Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Končí nejvyšší pivotka Hradeckých lvic

23.09.2020 | Petra Viková

Deset let po největším úspěchu českého ženského basketbalu ukončuje kariéru jedna z klíčových hráček stříbrného týmu z domácího světového šampionátu, pivotka Petra Kulichová. Čerstvě šestatřicetiletá, téměř dvoumetrová basketbalistka naposledy působila v dresu Hradce Králové v české nejvyšší soutěži.

 

„Hlavou se mi konec kariery honil už delší dobu. Bohužel jsme kvůli koronaviru museli sezónu ukončit dříve a já měla čas to všechno rozmyslet,“ přiznává Kulichová, že k jejímu konci přispěl i fakt, že ligový ročník 2019/20 se nemohl podobně jako většina dalších soutěží dohrát.

 

Ještě na začátku září byla Kulichová alespoň podle zpráv z klubu rozhodnuta pokračovat, o pár dní později už ale oznámil hradecký klub na svých sociálních sítích loučení s kariérou s dovětkem, že se Petra chystá chytit za pačesy pracovní příležitost. Touto cestou se ale nakonec rodačka z Pardubic nevydá.

 

„Konec kariéry jsem oznámila na základě něčeho, co nedopadlo a teď se soustředím na to, jakou cestou se vydám. Určitě nelituji kroku, který jsem udělala. Cítila jsem, že je to tak správné a teď se soustředím na nové věci a příležitosti,“ pokračuje Kulichová.

 

Ta během kariéry vystřídala spoustu velkých klubů včetně Brna v dobách největší slávy, se kterým v roce 2006 vyhrála Euroligu, USK Praha či tureckých gigantů Besiktas, Galatasaray a Ankara. Každé angažmá jí podle vlastních slov něco přineslo.

 

„Vzpomínám v dobrém na všechny angažmá, všechny týmy a země, kterými jsem si prošla, mi daly hodně. S Brnem jsem vyhrála Euroligu, v Turecku jsem poznala, jaké to je žít v zahraničí, poznat novou kulturu, jazyk, přátelé a jsem moc ráda, že jsem kariéru mohla zakončit v Hradeckých lvicích,“ pochvaluje si.

 

Největší momenty v kariéře ale prožila hlavně v reprezentačním dresu. Na svém kontě má účast na olympijských hrách v Athénách, Pekingu a Londýně, ale hlavně je mistryní Evropy z roku 2005 a vicemistryní světa o pět let později. Nikdy nebyla elitní střelkyní, v klíčových momentech ale na palubovce nechyběla a její doskoky a bloky táhly reprezentaci za historickými úspěchy.

 

„Nejraději vzpomínám na MS 2010, které se odehrálo v České republice, na to se nedá zapomenout. Celá Česká republika prožívala náš úspěch s námi, a to je nezapomenutelné,“ zasní se i po letech.

 

Majitelka šesti ligových titulů basketbal miluje, přesto ji teď zřejmě čeká od sportu s oranžovým míčem nějakou dobu pauza.

 

„U basketbalu nezůstanu, chci se vydat úplně jinou cestou, ale nikdy neříkej nikdy a třeba se k tomu někdy, nějakým způsobem vrátím,“ uzavírá Kulichová.článek převzat z www.cbf.cz z 22.9.2020

 
Utkání
Ženy | Pátek 09.10.2020, 17:30
5. kolo
Hradecké lvice - USK Praha
 
Ženy | Sobota 31.10.2020, 16:00
Sokol Hradec Králové - U19 CHANCE
 
Aktuální články
Juniorky v Brně úspěšné jen jednou

Poslední dvě utkání před přerušením extraligy čekala na naše juniorky. Ty jely do Brna, kde se utkaly s celky Žabin a KP. Sobotní...

 
Lvice potrápily favorita

Basketbalistky ZVVZ USK Praha sehrály v rámci pátého kola RENOMIA ŽBL jeden z nejvyrovnanějších zápasů za poslední roky. Na palubovce...

 
Od pondělí 12.10. utichnou tělocvičny

V návaznosti na nové vládní rozhodnutí ohledně situace spojené s COVID-19 se s platností od pondělí 12. října na dva týdny zastaví...

 
Souboj dosud neporažených
 
Sportování od 5.října 2020
 
Další dvě výhry kadetek
 
Hradecké lvice se poprvé představily doma
 
Do Hradce se vrací Renáta Březinová
 
Hradecké lvice jdou do boje!
 
Skvělý start juniorek na USK
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS