Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rozhovor s Karolínou Šotolovou

23.05.2021 | Pamela Therese Effangová

Tento týden je na programu bližší seznámení s rozehrávačkou hradeckých lvic Karolínou Šotolovou.

1.       Působíš poněkud nesměle, zdání klame? Jakými třemi vlastnostmi by ses charakterizovala?

Nesmělá asi trošku jsem, hlavně před cizími lidmi. Když jdu na hřiště, tak asi docela často může na mě být vidět nervozita, to je vlastnost, kterou na sobě nesnáším, protože jsem nervózní ze všeho hlavně, když mám někde mluvit. Další mojí vlastností je, že jsem nekonfliktní člověk, což je výhoda, ale i ne. Občas je potřeba říct svůj názor a bojovat za něj, kdežto já třeba řeknu svůj názor, ale už se nehádám, nepřesvědčuju ostatní nebo si ten názor prostě nechám pro sebe.

2.       Máš za sebou první rok na vysoké škole, proč sis vybrala obor, který studuješ?

Na střední jsem chodila na sportovní gymnázium v Pardubicích, za mě boží škola. Po maturitě jsem šla na pomaturitní angličtinu a teď chodím do prvního ročníku na fakultu ekonomicko-správní v Pardubicích. Tuto fakultu jsem si vybrala, protože si myslím, že ekonomkou nic nezkazím a můžu ji studovat při basketu. Taky tam chodí ségra, která mi může pomoct s nějakými předměty.

3.       Pracuješ na sobě individuálně i mimo tréninky s hradeckými lvicemi?

Ano chodím k osobnímu trenérovi Ivanu Svědíkovi a jeho manželce Lucii. Vlastně tam chodím už od 15-ti let spolu se ségrou. Jsem jim hrozně vděčná protože, to že jsem neměla zranění je díky kompenzačním cvičení, které děláme, a taky jim vděčím za svoji rychlost, kterou trénujeme. Popravdě už se nemůžu dočkat na letní kondiční přípravu, kterou u nich taky absolvuju ????

4.       Málokdo ví, že máš dvojče a vlastně i víc sourozenců, že?

Mám celkem tři sourozence staršího bráchu i ségru a dvojče, které je mladší o dvě minuty. Abych se přiznala tak jako malý jsme se strašně moc rvali, ale když šlo do tuhýho tak jsme se jedna za druhou postavili. Jsme si navzájem oporou a podržíme se ve všech situacích, občas si vyměníme názory, ale za 5min jsme zase v pohodě, jako kdyby se nic nestalo. Ani si nedokážu představit, že bych neměla Týnku, nejste nikdy na nic sama.

 

5.       Hradecký dres budeš zcela jistě oblékat i další sezónu, na co se v ní fanoušci podle Tebe mohou těšit?

Ano další sezónu budu v HK a už se na novou sezónu těším. Doufám, že nebude tak rozkouskovaná jako letos kvůli pandemii. V příští sezóně budeme chtít určitě hrát o medaile v Českém poháru a věřím, že to cinkne. Taky budeme chtít hrát o medaile v ŽBL, já osobně bych hrála i nějakou evropskou soutěž, ale toto rozhodnutí není na mě.

6.       Chceš si adoptovat dalšího pejska, budeš stíhat venčit J?

Pejska bych si chtěla jednou adoptovat, aby zažil jaký to je mít domov, a taky jaký to je když vás někdo hýčká a stará se o vás. Dneska doma máme jednoho pejska, který se má opravdu skvěle, který je rozmazlený co se týká mazlení a lidského kontaktu. Bohužel rodiče nechtějí dva pejsky, takže ho budu adoptovat až později.

7.       Přemýšlíš o angažmá v zahraničí?

V cizině bych si chtěla určitě jednou zahrát, ale kdy to bude to ještě nevím. Je mi jedno kde by to mělo být, nechci jít teda do nějakého úplně mizerného týmu, ale jsem otevřená skoro všemu. Chci jít ven, abych zlepšila cizí jazyk, který je opravdu mizerný, chci vědět, jak to chodí i v jiných zemí, poznat nová místa, nové lidi, prostě chci využít, co mi basket nabízí. Taky vím, že když to nezkusím tak toho budu v budoucnu hrozně litovat. Ale jinak mým přáním/snem je hrát za tým co hraje Eurocup.

 

Otázka na „Vojti“: Chtěla jsi už jako malá hrát basket a vydělávat si jím nebo být v repre, byl to tvůj sen? Kdy jsi začala hrát basket a jak ses k němu dostala?

8.       S jakou lvicí si nejvíce rozumíš a proč?

To je těžký říct, rozumím si se všemi a za to jsem moc ráda, protože tady je opravdu skvělý kolektiv. Ale asi nejvíc si mám co říct s Luckou, Simčou a Bety, je to tím že se známe už od nějakých žaček a vlastně v U19 jsme spolu hráli za HK. S Bety se znám ještě líp, protože jsme hráli spolu za Pardubice a rodiče se skvěle znají, byli jsme spolu i několikrát na horách.

9.       Jak hodnotíš letošní sezónu?

Letošní sezóna byla zvláštní, co se týká zápasového tempa. Měly jsme tam úseky, kdy jsme hráli třeba tři zápasy za týden a pak měsíc volno. Vlastně už se blížilo play-off a mě přišlo, že ještě ani pořádně nezačala sezóna. Letos to bylo hrozně rozkouskovaný. Ale konečné 2. místo v ŽBL je skvělý jen škoda toho poháru, nevadí tak příští sezónu.

10.    Líbí se Ti Hradec Králové jako město? Jaká část Hradce Tě okouzlila nejvíce?

Hradec se mi moc libí, je to pěkný město. Líbí se mi Bubeníkovi sady a Eliščino nábřeží.

 

Očima trenérky:

Kája je často jako Jekyll a Hyde. A vy čekáte, která osobnost zrovna dnes přišla na hřiště. Je to hráčka, která snad nikdy nechybí na tréninku, má basketbal opravdu ráda. Vlastně všechny herní činnosti má vyrovnané, není nic, co bych řekla, že nemá. Jen se musí naučit to ze sebe vydolovat a ukázat to všem ve více utkáních. Co jí ale opravdu chybí, je více si věřit a nebát se dirigovat tým. Holky ji berou, není třeba se bát.

 
Utkání
Ženy | Pátek 24.09.2021, 19:30
Levhartice Chomutov - Sokol Hradec Králové
66:69 (13:11 36:34 45:54)
 
Ženy | Sobota 02.10.2021, 16:00
Sokol Hradec Králové - BK Strakonice
 
Aktuální články
Kadetky zvládly těžký start do extraligy

Na start extraligy jsme dostaly dva týmy, které rozhodně mají v letošním rozšířeném ročníku extraligy U17 medailové ambice. Oba duely...

 
Podzimní průvan v šatnících

Chcete oživit svůj šatník a nezaplatit za to majlant? Máte ve skříni kousky, které už nenosíte a daly by se poslat dál výměnou za...

 
ŽBL: Tortura pro fanoušky v Chomutově

Fanoušci vděční za to, že mohou sledovat zápas přímo z haly, dorazili do Chomutova v úctyhodném počtu. Netušili, jaká muka na...

 
U19: Po prohře přišel cenný skalp USK
 
U15: Dvě výhry a 231 bodů
 
Těžko na cvičišti…
 
Časy se mění ... a lvice s nimi
 
Uplynulému víkendu kralovaly lvice
 
Lvice U15 zlaté v Kyjově
 
Pojď hrát basketbal!
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS