Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Časy se mění ... a lvice s nimi

17.09.2021 | Pamela Therese Effangová

Hráčky přicházejí i odcházejí, s tím se musí počítat. Avšak u Hradce, který má jeden z nejstabilnějších kádrů v extralize a hráčky spíše zůstávají, co to jde, to působí v případě odchodů o trochu palčivěji než jinde. Naštěstí tento článek není pouze o bolestných ztrátách na soupisce pro nadcházející sezónu, ale i o posilách, na které se můžete těšit a v brzké době je uvidíte v akci! 

Extraligu odstartují lvice stejně, jako tomu bylo vloni, tedy soubojem šelem. Zápas v Chomutově začíná v 19:30 a to už v pátek 24.9. 

V A-týmu hradeckých lvic vítáme tyto hráčky:

Simona Růžková: Staronová posila se do Hradce vrací po jejím dvouletém působení ve Strakonicích. Na jihu Čech patřila Simča k oporám týmu. Studentka dvou vysokých škol doručovala v průměru 10,7 bodů na zápas za 30,7 minut. V Hradci tomu může být zrovna tak, byť je jí pouhých 22 let. 


Martina Pokorná: Hurá! Přichází pivotka! Dres brněnských Žabin vyměnila za hradecký sympatická devatenáctiletá basketbalistka. Ani ona nešla úplně do neznáma, vždyť pod taktovkou trenérky Romany Ptáčkové absolvovala Challenger U20 a následně MS U19. A jak komentuje Marťa změnu v basketbalové kariéře?:

„Do Hradce jsem se moc těšila. Zaprvé je to krásné město a zadruhé se tu hraje skvělý basket. Doufám, že se letos podaří navázat na vítěznou vlnu z minulých let a dosáhnout nějakého úspěchu, v nejlepším případě medaile. Jsem velmi ráda, že mám příležitost si zahrát v tak dobrém týmu a věřím, že se mi podaří to skloubit se studiem. Nastupuji tady totiž na Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy.“


Charlotte Velichová: A máme tu nového týmového benjamínka. Lvíčata má Hradec prvotřídní, což by měla svými výkony dokázat i tahounka reprezentace U-18, která by letos měla dostat svoji první šanci v kategorii dospělých. Na rozehře se pokusí zastoupit dlouhodobě zraněnou Michaelu Matuškovou, které start sezóny bohužel uteče, ale její rekonvalescence probíhá dobře, tudíž se brzy zapojí do zápasového kolotoče. Na otázku, jak vnímá fakt, že se blíží její první start v ženách, Charlotte odpověděla:

„Na první start se velice těším, zároveň jsem i trochu nervózní. Nastoupit za ženský tým hradeckých lvic bude i jeden z mých splněných snů, které v basketu mám. Budu se tedy snažit nezklamat a svým výkonem se odvděčit za důvěru, kterou mi dala trenérka Ptáčková.“

 

Soupiska na novou sezónu bude bohužel ochuzena o některé "známé tváře":

Andrea Klaudová: Nad absencí této hráčky visí ještě otazník a je přáním nejen fanoušků, aby se nemusela volit nová kapitánka. Každopádně ať se Andy rozhodne jakkoliv, věříme, že to bude rozhodnutí správné.

Klára Marečková: Herně časově nejvytíženější hráčka přetavila porci minut v samé „nej“. Je nejen nejlepší střelkyní lvic v loňské sezóně, ale také nejefektivnější hráčkou a nejlepší mašinou na doskoky. Taková ztráta se těžko komentuje, ale naděje umírá poslední. Třeba se po porodu druhého potomka vrátí...

Adéla Vítová: Na další sezónu se bohužel nepodařilo udržet talentovanou Adélu Vítovou, která v Hradci studuje střední školu a skvěle se angažovala v trénincích basketbalové přípravky na ZŠ Štefánikova. Áďa vám však z očí nesejde, zůstává věrna východním Čechám, nestěhuje se tedy nikam daleko. Vídat ji budete v dresu týmu Loko Trutnov.

Dominika Paurová: Že to bylo na shledanou a ne sbohem doufáme i v případě Dominiky Paurové. Ta na sebe upozornila svému mládí navzdory jak v kategorii žen, tak v mládežnické reprezentaci U19 a U20. Šestnáctileté křídlo se pokusí prosadit ve Spojených státech amerických. Bude studovat na střední škole Winston-Salem Christian School a co je na tom nejvtipnější, že tamní basketbalový tým jsou také lvice.


Všem holkám děkujeme za jejich výkony a přejeme jim do života to nejlepší! #jednoulvicenavzdylvice platí stále. Ovšem jak stojí v názvu článku, časy se mění a my (lvice) s nimi, tak snad se nám podaří i přes změny nadále zachovat pověst nebezpečných šelem. 

 
Utkání
Ženy | Neděle 17.10.2021, 14:30
BK Lokomotiva Trutnov - Sokol Hradec Králové
40:87 (7:26 25:44 29:66)
 
Ženy | Sobota 30.10.2021, 17:00
6. kolo
VS.
USK Praha - Hradecké lvice
 
Aktuální články
KARA sama sebe kárá

Zatímco lvice byly svým vedením pochváleny, trutnovský trenér nešetřil slovy kritiky k výkonu svých svěřenkyň. Není divu, lvice...

 
U19: Dvě výhry, ale příliš mnoho zranění

Víkendové zápasy juniorské extraligy sice přinesly dvě výhry - nad Ostravou i Havířovem, ale bohužel přinesly také dvě nepříjemná...

 
ŽBL: Lvice i podruhé přehrály Trutnov, blýskla se Šotolová

I druhý letošní zápas mezi Trutnovem a Hradcem Králové skončil lépe pro favorizované lvice. Tentokráte hostující celek zvítězil na...

 
U15: Další domácí výhry
 
Z deníku Bety Levínské
 
Kadetky v Praze úspěšné pouze jednou
 
Lvice v přímém přenosu kralovaly
 
Východočeské derby před kamerami České televize
 
Lvice bez prohry, Strakonice bez výhry
 
U19: Dvojička s Trutnovem v pohodovém duchu
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS