Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Romana Ptáčková: ,,doma chceme porazit každého"

04.10.2017 | Michal Luňák

Čtvrtý zápas a čtvrtá výhra. Hráčky Sokola NILFISK Hradec Králové jsou stále v pelotonu ŽBL neporaženy. Středeční výhru 81:68 hodnotí trenérka Lvic Romana Ptáčková.

Byl to nejtěžší duel letošní sezóny?
Ale myslím si, že ano. Slavie je velice kvalitní tým, jak na perimetru, tak hlavně pod košem. Z tohoto jsme měly před zápasem největší obavu, jak zvládneme podkošové souboje, jelikož nám stále schází Josi Bura. No a my pak za Renátou a Lenkou nemáme adekvátní náhradu, co se zejména fyzické zdatnosti týče.

Ty obavy jistě vzrostly po tom, co Lenka a Renáta měly rychle tři fauly, že?
Já jsem v poločase vůbec nevěděla, jak to uhrajeme, pokud přijdou ještě další fauly. To bychom musely mít úspěšnost střelby osmdesát procent, abychom mohly pomýšlet na výhru. Nakonec se ukázalo, jak je Renáta chytrá hráčka a byla výborná. Nepřidala žádný další faul a přitom dokázala kvalitně bránit. Z pohledu našich vyhlídek v zápase to bylo naprosto klíčové. V obraně bych ještě ráda pochválila Aničku Hruškovou a Martinu Čepelkovou.

Utkání bylo dlouho vyrovnané, rozhodl začátek poslední čtvrtiny?
Stoprocentně. Nám se v tom začátku čtvrté čtvrtiny povedo několik rychlých protiútoků a padla nám i trojka. Dostaly jsme se do vedení o čtrnáct bodů a to už vzalo Slavii vítr z plachet a nedokázala se dotáhnout zpět do zápasu.

Začíná se na rychlosti naší hry projevovat vliv Kateřiny Bartoňové, hraje již dle Vašich představ?
No ještě nehraje (směje se). Ona to ví, měly jsme spolu již dva pohovory. Ale dnes to bylo lepší, ona umí hru zrychlit, to má v sobě a nemusíme jí to do toho tlačit. Dneska ty naše rychlé protiútoky ale plynuly hlavně z několika zisků a skvělé obrany.

Čtyři zápasy, čtyři výhry. Spokojenost se vstupem do ligy je jistě na místě, že?
My máme takový cíl, z té čtyřky za USK doma porazit každého. Venku je to všude obtížné, vážíme si výhry ze Žabin. Teď nás čekají v blízké době zápasy na Valosunu a v Nymburce, tím že jsme doma zvládly dnešní duel, by nás nějaké případné zaváhání nemuselo tolik mrzet.

 
Utkání
Ženy | Pátek 06.03.2020, 16:30
BLK Slavia Praha - Sokol Hradec Králové
64:84 (17:19, 31:41, 46:60)
 
Ženy | Středa 11.03.2020, 17:30
KP Brno - Sokol Hradec Králové
65:88 (9:21, 28:44, 44:62)
 
Aktuální články
Přípravka opět začíná trénovat

Po pauze způsobené vládním omezením s ohledem na pandemickou situaci se opět vrací naše přípravka ze ZŠ Sever k trénování. Tréninky...

 
Basketbalový oddíl Hradeckých lvic

Basketbalový oddíl Hradeckých lvic  přijímá každé úterý a čtvrtek nová děvčata  od 9 - 11 let!Náborové tréninky...

 
Charitativní Final four

Letošní Renomia ženská basketbalová liga byla ukončena bez finálové bitvy. Nadace koše proti drogám oslovila čtyři nejlepší týmy aby...

 
Miroslav Volejník slaví padesátiny
 
Liga končí, Lvice mají stříbro
 
Přerušení basketbalové sezóny
 
Lvice uhájily druhé místo
 
Juniorky zvládly derby v Pardubicích
 
Výhra Lvic na Slavii
 
Lvice vydřely výhru na Rosničce
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS