Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Sezóna 2018/19? Pro náš klub vynikající!

22.05.2019 | Michal Luňák

Před pár dny skončila basketbalová sezóna 2018/19, a když si uděláme rekapitulaci všech našich týmů, je to bilance úžasná. Samostatnou kapitolou sezóny, byly naše ženy, které pro hradecký ženský basketbal vybojovaly historicky první vítěznou trofej, za triumf v Českém poháru. Další dvě medaile z ligy a Středoevropské ligy, to byly pouze třesničky na dortu. Dvě zlata získaly také žákyně U15 i U14! V minižactvu si všechny tři kategorie připsaly na své konto medaile, dokonce dvě zlaté. Takže sečteno a podtrženo, na příští sezónu si klub vedený Miroslavem Volejníkem nasadil laťku zatraceně vysoko!

                                                     „A“ ženy

Jen těžko mohla dopadnout sezóna našich žen lépe než dopadla. Svěřenkyně Romany Ptáčkové startovaly ve třech soutěžích a ze všech získaly medailové ocenění. Tou jistě nejcennější byla zlatá medaile za zisk Českého poháru. Do jeho Final four se Lvice kvalifikovaly výhrou na Žabinách. Závěrečný turnaj se konal v Karlových Varech a los postavil v semifinále proti Lvicím pražskou Slavii. Ta dokázala Lvice v sezóně dvakrát porazit, ale pohárové semifinále jasně ovládly Lvice 85:52. Ve finále pak naše hráčky porazily KP Brno 68:63 a získaly tak pro náš klub historicky první vítěznou trofej za zisk Českého poháru.

Po několika letech se do Hradce vrátil evropský pohár, a to v podobě Středoevropské ligy. V rámci základní skupiny se Lvice představily s německým Marburgem a třetím týmem byly Čajky z Piešťan. Po úvodní prohře v Německu Lvice třikrát vyhrály a na Final four šly z první pozice. Závěrečný turnaj se konal v Brně na Rosničce a v semifinále turnaje porazily Lvice celek z Košic 90:62. Ve finále se pak Lvice opět střetly s týmem z Piešťan. Finále bylo soubojem tvrdých obran a ta důslednější byla bohužel obrana Čajek, které zvládly finále 60:54 a na Lvice tak čekaly stříbrné medaile.

Třetí soutěží byla samozřejmě ŽBL. Vstup do sezóny byl rozpačitý, když Lvice prohrály tři z pěti úvodních duelů a bitva o pozice pro nasazení do play off nebyla rozehrána ideálně. Lvice v začátku sezóny brzdily zdravotní neduhy z přípravného období. Postupem základní části se však kapela Lvic rozehrála k velice povedenému koncertu, který vyvrcholil smetením Nymburka 3:0 na zápasy ve čtvrtfinálové sérii. V následném semifinále se náš tým střetl s USK Praha, na který nestačil jako všichni ostatní týmy soutěže. Následovala série o bronz, ve které byl soupeřem brněnský celek KP. Sérii hranou na tři duely rozehrál lépe celek z Brna, když doma zvítězil. Následné tři duely už ale patřily Lvicím a po výhře v sérii 3:1 byla medailová sbírka v sezóně 2018/19 dokonána.

Takže jak je patrné, letošní sezóna nemohla dopadnout lépe. Tři soutěže, tři medaile. Pozitivním faktem také je, že pro příští sezónu zůstane kádr Lvic prakticky pohromadě a pokud bude držet hráčkám zdraví, mohla by to být zase dobrá sezóna, jak jsme konečně v Hradci Králové zvyklí.

 

Juniorky U19

Taková pomyslná nultá sezóna, od které se příliš nečekalo, hlavním cílem byla bezproblémová záchrana soutěže. Náš kádr byl skutečně velmi mladý, vždyť hráčky, které byly prvním rokem v kategorii U17 odehrály přes dvacet zápasů v juniorkách (Bartáčková, Vítová, Vlčková) a další sbíraly také cenné zkušenosti.

Nějaké obavy ohledně záchrany vzaly rychle za své, juniorky již v první polovině soutěže porazily všechny soupeře, které papírově měly a bylo jasné, že si zahrají play off o MČR. S bilancí jedenácti výher a stejným počtem porážek obsadily svěřenkyně Romany Ptáčkové sedmé místo a v sérii o MČR se utkaly se Slovankou. Ta ani jednou nezaváhala a po výhře 3:0 na zápasy postoupila na MČR.

Naše juniorky se za sezónu rozhodně stydět nemusí, spíše naopak!!!

 

Kadetky U17

Kategorie, kde se tak nějak pošilhávalo po medaili, která by ukončila dlouhé čekání na cenný kov z této kategorie. Do sezóny vstoupily kadetky dobře, do Vánoc vše šlapalo, jak mělo. Dokonce jako první celek dokázaly kadetky porazit Slovanku, a to dokonce v Praze. Jenže pak přišla dvojička s Trutnovem a dvě porážky, které vnesly do tábora kadetek velký neklid. Ani ne tak mezi hráčky a realizační tým, ale ze strany rodičů. Tento neklid se pak přenesl i do týmu, byl doplněn realizační tým, ale efekt to nemělo žádný.

Tým dokončil základní část velice rozpačitě a v play off se velmi natrápil s Trutnovem. O vítězi celé série rozhodla jedna velice šťastná střela Veroniky Eliášové v pátém a rozhodujícím duelu.

Samotné vystoupení na závěrečném MČR pak jen dokreslilo celou sezónu. Jasná porážka od Slovanky a pak ještě vcelku překvapivá od HB Basket Praha v duelu o bronz a medaili z této kategorie opět nemáme.

Je tedy potřeba věřit, že příští rok už to vyjde a holky naváží na triumfy z kategorie U15, hlavní bude však, aby každý plnil své role a velmi výrazně nepřesahoval své kompetence.

Takže hráčky ať hrají, trenér ať je vede a rodič ať fandí. Na konci se pak všichni společně můžou radovat z případného úspěchu!!!


Žákyně U15

Náš veleúspěšný ročník 2004 nezná nic jiného než zlato a to už od kategorie U11. A ne jinak si to plánoval i v letošní sezóně, na kterou se také na některých postech posílil. Navíc si trenér Jan Uhlíř mohl vypomoci hráčkami ročníku 2005 v čele s Vlachovou a Brožovou. V posilování nezaháleli ani soupeři, a to zejména soupeř největší, Sparta.

Základní část byla formalitou, do extraligy šly Lvice se stoprocentní bilancí. V průběhu extraligy sice přišly tři porážky, Sparta si zajistila pořádání MČR ve své hale, ale to Lvicím nezabránilo v cestě ke zlatu.

Ke skvostné cestě, jelikož závěrečný turnaj odehrály Lvice s velkou grácií a své soupeře doslova rozsápaly. Ve čtvrtfinále porazily KP Brno, v semifinále Strakonice a ve finále deklasovaly Spartu 90:53. Dominance na turnaji byla obrovská a „čtyřky“ tak získaly pátý titul za sebou.


Žákyně U14

Stylem start  - cíl zvládly svou sezónu naše mladší žákyně U14. Po celý rok se jim ani jednou nestalo, aby se musely koukat na to, jak se z výhry radují jejich protihráčky. Dvanáct výher v základní části, čtrnáct v části extraligové a pak pět na MČR.

Závěrečné MČR pořádal náš klub. Lvice ovládly svou skupinu a v semifinále na ně čekala Sparta, kterou Lvice přehrály 72:45. Ve finále čekala Sadská a bylo to nejvyrovnanější utkání celé sezóny, ale i to vyhrály naše hráčky 86:78 a mohly se tak radovat ze zisku zlatých medailí.


Minižákyně U13

Poslední rok v minižactvu a třetí titul z Národního finále. Po zlatých výletech do Krnova a Klatov, byl tentokrát zlatou destinací Chomutov. Cesta za zlatem byla komplikovaná jen den před MČR, kdy se našim Lvicím porouchal na cestě autobus. Když je náhradní dopravce dovezl do Chomutova, už to byla jedna velká exhibice, která vyvrcholila finálovou výhrou nad HB Basket Praha. Finále bylo nejtěsnějším duelem, Lvice vyhrály „pouze“ 66:38!


Minižákyně U12

Jediná kategorie našeho minižactva, která v sezóně 2017/18 zůstala bez medaile, a tak prahla po tom, aby ji měla. Celý rok holky hodně a poctivě trénovaly. V období po Novém roce se jejich výkonost začala zvedat, a tak se s nadějí vyhlíželo závěrečné Národní finále v Ostravě. Tam Lvice jasně vyhrály svou skupinu a šlo se do play off.

Po výhře nad Olomoucí, čekala na Lvice Sadská, která v loni porazila tento ročník o osmnáct bodů. Tentokrát to bylo o sedmnáct, ale ve prospěch našich Lvic, které postoupily do finále. Tam čekala domácí Ostrava a Lvice svým výkonem totálně rozesmutnily celou halu, jelikož po výhře 60:46 vybojovaly zlaté medaile. Ty si celý tým přebíral s pusou rozesmátou od ucha k uchu, a právě smích a dobrá nálada, to byly hlavní rysy tohoto týmu. Který si i v náročných tréninkových jednotkách vždy našel čas na nějaký ten vtípek. Zlatá medaile je pro hráčky důkazem, že to všechno mělo smysl.

Minižákyně U11

Pro drtivou většinu hráček se jednalo o první regulérní basketbalovou sezónu a na jejím konci bylo Národní finále v Karlových Varech.

No a svůj první start na velkém turnaji ozdobily svěřenkyně Dany Hroudné ziskem bronzových medailí. Po třech výhrách nad Vary, Olomoucí a HB Basketem přišlo derby proti Pardubicím v semifinále. To bylo celou dobu vyrovnané, ale v jeho konci měl více štěstí soupeř a Lvice šly do duelu o bronz.

V něm se hráčkám dařilo a po výhře 54:48 nad Ostravou jim byly na krk věšeny zasloužené bronzové medaile a první basketbalové zážitky tak dostaly i medailovou odměnu.

 
Utkání
Ženy | Úterý 13.04.2021, 16:30
2. kolo
Hradecké lvice - USK Praha
 
Ženy | Pátek 16.04.2021, 17:00
3. kolo
USK Praha - Hradecké lvice
 
Aktuální články
Rozhovor s Pamelou Therese Effangovou

Máte pocit, že jste na konci soupisky? To sice jste, ale nevěšte hlavu, rozhovory ještě nekončí, takže zase za týden s otázkami na...

 
Rozhovor s Alžbětou Levínskou

Tak a máme tu předposlední rozhovor s hráčkou, uteklo to rychle, že? No stejně tak rychle utíkají prázdniny, takže brzy se uvidíme...

 
Rozhovor s Lucií Bolardtovou

Milí fanoušci hradeckých lvic, napravili jste si reputaci a máte tedy velkou pochvalu. Svými dotazy jste doslova zasypaly Lucii Bolardtovou,...

 
Rozhovor s Andreou Klaudovou
 
Rozhovor s Klárou Vojtíkovou
 
Rozhovor s Klárou Marečkovou
 
Rozhovor s Kristýnou Čuperkovou
 
Rozhovor s Michaelou Matuškovou
 
Rozhovor s Karolínou Šotolovou
 
Rozhovor s Natálií Vlčkovou
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS