Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rozhovor s Michaelou Matuškovou

31.05.2021 | Pamela Therese Effangová

Tento týden přinášíme rozhovor s Michaelou Matuškovou a je vidět, že vás rozhovory baví, neboť někteří z vás se už sháněli po týdenní dávce, kterou přinášíme každé pondělí. To jsme stihli, i když rozhovor s Michaelou Matuškovou servírujeme až po deváté večer, jako dezert po večeři. Tak si nechte chutnat!

 1) Co říkáš na los ME žen 2021?

Bohužel jsme byli nalosováni do nejtěžší skupiny s Ruskem, Francií a nepředvídatelným Chorvatskem. Pokud ale budeme kompletní, myslím, že i tak bychom měli být konkurence schopní a minimálně postoupit ze skupiny.

2) Znovu jsi musela podstoupit operaci kolene, kde bereš tu obrovskou sílu, která je k návratu na palubovky potřeba?

Mojí největší motivací je určitě láska k basketu a už se moc těším, až budu zase běhat po hřišti, i když to ještě nějakou dobu potrvá. Tuto sezónu jsem nevědomky odehrála bez křížového vazu v koleni, takže to beru optimisticky, už to totiž může být jen lepší. Také mě motivuje reprezentace, kam jsem se tuto sezónu probojovala, je to totiž od malička můj sen.

3) Kdy se teoreticky budeš moci plně zapojit do tréninků, pokud vše půjde dobře?

Momentálně jsem ve fázi rehabilitace, takže je těžké říct nějaké konkrétní datum, ale pokud vše půjde podle plánu, měla bych se připojit k týmu na podzim. Rozhodla jsem se zainvestovat do kvalitních spoluprací v rámci mé rekonvalescence, tak doufám, že to přinese ovoce. Plánuji být ale s holkami už od srpna, alespoň na střelecké tréninky nebo v posilovně.

4) Tvůj přítel hrál tuto sezónu za Královské sokoli, předpokládám, že si fandíte navzájem, chodíte společně trénovat? Bavíte se o basketu?

Trénovat spolu samozřejmě chodíme, často hrajeme i jedna na jedna nebo vymýšlíme různé střelecké soutěže, které mimochodem většinou vyhrávám já a pak doma bývá dusno (smích). O basketu se bavíme často, snažíme se analyzovat hru toho druhého a vzájemně si poradit, co na hřišti zlepšit. Lukáš je taky rozehrávač, takže je super, že dění na hřišti vidíme ze stejného úhlu a máme pochopení pro toho druhého, beru to jako extrémní výhodu.

5) Pocházíš z Lipníku, co bys tam doporučila našim fanouškům navštívit?

Určitě naši novou sportovní halu!!

6) Máš vlastní fitko v Hradci, jak ses poprala s tím, že jste ho museli zavřít? Kde je, ať fanoušci vědí, kam zamířit jakmile ho otevřou, kdo vymyslel nápad mít vlastní fitko. Bylo těžké ho zrealizovat?

Situace je bohužel taková, jaká je a my s tím momentálně nic nenaděláme. Naši privátní tréninkovou zónu máme v tenisovém centru DTJ u výjezdu na Pardubice, všechny lvice mají samozřejmě dveře otevřené, až to bude možné. V červnu minulého roku nám přišla nabídka na provoz vlastního fitka a takové příležitosti se objevují jenom jednou za život, takže jsme po tom skočili. Na realizaci vzpomínám trochu s úsměvem, přece jenom není sranda vytáhnout do prvního patra více než 350kg závaží během jednoho odpoledne.

7) Polož otázku jiné lvici

Mám otázku na naši kapitánku Andy: Kdyby sis měla v budoucnu vybrat, bude tvoje dítě dělat crossfit, thaibox nebo hrát basketbal? (pouze jedna možnost)

8) S kým ze lvic si nejvíc rozumíš a proč?

Nejvíc se bavím se Simčou Fišerovou, jsme vedle sebe v šatně, kde se toho vždy nakecá nejvíc.

9) Jak hodnotíš letošní sezónu?

Určitě maximálně pozitivně, upřímně si myslím, že se od nás letos ani nic jiného nečekalo. Přece jenom patříme mezi nejzkušenější týmy ligy, máme pevný základ, širokou rotaci a hlavně už spolu hrajeme dlouho a na hřišti se známe.

10) Otázka od fanoušků: Jaké je to hrát v korona krizi?

Letošní sezóna byla nevšední a rozkouskovaná, ale jsme rády, že alespoň my můžeme vykonávat své povolání, i když nám samozřejmě na každém zápase chyběli naši věrní fanoušci a atmosféra při zápasech.

 

Očima trenérky:

Také hráčka bohem políbená, co se herního myšlení týká (stejně jako Simona). Od malička skvělý střelec z dlouhé vzdálenosti, výborná pohyblivost na hřišti. Dokáže si jako střední rozehrávačka tým dirigovat. Čte nejen dobře hru v útoku, ale i v obraně.

No není příliš fyzická a tudíž ji tvrdá hra zrovna nevyhovuje. Stává se jí, že nedohrává situace v obraně, všechno se prostě hlavou vyřešit nedá. Proto potřebuje být zdravá, důraznější a poctivější v obranné práci.

 
Utkání
Ženy | Pátek 24.09.2021, 19:30
Levhartice Chomutov - Sokol Hradec Králové
66:69 (13:11 36:34 45:54)
 
Ženy | Sobota 02.10.2021, 16:00
Sokol Hradec Králové - BK Strakonice
 
Aktuální články
U17: Kadetky zvládly těžký start do extraligy

Na start extraligy jsme dostaly dva týmy, které rozhodně mají v letošním rozšířeném ročníku extraligy U17 medailové ambice. Oba duely...

 
Podzimní průvan v šatnících

Chcete oživit svůj šatník a nezaplatit za to majlant? Máte ve skříni kousky, které už nenosíte a daly by se poslat dál výměnou za...

 
ŽBL: Tortura pro fanoušky v Chomutově

Fanoušci vděční za to, že mohou sledovat zápas přímo z haly, dorazili do Chomutova v úctyhodném počtu. Netušili, jaká muka na...

 
U19: Po prohře přišel cenný skalp USK
 
U15: Dvě výhry a 231 bodů
 
Těžko na cvičišti…
 
Časy se mění ... a lvice s nimi
 
Uplynulému víkendu kralovaly lvice
 
Lvice U15 zlaté v Kyjově
 
Pojď hrát basketbal!
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS