:78 (19:21, 34:43, 51:58)
 
Ženy | Pátek 19.04.2019, 17:30
Sokol Nilfisk Hradec Králové - KP Brno
70:60 (26:8, 41:30, 56:40)
 
Aktuální články
Sezóna 2018/19? Pro náš klub vynikající!

Před pár dny skončila basketbalová sezóna 2018/19, a když si uděláme rekapitulaci všech našich týmů, je to bilance úžasná. Samostatnou...

 
2006 dokončily svůj minižákovský zlatý hattrick

Třetí start na minižákovském NF své kategorie a třetí zlatá medaile pro ročník 2006, ke kterým pomohla také výrazně čtveřice...

 
Kadetky končí bez medaile

Poslední utkání sezóny čekalo dnes naše kadetky a to v rámci MČR, kde se utkaly s HB Basket Praha o bronzovou medaili. Tu si po...

 
Kadetky nestačily na Slovanku a zahrají si o bronz
 
Pátá zlatá medaile pro ročník 2004
 
Kadetky udolaly Trutnov a zahrají si MČR
 
U11 se vrací z Varů s bronzem
 
Sérii kadetek rozhodne pátý duel
 
U14 obhájily titul mistrů ČR
 
MČR U14 25.4.až 28.4.2019, program, výsledky.
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS