Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Do Nymburka pojedeme vyhrát, burcuje Renáta Březinová

23.10.2017 | Michal Luňák

Nejzvučnější letní posila hráček Sokola NILFISK Hradec Králové Renáta Březinová se poohlíží za startem Lvic do sezóny. V rozhovoru také objasní důvod proč nyní dva duely nehrála, porovná ŽBL se zahraničím a vyjádří se také k ožehavému tématu reprezentace.

Několik sezón trávila Renáta Březinová mimo tuzemské palubovky. Proto první otázka snad ani nemohla být jiná, jaké jsou pocity pivotky Lvic z návratu? ,,Kdybych teď nemusela vynechat ty dva zápasy, tak ty pocity jsou jen a jen strašně příjemné, všechno vnímám strašně pozitivně. Já už ani pořádně nevím, jak dlouho jsem venku byla, takže strašně příjemná změna a je mi skvěle,“ začala rozhovor Renáta.

Návrat se uskutečnil do dobře známého prostředí, pod známou trenérku. Bylo to v tomhle třeba jednodušší? ,,Abych to upřesnila, já vlastně paní Ptáčkovou znám pouze z dorostu. Ligu jsem tady hrála pod panem Volejníkem, ale ono je to vlastně jen takové postaršené. Ale ty lidi tady jsou stejný, prostředí taky, takže jsem si nemusela na nic zvykat a bylo to svým způsobem jednodušší,“ rekapitulovala Renáta Březinová svoje pocity z návratu na hradecký Sokol, kde se toho co se týče prostředí a podmínek skutečně mnoho nezměnilo.

Na začátku v odpovědi Renáta zmiňovala vynechání dvou utkání. Zatímco absence v sobotním utkání s Technikem nebyla nijak znát, vynechání duelu na KP Brno bylo o poznání bolestivější, jak pro tým, tak pro hráčku samotnou. ,,Už se mi na to snad ani nechce vzpomínat. V pondělí a úterý před zápasem s Valosunem jsem měla teplotu, ale říkala jsem si, že se to do soboty nějak zvládne. No rychle mě to vyvedlo z omylu a celé to dopadlo tak, že jsem ve středu dostala antibiotika na deset dní a vlastně den před dalším zápasem jsem je dobrala. Bohužel teď se cítím fakt strašně oslabená a čeká mě před zápasem v Nymburce docela dřina, protože co jsem natrénovala je pryč. Musím si tady zase zvyknout, vůbec tady nesvítí sluníčko a to klima ve kterém jsem si lebedila je pryč,“ nakonec přece jen s úsměvem zakončila na toto nepříjemné téma dvou absencí Renáta.

Jak již naše pivotka zmiňovala, čeká jí těžká příprava na velice těžký duel v Nymburce. ,,My víme, že nás čeká velice těžké utkání, ale tak jak do každého, i v sobotu tam pojedeme s cílem vyhrát. Je to pro nás konfrontace a tyhle zápasy člověka prostě musí bavit. Bude to vyrovnané, basketbalové, ale jedeme to vyhrát, jiná varianta není,“ v bojovné a odhodlané náladě vylíží Renáta sobotní šlágr ŽBL.

Renáta se podílela na dobrém startu Lvic do sezóny, kdy zejména utkání se Slavií kde zaznamenala šestnáct doskoků se muselo divákům líbit. ,,V té sezóně zatím byl zápas se Slavií ten nejlepší. My jsme ho zvládly skvěle. Myslím si, že to byl o docela koukatelný basket. Oproti třeba tomu utkání na Žabinách, kde to bylo také moc silové a nebylo to pěkné utkání. Ne že bych neměla ráda silovou hru, ale v Brně to bylo moc,“ poohlíží se opora Lvic za startem do sezóny.

Renáta zmiňovala silový basket v Brně, po těch pár duelech se nabízí srovnání se zahraničím, které hradecká pivotka přibližuje vcelku barvitě. ,,To se nedá moc porovnávat. V zahraničí je vše rychlejší, tvrdší. K tomu tam přispívají dobře pískající rozhodčí, kteří dovolí nějaký ten kontakt v rámci pravidel. Tady u nás mi přijde, že se píská naprosto všechno. V cizině to sice tím pádem občas bolí, ale všichni vědí co si můžou dovolit.“

Z té odpovědi by se dalo vyčíst, že tuzemskou ligu je tedy pohoda hrát. Ale tak lehké to asi taky nebude, že? ,,Já bych zase nechtěla říkat, že je to jednodušší. V zahraničí jde o něco jiného. Tam bez přehánění může poslední porazit prvního, to tady není. Liga se taky hraje s dvanácti týmy, ale ve všech jsou dobře připravené hráčky a hrají se vyrovnaná utkání. Proto je tam daleko více pěkných a napínavých zápasů, které pak posouvají hráčky dále,“ porovnává Renáta tuzemskou soutěž se zahraniční zkušeností, a že jich má na rozdávání.

Jak to teď má hradecká pivotka osobně, chystat se na nějaký duel s týmem, kde výsledek je dopředu jasně daný. Kde se hledá motivace do utkání a jak těžké je se nabudit? ,,Já osobně to mám lehčí asi v tom, že se dokážu namotivovat na každý duel. Já to mám tak nějak v sobě, tu touhu vyhrávat, doskakovat, dávat body. Je potřeba to brát jako fakt, je to česká liga, hraje se to v tomhle počtu a dokud tomu tak bude, jiné to nebude. Zase třeba pro trenérku je to dobré, že v těch zápasech proti slabšímu celku dá více minut mladým hráčkám a holkám z lavičky. Horší to je ale asi pro diváky, kteří jistě raději přijdou na vyrovnaný basket, než na utkání o padesát bodů.“

Na závěr téma nepříjemné pro respondentku. Co Renáta Březinová a reprezentace? Renáta se s úsměvem zeptala, zda vážně musí odpovídat. Když jsem jí požádal, že si myslím, že by nejeden fanoušek ocenil slova hráčky, která je jistě výkonnostně vhodná na mezinárodní basketbal a že je potřeba vědět názor hráček, souhlasila. Její slova byla jakoby úplně v jiném duchu, než celých pět minut předchozího rozhovoru. Zmizel úsměv z její tváře a se vší vážností, pokorou k národnímu dresu a reprezentaci, se pustila do tohoto tématu. Nyní ať už si každý fanoušek basketbalu udělá obrázek sám.

,,Asi bych začala tím, že jsem poslední tři roky hrála na nějaké úrovni a nepřišel ani jeden telefonát od někoho z reprezentace. Vždy se všude říkalo, že musíme hrát v zahraniční, abychom mohly hrát v reprezentaci. Není tohle pouze můj případ. Nebudu zastírat a hrát si na nějakou tvrďačku, ale kolikrát mě to i dost zamrzelo. Myslím si, že je prostě někde něco špatně. Ráda bych se pletla, ale nejsem si jistá, zda výměna trenéra něco radikálního změní. Já jsem teď ve špatném zdravotním stavu a dozvím se, že jsem zapsaná na nějaký papír? Aniž by mi kdokoli zavolal, zeptal se, jak na tom jsem? To se mi nezdá opět jako příliš šťastné. Nikdy jsem reprezentovat neodmítla a vždy to pro mě bude čest. Teď případně bude hlavně záležet na mém zdravotním stavu, ale už to tak neřeším jako v minulosti, kde mě to několikrát vážně mrzelo, jak jsem již zmiňovala,“ uzavřela Renáta Březinová toto ožehavé reprezentační téma a tím i celý rozhovor.

 
Utkání
Ženy | Středa 13.02.2019, 18:00
Sokol Nilfisk Hradec Králové - BK Lokomotiva Trutnov
90:78 (9:15 44:38 69:59)
 
Ženy | Sobota 16.02.2019, 16:00
19. kolo
VS.
Hradecké lvice - Ostrava
 
Aktuální články
Lvice zvládly i druhé derby

Předehrávku dvaadvacátého kola ŽBL obstaralo Východočeské derby v hale na Eliščině nábřeží. Hráčky Sokola Nilfisk Hradec Králové...

 
16. kolo extraligy kadetek

Sestava a body Lvic:Nosková 15, Eliášová 13, Vlčková 7, Chvojková 5, Vítová 5, Zárubová 4, Bartáčková 4, Paterová 4, Pešková 4,...

 
KP nad síly Lvic

Težké utkání na palubovce aktuálně druhého nejlepšího týmu ŽBL čekalo v sobotu na hráčky Sokola Nilfisk Hradec Králové, které...

 
15. kolo extraligy kadetek
 
Dvě domácí prohry juniorek
 
Lvice si s chutí zastřílely
 
Lvice ovládly svou skupinu Středoevropské ligy
 
14. kolo extraligy kadetek
 
13. kolo extraligy kadetek
 
Slavie opět nad síly Lvic
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS