Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Juniorky ovládly turnaj v Trutnově

13.09.2020 | Jiří Jirsa

Parádní start týmu naší SCM mládeže, který ovládl tradiční turnaj juniorek v Trutnově. Ten byl náhradou za zrušený turnaj v Ostravě a velmi děkujeme pořadatelskému klubu, že nás den před startem turnaje přizval. My jsme se hostitelům moc neodvděčili, jelikož právě Trutnov byl soupeřem našeho výběru ve finále a to se stalo velmi přesvědčivě naší kořistí. Hodnocení turnaje si připravila trenérka juniorek Romana Ptáčková. 

Kompletní výsledky jsou ke vzhlédnutí na webu Trutnova.

Hodnocení trenérky Romany Ptáčkové:
Rádi jsme na poslední chvíli uvítaly možnost zúčastnit se turnaje starších dorostenek v Trutnově. Ve čtvrtek nám byl totiž zrušen turnaj v Ostravě a naše dorostenky by pak zůstaly bez herní prověrky. Vzhledem k větší absenci starších dorostenek (zraněné Fišerová, Bartáčková, Eliášová) jsme rozhodly turnaj pojmout jako přípravu obou dorosteneckých kategorií. Z 12 ti hráček byly pouze 3 věkově starší  (Paterová, Vítová, Vlčková). Proto jsme si s Míšou Benčíkovou rozdělily také koučování utkání na 2 + 2 se záměrem, že nedělní utkání odehraje pouze mladší dorost. Vzhledem k postupu do finále jsme však přehodnotily původní záměr a finále si tak zahrály všechny holky.
Výkony holek se mi hodnotí velmi dobře, zvlášť první utkání proti Žabinám jsme předváděly 3 čtvrtiny skvělý výkon, kdy nebylo ani známky po tom, že hráčky několik měsíců nehrály žádné utkání. Soupeře jsme přehrály větší aktivitou, přechodem do rychlého protiútoku a v neposlední řadě i výbornou spoluprací v útočných kombinacích. V sobotu dopoledne nás čekal asi nejtěžší soupeř HB Basket, který vyznává podobný herní styl jako my. Vždy v úvodu jednotlivých čtvrtin nás vždy zaskočil svým důrazem a aktivitou a chvíli trvalo než jsme se probraly a vracely stejnou mincí. Když jsme si přivykly na rychlost a tvrdost v osobních soubojích a přidaly více herní kvality, tak teprve jsme soupeře začaly přehrávat.  
Finále bylo v naší režii, soupeře jsme přehrály rychlostí a velice úspěšným zakončování akcí. 
Z hlediska nasazení a důrazu to byla pro nás výborná příprava pro extraligové boje, které jsou za dveřmi. Samozřejmě jsme odhalily i spoustu nedostatků (obranný doskok, komunikace a pozornost v obraně), na kterých musíme pracovat, pokud chceme být ještě lepší. Výborný základ však je to, že tyto hráčky mají zdravou herní drzost , správný tah na věc (vítězství).
Poděkování také patří p. Jirsovi za pomoc v organizaci a podporu vůbec.

 
Utkání
Ženy | Úterý 13.04.2021, 16:30
2. kolo
Hradecké lvice - USK Praha
 
Ženy | Pátek 16.04.2021, 17:00
3. kolo
USK Praha - Hradecké lvice
 
Aktuální články
Rozhovor s Pamelou Therese Effangovou

Máte pocit, že jste na konci soupisky? To sice jste, ale nevěšte hlavu, rozhovory ještě nekončí, takže zase za týden s otázkami na...

 
Rozhovor s Alžbětou Levínskou

Tak a máme tu předposlední rozhovor s hráčkou, uteklo to rychle, že? No stejně tak rychle utíkají prázdniny, takže brzy se uvidíme...

 
Rozhovor s Lucií Bolardtovou

Milí fanoušci hradeckých lvic, napravili jste si reputaci a máte tedy velkou pochvalu. Svými dotazy jste doslova zasypaly Lucii Bolardtovou,...

 
Rozhovor s Andreou Klaudovou
 
Rozhovor s Klárou Vojtíkovou
 
Rozhovor s Klárou Marečkovou
 
Rozhovor s Kristýnou Čuperkovou
 
Rozhovor s Michaelou Matuškovou
 
Rozhovor s Karolínou Šotolovou
 
Rozhovor s Natálií Vlčkovou
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS