Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Končí nejvyšší pivotka Hradeckých lvic

23.09.2020 | Petra Viková

Deset let po největším úspěchu českého ženského basketbalu ukončuje kariéru jedna z klíčových hráček stříbrného týmu z domácího světového šampionátu, pivotka Petra Kulichová. Čerstvě šestatřicetiletá, téměř dvoumetrová basketbalistka naposledy působila v dresu Hradce Králové v české nejvyšší soutěži.

 

„Hlavou se mi konec kariery honil už delší dobu. Bohužel jsme kvůli koronaviru museli sezónu ukončit dříve a já měla čas to všechno rozmyslet,“ přiznává Kulichová, že k jejímu konci přispěl i fakt, že ligový ročník 2019/20 se nemohl podobně jako většina dalších soutěží dohrát.

 

Ještě na začátku září byla Kulichová alespoň podle zpráv z klubu rozhodnuta pokračovat, o pár dní později už ale oznámil hradecký klub na svých sociálních sítích loučení s kariérou s dovětkem, že se Petra chystá chytit za pačesy pracovní příležitost. Touto cestou se ale nakonec rodačka z Pardubic nevydá.

 

„Konec kariéry jsem oznámila na základě něčeho, co nedopadlo a teď se soustředím na to, jakou cestou se vydám. Určitě nelituji kroku, který jsem udělala. Cítila jsem, že je to tak správné a teď se soustředím na nové věci a příležitosti,“ pokračuje Kulichová.

 

Ta během kariéry vystřídala spoustu velkých klubů včetně Brna v dobách největší slávy, se kterým v roce 2006 vyhrála Euroligu, USK Praha či tureckých gigantů Besiktas, Galatasaray a Ankara. Každé angažmá jí podle vlastních slov něco přineslo.

 

„Vzpomínám v dobrém na všechny angažmá, všechny týmy a země, kterými jsem si prošla, mi daly hodně. S Brnem jsem vyhrála Euroligu, v Turecku jsem poznala, jaké to je žít v zahraničí, poznat novou kulturu, jazyk, přátelé a jsem moc ráda, že jsem kariéru mohla zakončit v Hradeckých lvicích,“ pochvaluje si.

 

Největší momenty v kariéře ale prožila hlavně v reprezentačním dresu. Na svém kontě má účast na olympijských hrách v Athénách, Pekingu a Londýně, ale hlavně je mistryní Evropy z roku 2005 a vicemistryní světa o pět let později. Nikdy nebyla elitní střelkyní, v klíčových momentech ale na palubovce nechyběla a její doskoky a bloky táhly reprezentaci za historickými úspěchy.

 

„Nejraději vzpomínám na MS 2010, které se odehrálo v České republice, na to se nedá zapomenout. Celá Česká republika prožívala náš úspěch s námi, a to je nezapomenutelné,“ zasní se i po letech.

 

Majitelka šesti ligových titulů basketbal miluje, přesto ji teď zřejmě čeká od sportu s oranžovým míčem nějakou dobu pauza.

 

„U basketbalu nezůstanu, chci se vydat úplně jinou cestou, ale nikdy neříkej nikdy a třeba se k tomu někdy, nějakým způsobem vrátím,“ uzavírá Kulichová.článek převzat z www.cbf.cz z 22.9.2020

 
Utkání
Ženy | Pátek 24.09.2021, 19:30
Levhartice Chomutov - Sokol Hradec Králové
66:69 (13:11 36:34 45:54)
 
Ženy | Sobota 02.10.2021, 16:00
Sokol Hradec Králové - BK Strakonice
 
Aktuální články
Kadetky zvládly těžký start do extraligy

Na start extraligy jsme dostaly dva týmy, které rozhodně mají v letošním rozšířeném ročníku extraligy U17 medailové ambice. Oba duely...

 
Podzimní průvan v šatnících

Chcete oživit svůj šatník a nezaplatit za to majlant? Máte ve skříni kousky, které už nenosíte a daly by se poslat dál výměnou za...

 
ŽBL: Tortura pro fanoušky v Chomutově

Fanoušci vděční za to, že mohou sledovat zápas přímo z haly, dorazili do Chomutova v úctyhodném počtu. Netušili, jaká muka na...

 
U19: Po prohře přišel cenný skalp USK
 
U15: Dvě výhry a 231 bodů
 
Těžko na cvičišti…
 
Časy se mění ... a lvice s nimi
 
Uplynulému víkendu kralovaly lvice
 
Lvice U15 zlaté v Kyjově
 
Pojď hrát basketbal!
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS