Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Zlato pro Lvice U12 z Ostravy

05.05.2019 | Michal Luňák

Své Národní finále absolvovala o víkendu naše kategorie U12. Svěřenkyně Michaely Benčíkové a Evy Horákové měly ve skupině za soupeře Chomutov a Frýdek Místek. Po dvou jasných výhrách šly z prvního místa do čtvrtfinále. Tam na ně čekala Olomouc a po výhře 60:37 postoupily do semifinále. V něm čekala Sadská a šlo o odvetu za loňské semifinále, které skončilo pro Lvice smutnou osmnáctibodovou prohrou. No a ta byla v hlavách hráček více než by bylo zdrávo. Obava ze soupeře a zbytečná nedůvěra ve vlastní kvalitu zapříčinila šílený vstup 0:15. Po pěti minutách se však holky probraly a stáhly ještě do čtvrtiny na 9:17. Ty tři poslední minuty a dokázání si, že to půjde, byly klíčové. Lvice se odrazily ke skvělému výkonu a k výhře 54:37, která znamenala finále. Tam čekal pořádající celek SBŠ Ostrava, pro změnu přemožitel Lvic vloni v duelu o bronz. No a tak se holky vrátily o den zpět, a tentokrát byl úvod 0:10. Ale koncovka první čtvrtiny opět ukázala, že se není čeho bát. Po vyrovnaném poločase 28:28 si v tom druhém Lvice dokráčely pro zasloužené zlaté medaile po výhře 60:46. Po utkání pak přišla velká vlna radosti a dlouhé minuty nekončícího úsměvu. A právě úsměv a pozitivní myšlení, jsou znaky tohoto týmu. Pokud na něco platí, že s úsměvem jde všechno lépe, tak to stoprocentně platí na tento ročník našich Lvic. Zlatá medaile je tou nejlepší odměnou za celoroční přístup k basketbalu, chuť pro něj něco obětovat, a být vždy schopna pomoci své spoluhráčce. Stříbrnou medaili získal tedy pořádající klub z Ostravy a na třetím místě skončily Vosy ze Sadské.

Lvice byly za své výkony odměněny i v individuálních cenách. Ten závěrečný ceremoniál tak trochu ovládla naše Lvice Sandra Horáková. Ta byla zvolena MVP celého Národního finále, dostala se do All stars turnaje, a byla také nejlepší střelkyní celého turnaje a logicky i našeho týmu. Nutno poznamenat, že Sandra byla skutečně dominantní hráčkou celého turnaje ze všech týmů a její výkon v semifinále se Sadskou byl až neuvěřitelný. Kromě bodů navíc nemá problém přihrát svým spoluhráčkám a pracovat v obraně jako každá její další spoluhráčka.

Členkou All stars týmu byla také další Lvice a to Verča Pacáková.

Nejužitečnější hráčkou týmu byla trenéry zvolena Áďa Kučová a nejlepší hráčkou pak kapitánka Ema Kameníková.
V sobotu se pak konal doprovodný program, kde byly dovednostní soutěže a také tam se Lvice neztratily.
Třetí místa ve svých disciplínách obsadily Sandra Horáková a Terka Šlechtová.

Skončila tedy zápasová sezóna ročníku 2007. Nemohla dopadnout lépe, zlatá medaile je nejvíc. Jednak jde o vylepšení loňského umístění a hlavně je znatelný posun, jak individuální činnosti, tak také týmového projevu. Ovšem zlatá medaile neznamená, že už holky umí vše, o čemž se budou přesvědčovat na trénicích do konce června :-)

Je na místě také poděkovat rodičům hráček. Jednak za podporu na Národním finále v Ostravě, ale také za celou sezónu, ve které tým nastupoval ve dvou soutěžích a toho času v halách celého regionu bylo skutečně strašně moc. Zlatá medaile kterou Vám holky dovezly domů je ale tím nejlepším poděkováním.

 
Utkání
Ženy | Pátek 06.03.2020, 16:30
BLK Slavia Praha - Sokol Hradec Králové
64:84 (17:19, 31:41, 46:60)
 
Ženy | Středa 11.03.2020, 17:30
KP Brno - Sokol Hradec Králové
65:88 (9:21, 28:44, 44:62)
 
Aktuální články
Přípravka opět začíná trénovat

Po pauze způsobené vládním omezením s ohledem na pandemickou situaci se opět vrací naše přípravka ze ZŠ Sever k trénování. Tréninky...

 
Basketbalový oddíl Hradeckých lvic

Basketbalový oddíl Hradeckých lvic  přijímá každé úterý a čtvrtek nová děvčata  od 9 - 11 let!Náborové tréninky...

 
Charitativní Final four

Letošní Renomia ženská basketbalová liga byla ukončena bez finálové bitvy. Nadace koše proti drogám oslovila čtyři nejlepší týmy aby...

 
Miroslav Volejník slaví padesátiny
 
Liga končí, Lvice mají stříbro
 
Přerušení basketbalové sezóny
 
Lvice uhájily druhé místo
 
Juniorky zvládly derby v Pardubicích
 
Výhra Lvic na Slavii
 
Lvice vydřely výhru na Rosničce
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS