Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Romana Ptáčková: ,,letos to bylo hodně týmové"

15.05.2017 | Michal Luňák

Takřka již před měsícem skončila soutěžní ročník ŽBL 2016/17. V něm získaly hráčky Sokola ZVUS Hradec Králové skvělé stříbrné medaile. Jaká byla cesta k jejich zisku, jak to bude s kádrem na příští sezónu, co třeba Evropské poháry? O tom všem jsou následující řádky s trenérkou Lvic Romanou Ptáčkovou.

Když se zpětně podíváme na tu sezónu, před kterou bylo plno změn, jaké bylo to období před startem a následná sezóna?
To už je tak strašně dávno, že to pomalu zapomínám (směje se). Tím že se nám podařilo skončit na druhém místě, se nám podařilo překonat ten cíl, který jsme měly. On se teda ten cíl moc nemění nikdy, protože my se chceme vždy pohybovat v té elitní čtyřce soutěže. To Vám pak dá šanci bojovat z výhodné pozice o medaile. To, že se nám z toho pak podařilo vybojovat stříbrné medaile, je samozřejmě skvělé, je to tuzemské maximum. Je jasné, že s něčím panuje spokojenost, s něčím menší. Žádný tým nedokáže mít stoprocentní formu celý rok. S čím jsem byla nejvíce spokojená byl fakt, že nebyl v týmu nikdo, kdo by si hrál na hvězdu. Bylo to celé rok strašně týmové a tím pro soupeře i hodně nečitelné, z toho jsem měla největší radost.

Byl pro nově tvořící se tým důležitý skvěle zvládnutý úvod soutěže?
Start se povedl, ale jak se pak ukázalo, dokázaly jsme hrát celý rok takto. Bylo strašně důležité, že jsme neztratily ani jeden bod s týmy od pátého místa níže, a to bylo zásadní, jelikož soupeřům se to ne úplně podařilo.

Cítila jste třeba z hráček obavu o to, jak to týmu půjde, popřípadě jak se Vám nový tým koučoval?
Ono se nám to odvíjelo v takových vlnách. Na začátku to bylo úplně celé výborné, holky se mi strašně líbily. Výborné přípravné duely, kde jsme hrály skvěle v obraně. Holky makaly, věděly, že nebudou na hřišti dlouho a nechaly tam všechno. Nikdo neměl problém s černou prací pro tým. Pak samozřejmě přišlo nějaké zaváhání a začalo se trochu spekulovat, že jestli to, co hrajeme, je to správné. Nechci říct, že by mě to mrzelo, ale přišlo mi, že se hledá chyba někde jinde, než byla. Ale chci říct, že to takhle prostě je, to jsou úplně normální vlastnosti. Bylo však důležité, že se vše vyřešilo, na závěr sezóny jsme navíc byly zdravotně fit a ty rozhodující zápasy jsme zvládly výborně.

Co se nepovedlo, bylo utkání v Nymburce. Byla to největší facka v sezóně?
To byl z naší strany naprosto katastrofální zápas, který asi překonal už jen výkon ve třetím finále. Byly to jediné dva zápasy v sezóně, kde jsme šly s procentem střelby pod třicet procent. No a s takovým procentem tým vážně nemůže uhrát žádný přijatelný výsledek.

Procento střelby bylo v sezóně skvělé, souviselo to i s typem příchozích hráček?
To rozhodně, jelikož příchozí hráčky byly bodové a vyložené střelkyně. Ono už se to dá poznat z procenta trestných hodů. V této statistice jsme byly nejlepší před startem finále. Starší hráčky, které přišly nás v té střelbě pozvedly, ale také mě těší, že u našich mladých hráček stále stoupá to střelecké procento, a to je pro nás dobrý příslib.

Do sezóny jste šly s jasně nejmladší rozehrávačskou dvojicí. Nebyl to velký risk?
Bylo to případné jediné kritické místo našeho týmu. Moc jsme to samozřejmě nechtěly před soupeři říkat a veřejně to vykládat všude. Zvládly to však holky velice slušně, stříbrné medaile na tu otázku odpoví nejlépe. Pro Míšu Matuškovou to bylo těžší o to, že šla do sezóny po zlomenině kotníku a dostávala se do toho pomaleji. Gábina Andělová nám hraje ve vlnách, ona se stále ještě herně formuje, ale roli ústřední rozehrávačka zvládla, jinak bychom nemohly být na druhém místě.

Samotnou kapitolou sezóny bylo play off. Jít do finále bez ztráty zápasu se tak úplně nečekalo, že?
No to fakt ne. Tu série s Trutnovem rozhodla jednak naše kvalita, pak také šíře kádru. Musíme však připomenout, že Trutnov sice odehrál dobrou sezónu po těch problémech, ale na tu elitní pětici přece jen hodně ztrácel. Čili zvládnout sérii 3:0 na zápasy bylo takřka povinné. Před sérií s KP Brno viděla řada odborníků jako favorita celek s Brna. Z mého pohledu mělo Brno daleko více lepších individualit, ale my jsme měly tým, a to z mého pohledu rozhodlo. Že to bylo 3:0 na zápasy bylo něco navíc, samozřejmě nás to těšilo.

Sezóna byla vynikající, chyběl k úplné dokonalosti postup na závěrečný turnaj Českého poháru?
Pamatuju si, že když jsme získaly své první bronzové medaile, také jsme nehrály závěrečný turnaj Českého poháru a tenkrát jsme říkaly, že nám to nevadí, že jsme se alespoň doléčily a připravily na play off. Letos to však bylo jiné, náš tým byl dostatečně široký a věděla jsem, že bychom to s přehledem zvládly. Bohužel v ten den zápasu s KP Brno jsme se nepotkaly se sportovní formou. V zápase nám chyběla Pamela Effangová a my ten zápas vůbec nezvládly.

Co můžeme a nemůžeme prozradit o tvorbě kádru na příští sezónu?
Určitě můžeme říct, že nám zůstane pohromadě kostra týmu, alespoň co se perimetru týče. Problémy náš čekají v podkošovém prostoru, ale to tady řešíme každý rok. Musíme počkat na to, jak se některé holky rozhodnou, zda budou pokračovat atd. Samozřejmě že máme již nějaké alternativy, ale počkáme až dle rozhodnutí stávajících hráček.

Na závěr otázka, která se taky řeší každý rok. Co Lvice a Evropské poháry?
Náš tým by to strašně potřeboval, Fiba cup by byl ideální. Stále získáváme medaile, ale chybí nám ta konfrontace s Evropou. Je mi jasné, že nám k tomu hlavně chybí odpovídající hala, ale jistě by se nějaké řešení našlo. Není to však otázka tak úplně na mě. Za sebe mohu říct, že hráčky a naši fanoušci by si pohárovou soutěž zasloužili. A samozřejmě by to lákalo i mě z hlediska trenérského.

 
Utkání
Ženy | Úterý 24.04.2018, 17:30
Sokol NILFISK Hradec Králové - DSK Basketball Nymburk
61:79 (11:20, 28:44, 44:58)
 
Ženy | Čtvrtek 26.04.2018, 18:30
DSK Basketball Nymburk - Sokol NILFISK Hradec Králové
96:81 (17:22, 45:39, 73:59)
 
Aktuální články
6. ročník Pivního rozjímání

První sobotu měsíce června se sejdou všichni milovníci piva u Aldisu. Tam se totiž uskuteční již šestý ročník hradeckého Pivního...

 
Dvě Lvice na repre sraz

V pondělí 14.5. začne přípravný kemp reprezentace žen České republiky, kam byla pozvána také dvojice našich Lvic a to Katka Bartoňová s...

 
Naše Lvice U15 opět zlaté

Uplynulý víkend patřil na Sokole MČR kategorie U15. Do Hradce se sjelo osm nejlepších týmů letošní sezóny, v neděli před šestnáctou...

 
MČR starších minižákyň v Ostravě
 
MČR U15 v Hradci Králové
 
U11 berou v oblasti zlato!
 
U14 zlaté na MČR ve Strakonicích
 
U12 vezou zlato z Klatov
 
Lvice letos bez medaile
 
Ani doma jsme s Nymburkem neuspěli
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS