Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Romana Ptáčková: Soupeř byl produktivnější

01.02.2017 | Michal Luňák

Po čtyřech letech budou Lvice chybět na závěrečném turnaji Českého poháru žen a opět to zapříčínil tým KP Brno, který v Hradci vyhrál 56:64. Hodnocení utkání z pohledu domácí trenérky Romany Ptáčkové si můžete přečíst v tomto rozhovoru.

Kde se zlomilo středeční utkání o postup na Final four?
Podle mého se zlomilo prakticky hned na začátku. Brno šlo do vedení, bylo produktivnější, lepší. Dnes se navíc pískalo tak, jak se pískalo. Rozhodčí pustili velmi tvrdou, místy až zákeřnou hru a v tom všem bylo Brno úspěšnější. V basketbale to tak je, kdo má lepší procento střelby, vyhraje.

Váš tým dal v domácím prostředí pouze 56 bodů, bylo to rozhodující?

Když se podívám na procento dnešní střelby, které máme třicet procent, je to velice špatné. Vždyť my doma máme kolem těch čtyřiceti a výše procent dlouhodobě. Napadalo nám z tříbodové vzdálenosti a když se k tomu přidala nervozita i z podkošových prostorů, bylo to těžší a těžší. Klára Rosenbaumová dnes hrála skvělé utkání, ale nemohla se pořádně trefit do koše, vždyť měla příležitostí na dva zápasy. Takže ano, problém byl v počtu bodů a navíc v produktivitě soupeře.

Byla v utkání nějaká šance na zlom a otočení skóre?

Největší šance nám svitla na konci poločasu, kdy jsme se dotáhli na Brno. Patnáct sekund před koncem ale uděláme obrovskou taktickou chybu a soupeř nás potrestá košem v poslední sekundě a jsme mínus šest v poločase. Po přestávce už je to složité, buďto se chytíte a nebo ne. My jsme se nechytili a byla to ta pasáž, když byl soupeř právě produktivnější a my zaznamenali pouze sedm bodů.

Final four tedy bude bez Lvic. Zklamání a nesplnění cíle?

Strašně nás to mrzí, chtěli jsme hodně hrát Final four. Bylo by teď strašně alibistické tvrdit, že se alespoň můžeme soustředit na ligu. Chtěli jsme vyhrát, chtěli jsme se se zúčastnit závěrečného turnaje, ale zbyla na nás už pouze liga.

V lize na vás čekají ještě tři duely, co od nich čekat?

My se teď asi nejvíce upínáme na zápas proti Karlovým Varům. Musíme se pořádně připravit na jejich kvalitní obranou fázi. Pro nás to bude asi klíčový duel v tom, abychom udrželi druhé místo.

Věříte, že když třikrát zvítězíme, že budeme na druhém místě i vzhledem k losu soupeřů?

Nechtěla bych to zakřiknout, ale skutečně to tak vypadá, že když třikrát vyhrajeme, tak nám bude patřit druhé místo. Je to strašně důležité, protože když vidím, jak strašně silná je ta první pětka ligy, tak je to docela mazec. Jsou to všechno týmy hrající se zahraničními hráčkami a to je prostě znát.

 
Utkání
Ženy | Neděle 18.02.2018, 17:00
MK Technic Brno - Sokol NILFISK Hradec Králové
63:104 (13:27, 24:53, 40:83)
 
Ženy | Neděle 25.02.2018, 18:00
DSK Basketball Nymburk - Sokol NILFISK Hradec Králové
 
Aktuální články
Nilfisk final four za dveřmi

První vrchol ženské tuzemské basketbalové sezóny 2017/18 již klepe velmi výrazně na dveře. Vždyť již v neděli budou dva celky...

 
Povedená generálka na pohár

Po repre pauze opět pokračovala ŽBL a hráčky Sokola Nilfisk Hradec Králové zajížděly na palubovku Technicu Brno. Trenérka Ptáčková...

 
U19: Simona Růžková vs Strakonice 48:42

V neděli přijely na Sokol k utkání juniorské extraligy Strakonice. Jak avizuje nadpis, teoreticky by na výhru Lvicím v tomto zápase stačila...

 
U15 úspěšné v Havířově a Olomouci
 
Juniorky doma nestačily na Spartu
 
Závěr základní části SOP U11
 
Nadstavba U12"B"
 
Skvělý druhý poločas kadetek
 
U14: Dva dny a tři výhry
 
Kadetky dokázaly otočit duel s KP Brno
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS