Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Hráčky ročníku 2005 opět zlaté na mezinárodním turnaji v Kaposváru 2019

11.07.2019 | Uhlíř Jan

I v letošním roce se zúčastnila děvčata narozena v roce 2005 mezinárodního sportovního Youth Intersport festivalu, jehož součástí byl i basketbalový turnaj konaný od 4. do 10. července ve městě Kaposvár, na jihu Maďarska. Po loňském vítězství zlatých medailí z kategorie U14 byly letos holky přihlášeny do kategorie U16 pro ročník 2003 a mladší.

Hned v prvním utkání je čekal velice neznámý, téměř exotický soupeř, Al Ryiadi Basketbal z Libanonu. Po úvodním oťukávání, pro nás známé hale katolického gymnázia, naše hráčky dovedly utkání s přehledem do vítězného konce.

Sokol Hradec Králové : Al Ryiadi Basketbal 86:22

Večer téhož dne následoval velkolepý průvod centrem města se slavnostním zahájením na místním fotbalovém stadionu, kterého se zúčastnilo odhadem 3000-4000 lidí z 32 zemí z celého světa. Druhý den nás čekal domácí soupeř z Kaposváru. Utkání, které se hrálo v nepříliš přívětivé hale gymnázia Munkacsi a ke kterému se rozhodčí dostavil se značným zpožděním, mělo podobný průběh, jako utkání s libanonským soupeřem o čemž svědčí výsledek.

Sokol Hradec Králové : Kaposvár 71:20 

Třetí den nás čekal přímý souboj o první místo ve skupině s také dosud neporaženým celkem Bahira Kyjev. Toto utkání se hrálo ve zbrusu nové Kaposvár aréně, multifunkční hale se zatahovacími tribunami pro cca 3000 diváků, kterou můžeme jako Hradečáci tiše závidět. Vyrovnaný zápas s fyzicky i výškově vybaveným soupeřem jsme dovedli přes poločasové vedení 30:24, ke konečnému vítězství a k prvnímu místu ve skupině.

Sokol Hradec Králové : Bahira Kyjev 61:52

Čtvrtý den nás čekalo, lépe řečeno mělo čekat čtvrtfinálové utkání s maďarským soupeřem, ale ten se k utkání nedostavil, a tak jsme postoupili do semifinále po kontumačním výsledku 20:0, opět proti týmu Bahira Kyjev, který postoupil do semifinále stejným způsobem.

Semifinále se hrálo stejný den odpoledne, v prostorné hale univerzitního areálu, která ovšem nebyla vybavena elektronickým ukazatelem skóre ani času. První polovina zápasu patřila jednoznačně soupeři, který úvodní vedení 5:0 navýšil na poločasový rozdíl o 11 bodů v náš neprospěch. Po poločasovém proslovu od trenérů, vstoupily naše hráčky na palubu tou správnou nohou a po 5minutách bylo srovnáno. Přetahovaná skončila 3 minuty před koncem, kdy naše hráčky začaly navyšovat vedení na konečných 62:54 a mohly se těšit na finále.

Sokol Hradec Králové :Bahira Kyjev 62:54

Finále nás čekalo pátý závěrečný hrací den,  pro nás již známé hale katolického gymnázia, bezprostředně blízko hlavního náměstí a centra celého festivalu. Soupeřem nám byl tým SC Audentes z Estonska, bojovné, ale férové utkání bylo velice vyrovnané, o čemž svědčí výsledek po 1. čtvrtině 14:11 a poločase 29:28. Lehce odskočit se nám podařilo po 3. čtvrtině na 41:35 a soupeře definitivně zlomit ve 4. čtvrtině a pohodlně, ale zaslouženě dokráčet ke zlatým medailím.

Sokol Hradec Králové : SC Audentes 67:45

Stříbro patří týmu SC Audentes a bronz získal tým Bahira Kyjev. Večer proběhla na sousedním náměstí závěrečná diskotéka a ukončovací ceremoniál a druhý den ráno, nás čekala dlouhá cesta domů.

Pod vedením trenérů Karla Adamce a Jana Uhlíře se turnaje zúčastnily tyto hráčky: Brožová Anna, Felgrová Zuzana, Foffová Monika, Kusá Kamila, Lindrová Lucie, Mahelová Vendula, Sobotková Adéla, Vintrová Anna, Víšková Klára, Vodvárková Stella, Wohnerová Laura a kapitánka Vlachová Natálie. Všem patří velké poděkování a respekt, stejně jako rodičům.

 
Utkání
Ženy | Středa 09.10.2019, 18:00
Sokol Hradec Králové - BLK Slavia Praha
79:71 (32:14, 55:27, 64:43)
 
Ženy | Sobota 19.10.2019, 16:00
Sokol Hradec Králové - U19 CHANCE
 
Aktuální články
V sobotu přijedou Strakonice

Šestým kolem bude pokračovat v sobotu na Sokole Renomia ŽBL. V jeho rámci změří síly naše hráčky Sokola Hradec Králové a Strakonic....

 
Dobrý víkend juniorek

Pochvalu si za tento víkend zaslouží naše juniorky. Ty na své palubovce přivítaly soupeře z Brna a na své konto si připisují jednu...

 
Lvice si doma poradily se Slavií

Čtvrté kolo Renomia ŽBL svedlo domácí hráčky Sokola Hradec Králové a Slavii Praha. Začátek utkání a tři úspěšné trojky z výborně...

 
Ve středu na Slavii
 
USK potvrdilo svou tuzemskou dominanci
 
První letošní výhra pro kadetky
 
Hořký vstup kadetek do extraligy
 
Nikola Šafránková byla reprezentační Lvicí
 
Skvělá domácí premiéra
 
Domácí premiéra, přijede KP Brno
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS