Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Hráčky ročníku 2005 opět zlaté na mezinárodním turnaji v Kaposváru 2019

11.07.2019 | Uhlíř Jan

I v letošním roce se zúčastnila děvčata narozena v roce 2005 mezinárodního sportovního Youth Intersport festivalu, jehož součástí byl i basketbalový turnaj konaný od 4. do 10. července ve městě Kaposvár, na jihu Maďarska. Po loňském vítězství zlatých medailí z kategorie U14 byly letos holky přihlášeny do kategorie U16 pro ročník 2003 a mladší.

Hned v prvním utkání je čekal velice neznámý, téměř exotický soupeř, Al Ryiadi Basketbal z Libanonu. Po úvodním oťukávání, pro nás známé hale katolického gymnázia, naše hráčky dovedly utkání s přehledem do vítězného konce.

Sokol Hradec Králové : Al Ryiadi Basketbal 86:22

Večer téhož dne následoval velkolepý průvod centrem města se slavnostním zahájením na místním fotbalovém stadionu, kterého se zúčastnilo odhadem 3000-4000 lidí z 32 zemí z celého světa. Druhý den nás čekal domácí soupeř z Kaposváru. Utkání, které se hrálo v nepříliš přívětivé hale gymnázia Munkacsi a ke kterému se rozhodčí dostavil se značným zpožděním, mělo podobný průběh, jako utkání s libanonským soupeřem o čemž svědčí výsledek.

Sokol Hradec Králové : Kaposvár 71:20 

Třetí den nás čekal přímý souboj o první místo ve skupině s také dosud neporaženým celkem Bahira Kyjev. Toto utkání se hrálo ve zbrusu nové Kaposvár aréně, multifunkční hale se zatahovacími tribunami pro cca 3000 diváků, kterou můžeme jako Hradečáci tiše závidět. Vyrovnaný zápas s fyzicky i výškově vybaveným soupeřem jsme dovedli přes poločasové vedení 30:24, ke konečnému vítězství a k prvnímu místu ve skupině.

Sokol Hradec Králové : Bahira Kyjev 61:52

Čtvrtý den nás čekalo, lépe řečeno mělo čekat čtvrtfinálové utkání s maďarským soupeřem, ale ten se k utkání nedostavil, a tak jsme postoupili do semifinále po kontumačním výsledku 20:0, opět proti týmu Bahira Kyjev, který postoupil do semifinále stejným způsobem.

Semifinále se hrálo stejný den odpoledne, v prostorné hale univerzitního areálu, která ovšem nebyla vybavena elektronickým ukazatelem skóre ani času. První polovina zápasu patřila jednoznačně soupeři, který úvodní vedení 5:0 navýšil na poločasový rozdíl o 11 bodů v náš neprospěch. Po poločasovém proslovu od trenérů, vstoupily naše hráčky na palubu tou správnou nohou a po 5minutách bylo srovnáno. Přetahovaná skončila 3 minuty před koncem, kdy naše hráčky začaly navyšovat vedení na konečných 62:54 a mohly se těšit na finále.

Sokol Hradec Králové :Bahira Kyjev 62:54

Finále nás čekalo pátý závěrečný hrací den,  pro nás již známé hale katolického gymnázia, bezprostředně blízko hlavního náměstí a centra celého festivalu. Soupeřem nám byl tým SC Audentes z Estonska, bojovné, ale férové utkání bylo velice vyrovnané, o čemž svědčí výsledek po 1. čtvrtině 14:11 a poločase 29:28. Lehce odskočit se nám podařilo po 3. čtvrtině na 41:35 a soupeře definitivně zlomit ve 4. čtvrtině a pohodlně, ale zaslouženě dokráčet ke zlatým medailím.

Sokol Hradec Králové : SC Audentes 67:45

Stříbro patří týmu SC Audentes a bronz získal tým Bahira Kyjev. Večer proběhla na sousedním náměstí závěrečná diskotéka a ukončovací ceremoniál a druhý den ráno, nás čekala dlouhá cesta domů.

Pod vedením trenérů Karla Adamce a Jana Uhlíře se turnaje zúčastnily tyto hráčky: Brožová Anna, Felgrová Zuzana, Foffová Monika, Kusá Kamila, Lindrová Lucie, Mahelová Vendula, Sobotková Adéla, Vintrová Anna, Víšková Klára, Vodvárková Stella, Wohnerová Laura a kapitánka Vlachová Natálie. Všem patří velké poděkování a respekt, stejně jako rodičům.

 
Utkání
Ženy | Pátek 06.03.2020, 16:30
BLK Slavia Praha - Sokol Hradec Králové
64:84 (17:19, 31:41, 46:60)
 
Ženy | Středa 11.03.2020, 17:30
KP Brno - Sokol Hradec Králové
65:88 (9:21, 28:44, 44:62)
 
Aktuální články
Přípravka opět začíná trénovat

Po pauze způsobené vládním omezením s ohledem na pandemickou situaci se opět vrací naše přípravka ze ZŠ Sever k trénování. Tréninky...

 
Basketbalový oddíl Hradeckých lvic

Basketbalový oddíl Hradeckých lvic  přijímá každé úterý a čtvrtek nová děvčata  od 9 - 11 let!Náborové tréninky...

 
Charitativní Final four

Letošní Renomia ženská basketbalová liga byla ukončena bez finálové bitvy. Nadace koše proti drogám oslovila čtyři nejlepší týmy aby...

 
Miroslav Volejník slaví padesátiny
 
Liga končí, Lvice mají stříbro
 
Přerušení basketbalové sezóny
 
Lvice uhájily druhé místo
 
Juniorky zvládly derby v Pardubicích
 
Výhra Lvic na Slavii
 
Lvice vydřely výhru na Rosničce
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS