Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rozhovor s Andreou Klaudovou

27.06.2021 | Pamela Therese Effangová

Už jste se těšili na další rozhovor? To je dobře! Naštěstí nebo spíše naneštěstí krásné slunné dny utíkají rychle a my už přinášíme desátý příspěvek od někoho, kdo také nese lví podíl na letošním pro náš klub úspěšném ročníku RŽBL. Většina z vás snad sleduje náš Instagram, či již odkryla systém pořadí a ví, že tento týden proběhne bližší seznámení se s kapitánkou smečky Andreou Klaudovou.

 

1. Kapitánské žezlo držíš pevně ve svých rukách a všichni doufají, že ho ještě předávat nehodláš. Jak je to, Andy? Koho bys popřípadě zvolila svou nástupkyní?

 

Děkuju moc za důvěru. Je to moc hezký pocit být kapitánkou týmu, který se už třikrát umístil na té nejvyšší metě, jakou lze v české lize dosáhnout (USK do toho nepočítám) J Naštěstí volba kapitána není jen na mně, ale volí si ho celý tým. Takže jaký bude další nástupce je překvapení a to kdy to bude, to je také překvapení. J

 

2. Trochu se vybízí otázka, jak se v letošní sezóně regenerovalo nejstarší hráčce týmu, když byly bazény a sauny zavřené? Nebo Tě nic nebolelo jako ve dvaceti?

 

 Tahle otázka mě vážně rozesmála J Já myslím, že každý sportovec mi dá za jedno, že regenerace ve 20-ti je opravdu jiná. To téměř regenerovat ani nepotřebujete, tělo si s tím poradí tak nějak samo. Letos to bylo obtížné, ale zejména pro našeho fyzioterapeuta Míru. Wellness centra a bazény byly zavřené, takže u Míry se dveře téměř nezavřely.

 

3. Máš nového člena rodiny, prozradíš jakého? A jak jste se sžili?

Je to Fík, můj největší gaučový konkurent. A je s ním vážně prča… Jo a jedná se o pejska (whippet), jen abych to upřesnilaJ. Máme v plánu s ním dost sportovat, jezdit do hor a na výlety. Je to běžec, tak snad mu v létě budeme aspoň trochu stačit J

 

4. Nesleduješ statistiky, proč?

K tomu mám jasný důvod. Už od začátku mojí kariéry mě to strašně svazovalo, nechávala jsem si sama na sebe vyvíjet zbytečně tlak. Navíc statistiky nejsou dost častokrát dobře psané, prostě to nestihnou, zapomenou anebo popletou. Takže dávám radši na osobní pocit ze zápasu.

 

5. Z celé smečky lvic máš na kontě nejvíce medailí a překonáváš spousty milníků. Na jaký Tvůj další úspěch ať už týmový, či individuální se mohou fanoušci těšit? Jinými slovy, co bys ještě chtěla dokázat?

Já jsem za to vážně vděčná, že jsem mohla zažít sportovní kariéru, kde se medailemi nešetřilo, však proto to děláme. Je třeba si říct, že to není samozřejmost, je spousta hráček, kterým se to nepoštěstilo ani jednou za svoji kariéru. Takže si toho opravdu vážím a jsem ráda, že jsem to mohla zažít a třeba ještě zažiju J. Mým snem bylo si zahrát finále, které by opravdu za to stálo, bylo vyrovnané do poslední chvíle, ale to je v naší soutěži bohužel nereálné, leda, že by třeba byly omezeny cizinky v týmu. Hned by ta soutěž mohla vypadat jinak.

 

6. Spojila si příjemné s užitečným a děláš Fit coache (tady mě klidně případně oprav J). Přijímáš další cvičence? Kde Tě mohou případní zájemci kontaktovat?

 Jojo, jsem fitness trenér a trénuji v místní crossfitové tělocvičně. Také vedu jako kondiční trenér tým krasobruslařek. A musím říct, že mě to vážně baví, k cvičení jsem měla vždycky hodně blízko, takže teď jsem spojila příjemné s užitečným. Samozřejmě, že mě může kdokoliv kontaktovat, nějaké volné místečko se tam vždycky najdeJ. A navíc workoutové hřiště tady máme krásné, takže cvičit můžeme i v téhle ,,divné“ době.

 

7. Otázka od jiné lvice: Kdyby sis měla v budoucnu vybrat, bude tvoje dítě hrát basketbal, dělat thaibox a nebo chodit na CrossFit?

Noo, těžká otázka, vzhledem tomu, že mám mluvit za někoho, kdo není ještě ani na světě J Ale vzhledem k tomu, že já sama jsem zvolila týmový sport (basketbal), kvůli kamarádkám kolem mě, tak bych to asi i jemu/jí doporučila. Být součástí týmu je fajn.

 

8. S jakou lvicí si nejvíc rozumíš a proč?

 Já jsem ráda, že máme takový tým, že si rozumíme a vyjdeme si vstříc každá s každou a to i přes téměř generační rozdíl. Ale samozřejmě jsme ženský a s někým si sedneme víc a s někým míň. Já si v týmu nejvíc rozumím s Rozkou, hrajeme spolu už od 17 let, takže se vážně dobře známe, jezdíme spolu na dovolené a navíc, je to oblíbenkyně trenérky, takže to se vždycky hodí, mít ji na své straně J J

 

9. Jak hodnotíš letošní sezónu?

 Letošní sezóna byla fantastická. Ukončily jsme jí jen s jednou prohrou a to až v play-off (USK nepočítám). Takže úspěšnější sezonu k počtu k prohraným zápasům nepamatuji. Však taky bereme stříbro, které má cenu ZLATA, jsem na nás vážně pyšná!

 

10.  Ajajaj!

A tady jste se naši drazí fanoušci ochudili sami, neboť jste nevznesli žádný dotaz na naši kapitánku. Tak třeba příště… J Jestli vám tedy dá Andy ještě šanci J J

 

Očima trenérky:

Kapitánka na správném místě, také psychicky velmi odolná. Správný typ pro hru, ráda vyhrává, ať už to je jakákoliv soutěž na tréninku. Andy letos potvrdila, jak skvělou střelkyní trojek je, když celý peleton hráček ŽBL nechala ve statistikách za sebou s 54% úspěšností…

Nejstarší hráčka v týmu, sluší se psát o jejich slabinách? Ale ona mi to odpustí, tak třeba někdy naivní přihrávka vrchem přes ruce obránce.

 

 
Utkání
Ženy | Pátek 24.09.2021, 19:30
Levhartice Chomutov - Sokol Hradec Králové
66:69 (13:11 36:34 45:54)
 
Ženy | Sobota 02.10.2021, 16:00
Sokol Hradec Králové - BK Strakonice
 
Aktuální články
Kadetky zvládly těžký start do extraligy

Na start extraligy jsme dostaly dva týmy, které rozhodně mají v letošním rozšířeném ročníku extraligy U17 medailové ambice. Oba duely...

 
Podzimní průvan v šatnících

Chcete oživit svůj šatník a nezaplatit za to majlant? Máte ve skříni kousky, které už nenosíte a daly by se poslat dál výměnou za...

 
ŽBL: Tortura pro fanoušky v Chomutově

Fanoušci vděční za to, že mohou sledovat zápas přímo z haly, dorazili do Chomutova v úctyhodném počtu. Netušili, jaká muka na...

 
U19: Po prohře přišel cenný skalp USK
 
U15: Dvě výhry a 231 bodů
 
Těžko na cvičišti…
 
Časy se mění ... a lvice s nimi
 
Uplynulému víkendu kralovaly lvice
 
Lvice U15 zlaté v Kyjově
 
Pojď hrát basketbal!
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS