Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Juniorky ovládly turnaj v Trutnově

13.09.2020 | Jiří Jirsa

Parádní start týmu naší SCM mládeže, který ovládl tradiční turnaj juniorek v Trutnově. Ten byl náhradou za zrušený turnaj v Ostravě a velmi děkujeme pořadatelskému klubu, že nás den před startem turnaje přizval. My jsme se hostitelům moc neodvděčili, jelikož právě Trutnov byl soupeřem našeho výběru ve finále a to se stalo velmi přesvědčivě naší kořistí. Hodnocení turnaje si připravila trenérka juniorek Romana Ptáčková. 

Kompletní výsledky jsou ke vzhlédnutí na webu Trutnova.

Hodnocení trenérky Romany Ptáčkové:
Rádi jsme na poslední chvíli uvítaly možnost zúčastnit se turnaje starších dorostenek v Trutnově. Ve čtvrtek nám byl totiž zrušen turnaj v Ostravě a naše dorostenky by pak zůstaly bez herní prověrky. Vzhledem k větší absenci starších dorostenek (zraněné Fišerová, Bartáčková, Eliášová) jsme rozhodly turnaj pojmout jako přípravu obou dorosteneckých kategorií. Z 12 ti hráček byly pouze 3 věkově starší  (Paterová, Vítová, Vlčková). Proto jsme si s Míšou Benčíkovou rozdělily také koučování utkání na 2 + 2 se záměrem, že nedělní utkání odehraje pouze mladší dorost. Vzhledem k postupu do finále jsme však přehodnotily původní záměr a finále si tak zahrály všechny holky.
Výkony holek se mi hodnotí velmi dobře, zvlášť první utkání proti Žabinám jsme předváděly 3 čtvrtiny skvělý výkon, kdy nebylo ani známky po tom, že hráčky několik měsíců nehrály žádné utkání. Soupeře jsme přehrály větší aktivitou, přechodem do rychlého protiútoku a v neposlední řadě i výbornou spoluprací v útočných kombinacích. V sobotu dopoledne nás čekal asi nejtěžší soupeř HB Basket, který vyznává podobný herní styl jako my. Vždy v úvodu jednotlivých čtvrtin nás vždy zaskočil svým důrazem a aktivitou a chvíli trvalo než jsme se probraly a vracely stejnou mincí. Když jsme si přivykly na rychlost a tvrdost v osobních soubojích a přidaly více herní kvality, tak teprve jsme soupeře začaly přehrávat.  
Finále bylo v naší režii, soupeře jsme přehrály rychlostí a velice úspěšným zakončování akcí. 
Z hlediska nasazení a důrazu to byla pro nás výborná příprava pro extraligové boje, které jsou za dveřmi. Samozřejmě jsme odhalily i spoustu nedostatků (obranný doskok, komunikace a pozornost v obraně), na kterých musíme pracovat, pokud chceme být ještě lepší. Výborný základ však je to, že tyto hráčky mají zdravou herní drzost , správný tah na věc (vítězství).
Poděkování také patří p. Jirsovi za pomoc v organizaci a podporu vůbec.

 
Utkání
Ženy | Středa 11.03.2020, 17:30
KP Brno - Sokol Hradec Králové
65:88 (9:21, 28:44, 44:62)
 
Ženy | Středa 30.09.2020, 19:30
Levhartice Chomutov - Sokol Hradec Králové
 
Aktuální články
Nová sezóna Renomia ŽBL startuje už tento pátek

Už tento pátek 25. září se znovu vrátí do akce nejvyšší česká ženská basketbalová liga, která podruhé za sebou ponese název RENOMIA...

 
Končí nejvyšší pivotka Hradeckých lvic

Deset let po největším úspěchu českého ženského basketbalu ukončuje kariéru jedna z klíčových hráček stříbrného týmu...

 
Kadetky v Praze stoprocentní

O víkendu pro nás začala extraligová sezóna. V jejím začátku jsme postrádaly Natálii Vlachovou, kterou do utkání nepustilo zranění....

 
Dvě výhry U14 na Žabinách
 
Příprava malých lvic U12 a U13 v plném proudu
 
U15 se připravují na novou sezónu
 
U17 a U14 na soustředění v Ústí nad Orlicí
 
Hradecké lvice vyrazily do Deštné v Orl. horách
 
Charitativní Final four
 
Miroslav Volejník slaví padesátiny
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS