Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Nikola Šafránková byla reprezentační Lvicí

04.10.2019 | Michal Luňák

Letní období je v basketbalu tradičně určeno pro ME všech mládežnických kategorií. Náš klub měl letos dvě želízka v reprezentačním ohni. Jedním z nich byla Nikola Šafránková, která byla členkou výběru trenéra Fouska do šestnácti let, který bojoval na ME v Makedonii a z Lvice hradecké se tak stala Lvicí reprezentační. Nikole ke startu na ME gratulujeme, děkujeme za reprezentaci našeho klubu a přejeme, ať zahraje další výbornou sezónu!

Co se ti vybaví při vzpomínkách na turnaj?

Bylo toho více, ale nejvíc asi ten celý kolektiv. Měly jsme fakt skvělou partu, která táhla za jeden provaz.

ME předcházela dlouhá příprava, jak náročná byla ta příprava?

Měla jsem část přípravy problémy s kolenem, takže jsem to neabsolvovala úplně celé, ale náročné a dlouhé to rozhodně bylo. Vlastně celé prázdniny jsme trénovaly vždy čtyři dny v týdnu. V srpnu jsme pak hrály přípravné duely s Belgií, Německem a Maďarskem.

Jaké byly pocity s blížícím se koncem přípravy a blížící se nominací?

Tak hlavně to byla velká úleva, když už se blížil konec, jelikož to bylo fakt dlouhé a těžké. No a zároveň přicházel pocit nervozity, zda se dostanu do konečně dvanáctičlenné nominace. Pak přišla samozřejmě velká radost, když jsem věděla, že skutečně na Evropu pojedu.

Jaká byla tvá role v týmu?

Měly jsme jednotlivě pohovory s trenéry a tam mi pan Fousek říkal, ať si to hlavně celé užiji a že hlavní je parta a že jsme tady všichni kvůli kolektivu.

Hrálo se v Makedoni, jaké bylo prostředí?

Je vidět, že je to o něco chudší země než ta naše. Ovšem ubytování jsme měly pěkné a bylo o nás dobře postaráno během turnaje, ať už se týkalo jídla, nebo dovozu na tréninky a zápasy, které zajišťoval pořadatel.

Jaké byly ty úplně poslední pocity před premiérou na turnaji?

Velká nervozita, hlavně před první duelem. Naše skupina byla papírově lehčí a bylo cílem vyhrát ji, což se nám podařilo. Další nervózní chvilka přišla před duelem se Švédskem, který nás mohl posunout do horní poloviny turnaje. Ale šly jsme za výhrou, a to se nám podařilo.

Švédsko jste porazily a bylo před Vámi čtvrtfinále s Litvou.

V tomto utkání se nejvíce projevila naše slabina, jelikož jsme byly hodně malý tým, a právě výška byla největší zbraní Litvy. Nakonec jsme prohrály o tři body a šly hrát o páté až osmé místo.

Jak se trávila první prohra na turnaji?

Zklamání bylo velké, ale měly jsme stále velkou motivaci hrát o MS. Vždy nám k tomu chybělo vyhrát jeden zápas. To se nám pak bohužel nepodařilo, a tak si na MS nezahrajeme, což nás hodně mrzelo.

Kdybys měla celkově zhodnotit celé ME?

Celkově hodně dobrá zkušenost o všech stránkách. Jen i teď lituji zápasu s Litvou, měly jsme tým, který mohl získat medaili.

Co ti to dalo osobně?

Mimo těch herních věcí je důležité, že o sebe musím daleko více pečovat. Dostaly jsme i několik rad co dělat v sezóně, jak posilovat kotníky, kolena atd. čímž by se mělo předcházet zranění.

Jaké jsou tvoje cíle do sezóny?

Chtěla bych se zase o něco více herně posunout a zlepšit individuální činnosti. Rozhodně chci zakončit sezónu kadetek s medailí na krku. Budu nastupovat i v juniorkách a chci do každého zápasu jít naplno a co nejvíce pomoci týmu. No a kdyby byla na konci sezóny zase nominace na ME, tak by to bylo super.

 

 
Utkání
Ženy | Sobota 11.01.2020
BLK Slavia Praha - Sokol Hradec Králové
67:86 (13:27, 29:44, 44:66)
 
Ženy | Sobota 25.01.2020, 17:00
Sokol Hradec Králové - BLK Slavia Praha
 
Aktuální články
Kadetky vezou z Brna dvě výhry

Tento víkend extraligy kadetek trávily naše Lvice v Brně. V tomto městě odehrály osmdesát minut a z nich pětasedmdesát byly naprosto...

 
Další dvě výhry juniorek

Povedený víkend našich juniorek, které doma dokázaly porazit jak Strakonice, tak také v neděli Spartu. Sobotní duel proti Strakonicím byl...

 
Lvice zvítězily v Edenu

Sobotní večer patřila hala v Edenu duelu Renomia ŽBL, ve kterém domácí Slavia přivítala naše Lvice. Ty skvěle vstoupily do utkání a...

 
Rázné vykročení za obhajobou poháru
 
Naše Lvice v mládežnických reprezentacích
 
Jasná záležitost s Ostravou
 
V sobotu opět na basket
 
Výběr Východních Čech ovládl turnaj regionálních výběrů
 
Na závěr roku výhra v Ostravě
 
USK potvrdilo svou dominanci
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS