Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

U19: Dvě cenné výhry pro juniorky

08.11.2021 | Romana Ptáčková

Extraligové juniorky měly tento víkend na programu dvě důležitá utkání - v sobotu s průběžně vedoucím celkem Basket Slovanka a nedělní duel na domácí palubovce s Pardubicemi. Ač v úzké rotaci a s chybějícími oporami, vybojovaly lvice cenné dvě výhry.

Komentář k zápasům z pohledu hlavní trenérky juniorek, Romany Ptáčkové:

Do sobotního utkání na Slovance jsme odjeli v nekompletní sestavě, chyběly rozehrávačky Velichová a Kusá. Bára Leopoldová absolvovala za poslední tři týdny jen páteční trénink.

V prvním poločase se nám hra příliš nedařila, už tradičně potřebujeme na úspěšnou střelu hodně pokusů, bohužel jsme neměli ani míče na útočném doskoku. Dvojice podkošových Slovanky jednoznačně přehrávala naše dlouhé ve všech aspektech. Změna přišla až po poločasové přestávce, vysvětlili jsme si, že musíme bránit týmověji, vypomáhat dlouhým a najednou se karta začala otáčet. Slovanka ztrácela pod tlakem míče a my jsme se konečně dostali k jednoduchým košům po rychlém protiútoku. Tím se nám také zvýšilo procento úspěšnosti a již ve 3. čtvrtině holky smazaly 12ti bodové manko a šly přes soupeře. Slovanka zkoušela změnou obrany překvapit, ale jejich zónová obrana nám nabídla dobré střelecké pozice a naši výhru jsme pečetili.


Sobotní výhra v úzké rotaci nás stále docela dost sil a v neděli nás čekaly Pardubice. V prvním poločase jsme si dokázali aktivní hrou získat 17 bodů k dobru, i když střelba, především z trojkové vzdálenosti, se nám vůbec nedařila. Pardubice jsme však téměř k ničemu nepustili a nabyli jsme pocitu, že to v dalším průběhu utkání bude stačit. Chápu, že holkám ubývaly fyzické síly, ale ruku v ruce s tím šla dolů i naše koncentrace v řešení obranných situací. Pardubice chytily slinu ve střelbě z dlouhé vzdálenosti a díky tomu s námi dokázaly držet krok. Utkání jsme dohrávali v rotaci 6ti hráček a ty toho měly už opravdu plné zuby. 
Tímto úspěšným zápasem jsme dosáhli šestého vítězství v řadě.


e

 
Utkání
Ženy | Středa 19.01.2022, 18:00
KP Brno - Sokol Hradec Králové
77:81 (20:21 37:44 57:65)
 
Ženy | Sobota 22.01.2022, 16:00
15. kolo
VS.
Hradecké lvice - USK Praha
 
Aktuální články
Lvice v infarktovém utkání porazily KP Brno

Krásný zápas mezi dvěma elitními týmy RENOMIA ŽBL viděli ve středu fanoušci v brněnské hale Vodova. V dohrávce 14. kola domácí KP...

 
Juniorky berou dvanácté vítězství v řadě

Sobotní utkání se na žádost USK neodehrálo. Ani nám se však před Víkendem nevyhnul velký počet absencí. Chyběly tři nemocné hráčky,...

 
Rozlosováno čtvrtfinále Českého poháru

V pátek 7.1.2022 byly rozlosovány čtvrtfinálové dvojice RENOMIA Českého poháru žen. Jejich vítězové se na konci února utkají společně...

 
Reprezentace U15 třetí ve Francii
 
U19: Rok 2021 uzavírají juniorky v čele tabulky
 
Poslední zápas v roce se lvicím vydařil
 
Zápas jako na houpačce vítězně pro lvice
 
Z jihu vezou lvice hladkou výhru
 
Hráčky ročníku 07 bojovaly o reprezentační dres
 
U19: Dobře zvládnutý krok do čela tabulky
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS