Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Zlato pro Lvice U12 z Ostravy

05.05.2019 | Michal Luňák

Své Národní finále absolvovala o víkendu naše kategorie U12. Svěřenkyně Michaely Benčíkové a Evy Horákové měly ve skupině za soupeře Chomutov a Frýdek Místek. Po dvou jasných výhrách šly z prvního místa do čtvrtfinále. Tam na ně čekala Olomouc a po výhře 60:37 postoupily do semifinále. V něm čekala Sadská a šlo o odvetu za loňské semifinále, které skončilo pro Lvice smutnou osmnáctibodovou prohrou. No a ta byla v hlavách hráček více než by bylo zdrávo. Obava ze soupeře a zbytečná nedůvěra ve vlastní kvalitu zapříčinila šílený vstup 0:15. Po pěti minutách se však holky probraly a stáhly ještě do čtvrtiny na 9:17. Ty tři poslední minuty a dokázání si, že to půjde, byly klíčové. Lvice se odrazily ke skvělému výkonu a k výhře 54:37, která znamenala finále. Tam čekal pořádající celek SBŠ Ostrava, pro změnu přemožitel Lvic vloni v duelu o bronz. No a tak se holky vrátily o den zpět, a tentokrát byl úvod 0:10. Ale koncovka první čtvrtiny opět ukázala, že se není čeho bát. Po vyrovnaném poločase 28:28 si v tom druhém Lvice dokráčely pro zasloužené zlaté medaile po výhře 60:46. Po utkání pak přišla velká vlna radosti a dlouhé minuty nekončícího úsměvu. A právě úsměv a pozitivní myšlení, jsou znaky tohoto týmu. Pokud na něco platí, že s úsměvem jde všechno lépe, tak to stoprocentně platí na tento ročník našich Lvic. Zlatá medaile je tou nejlepší odměnou za celoroční přístup k basketbalu, chuť pro něj něco obětovat, a být vždy schopna pomoci své spoluhráčce. Stříbrnou medaili získal tedy pořádající klub z Ostravy a na třetím místě skončily Vosy ze Sadské.

Lvice byly za své výkony odměněny i v individuálních cenách. Ten závěrečný ceremoniál tak trochu ovládla naše Lvice Sandra Horáková. Ta byla zvolena MVP celého Národního finále, dostala se do All stars turnaje, a byla také nejlepší střelkyní celého turnaje a logicky i našeho týmu. Nutno poznamenat, že Sandra byla skutečně dominantní hráčkou celého turnaje ze všech týmů a její výkon v semifinále se Sadskou byl až neuvěřitelný. Kromě bodů navíc nemá problém přihrát svým spoluhráčkám a pracovat v obraně jako každá její další spoluhráčka.

Členkou All stars týmu byla také další Lvice a to Verča Pacáková.

Nejužitečnější hráčkou týmu byla trenéry zvolena Áďa Kučová a nejlepší hráčkou pak kapitánka Ema Kameníková.
V sobotu se pak konal doprovodný program, kde byly dovednostní soutěže a také tam se Lvice neztratily.
Třetí místa ve svých disciplínách obsadily Sandra Horáková a Terka Šlechtová.

Skončila tedy zápasová sezóna ročníku 2007. Nemohla dopadnout lépe, zlatá medaile je nejvíc. Jednak jde o vylepšení loňského umístění a hlavně je znatelný posun, jak individuální činnosti, tak také týmového projevu. Ovšem zlatá medaile neznamená, že už holky umí vše, o čemž se budou přesvědčovat na trénicích do konce června :-)

Je na místě také poděkovat rodičům hráček. Jednak za podporu na Národním finále v Ostravě, ale také za celou sezónu, ve které tým nastupoval ve dvou soutěžích a toho času v halách celého regionu bylo skutečně strašně moc. Zlatá medaile kterou Vám holky dovezly domů je ale tím nejlepším poděkováním.

 
Utkání
Ženy | Neděle 26.01.2020, 17:00
Sokol Hradec Králové - Basket Žabiny Brno
90:93 pp (21:13, 41:47, 59:61, 77:77, 83:83)
 
Ženy | Pátek 31.01.2020, 18:15
U19 CHANCE - Sokol Hradec Králové
 
Aktuální články
Obhajoba se nekonala, Lvice stříbrné

Padesát minut dřely, ale na zlato to nestačilo. Hráčky Sokola Hradec Králové sehrály fantastické finále s týmem Žabin. Všechny aktérky...

 
Juniorky v Brně jednou úspěšné

Cílem dvou utkání juniorek v Brně byla alespoň jedna výhra. No a cíl byl naplněn s velkým přehledem. Již středeční duel na Žabinách,...

 
Lvice s noblesou do finále

Vítězky loňského ročníku Českého poháru hráčky Sokola Hradec Králové si dnes v Kutné Hoře vybojovaly právo zlaté medaile obhájit....

 
Do Kutné Hory za pohárovou obhajobou
 
Kadetky vezou z Brna dvě výhry
 
Další dvě výhry juniorek
 
Lvice zvítězily v Edenu
 
Rázné vykročení za obhajobou poháru
 
Naše Lvice v mládežnických reprezentacích
 
Jasná záležitost s Ostravou
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS