Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Juniorky v Brně úspěšné jen jednou

11.10.2020 | Jiří Jirsa

Poslední dvě utkání před přerušením extraligy čekala na naše juniorky. Ty jely do Brna, kde se utkaly s celky Žabin a KP. Sobotní utkání na Rosničce nezastihlo Lvice v úvodu utkání v přílišné herní pohodě, ale od druhé čtvrtiny tým zahrál velmi dobře a díky vynaložené energii a chuti do hry zvítězil nad Žabinami 83:74. V neděli nás čekalo KP a utkání se hodnotí velmi těžko. Juniorkám se nedařilo, narážely na velmi zataženou obranu domácího celku a tento nekoukatelný beton slavil úspěch, basketbal zaplakal a byl poražen. Lvice nestačily na KP Brno 49:53 a poprvé v sezóně tak odcházely z palubovky jako ten smutnější tým. 


Hodnocení víkendu trenérkou Romanou Ptáčkovou:

Sobotní zápas proti Žabinám jsme nezačali úplně ideálně, soupeř se lehce dostal do vedení, které si udržel po celou čtvrtinu.
Od 2. části hry však nastoupil úplně jiný tým. Zvýšil agresivitu na míč, hýřil pohybem a využíval své zisky pro rychlý přechod do útoku. Rozhodně jsme nebyli v zakončení a řešení rychlého protiútoku stoprocentní, ale bojovnost a aktivita byla na vysokém levelu. 
Nepamatuji se, kdy naposledy v extralize starších dorostenek jsme měli 94 střeleckých pokusů, 26 útočných doskoků a soupeře jsme donutili ke 24 ztrátám.
Holky podaly velmi kvalitní výkon, každá z nastupujících odvedla dobrou práci, nad všemi však čněly  výkony Paurové (22b., 14 doskoků) a Fišerové (22b., 17 doskoků). Bodově jim dobře sekundovala Vítová se 17 body, která proměňovala důležité trojkové střely.

Ranní utkání s KP nás vůbec nezastihlo v dobrém naladění a koncentraci. Asi jsme čekali jednodušší souboj a podle toho herní nasazení i řešení na začátku utkání vypadalo. K tomu se sice postupně přidalo více snahy, ale mizerné proměňování jasných i trojkových pokusů nás neopustilo až do samého konce.  I proto jsme na palubovce KP naprosto zbytečně prohráli.
Velký problém nám dělal brněnský beton, kdy si kdokoliv a snad i kdykoliv mohl vystřelit z trojkového oblouku. Tahle taktika však vystačí do nejbližší kategorie....
Měli jsme 30 pokusů, z toho úspěšné byly jen 3. Holky po celý zápas jen stěží chápaly, že míč se musí rychleji přenášet na slabou stranu a nemohou dokola narážet na několik obránců ve vymezeném území. Jak klesala naše produktivita, tak samozřejmě i naše sebevědomí. 

 
Utkání
Ženy | Sobota 16.01.2021, 16:00
BK Lokomotiva Trutnov - Sokol Hradec Králové
59:128 (11:32 23:68 39:100)
 
Ženy | Sobota 13.02.2021
U19 CHANCE - Sokol Hradec Králové
 
Aktuální články
Veni, vidi, vici

Ano, je tomu opravdu tak, tentokrát by k popsání sobotního duelu stačila tato tři slova. Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem. Ale...

 
Indiánská léčka Žabin

13. 1. 2021 byla na programu dne dohrávka 10. kola Renomia ŽBL mezi hradeckými lvicemi a brněnskými Žabinami. Hradci chyběla v sestavě...

 
Lvice vědí jak na slávistky

Na úvod článku se ohlédněme zpátky do minulosti. 26. 1. 2019 proti sobě nastoupily celky Sokol Hradec Králové a BLK Slavia Praha, tehdy se...

 
Tři je víc než dva
 
Souboj šelem
 
Divočina v Benešově
 
Ženy sehrají dva poslední zápasy v tomto roce
 
Ohlédnutí se za polovinou základní části
 
Amatérské soutěže nejdříve v lednu
 
Lvice přistoupily k roli favorita zodpovědně
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS