Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Lvice potrápily favorita

10.10.2020 | Petra Viková

Basketbalistky ZVVZ USK Praha sehrály v rámci pátého kola RENOMIA ŽBL jeden z nejvyrovnanějších zápasů za poslední roky. Na palubovce Hradce Králové dlouho nebyl vítěz jasný a Pražanky musely do poslední chvíle bránit výhru 85:79.

Že nebudou lehkým soupeřem ukázaly domácí lvice hned v úvodních minutách, když se ujaly vedení, a to si udržovaly úvodních dvanáct minut. Pak sice USK hrající poprvé v sezóně s Kateřinou Elhotovou v sestavě otočil skóre, ale soupeřky se jim nedařilo setřást. Nejlepší část zápasu byla pro favoritky třetí čtvrtina, kdy zvládly svěřenkyně Natálie Hejkové utéct až do šestnáctibodového vedení. Ani to ale nezvládly udržet a po bodové sérii Východočešek byl v úvodu poslední čtvrtiny rozdíl jen dvoubodový. Pražanky si udržovaly mírný odstup, přesto ještě před koncem měl Hradec ztrátu jediného koše. Blíž se však domácí hráčky nedostaly a USK si pohlídal další výhru.
USK odehrál zápas jen v šesti hráčkách a všechny nastřílely minimálně deset bodů v čele s 21 body Marije Režan, 12 bodů a 11 doskoků přidala Veronika Voráčková, Kateřina Elhotová zvládla po pauze 16 bodů. Střelkyní zápasu byla domácí Pamela Effangová s 25 body, sekundovala jí s 16 body a 11 doskoky Klára Marečková.



5. kolo | Pátek 09.10.2020, 17:30 | hala Sokol Hradec Králové, Eliščino nábřeží
 

Sokol Hradec Králové - ZVVZ USK Praha

79:85

18:16, 40:43, 55:64
Diváci: utkání hrané bez diváků

Sokol Hradec Králové: Fišerová 5, Šotolová 5, Matušková 12, Marečková 16, Klaudová 14, Březinová 2, Effangová 25, Vojtíková, Bolardtová, Levínská

ZVVZ USK Praha: Režan 21, Elhotová 16, Vyoralová 13, Dojkić 10, Šípová 13, Voráčková 12, Halátková

 
 
 
Ohlasy

Romana Ptáčková, trenérka Sokol Hradec Králové: 

"Věřili jsme, že USK můžeme potrápit, ale spokojenost je jen tak na půl. Jednou z příčin, že to nevyšlo ještě o kousek lépe mohla být i skutečnost, že dnes odpoledne nám do karantény dost nesmyslně poslali Týnu Čuperkovou, která strašně moc chyběla do rotace. A potom chyběl lepší výkon hráček na pozici pět, když jsme nedali hodně střeleckých šancí."

 
 

Natália Hejková, trenérka ZVVZ USK Praha: 

"Čekala jsem, že nás dnes Sokol Hradec Králové potrápí, není to pro mě žádné překvapení, protože Hradec proti nám vždycky doma hraje dobře a my jsme v situaci, v jaké jsme ... Myslím si, že to byl slušný basket, na můj vkus až příliš tvrdý, ale kdybysme hráli Euroligu, byla by to fajn příprava."

Utkání
Ženy | Neděle 17.10.2021, 14:30
BK Lokomotiva Trutnov - Sokol Hradec Králové
40:87 (7:26 25:44 29:66)
 
Ženy | Sobota 30.10.2021, 17:00
6. kolo
VS.
USK Praha - Hradecké lvice
 
Aktuální články
KARA sama sebe kárá

Zatímco lvice byly svým vedením pochváleny, trutnovský trenér nešetřil slovy kritiky k výkonu svých svěřenkyň. Není divu, lvice...

 
U19: Dvě výhry, ale příliš mnoho zranění

Víkendové zápasy juniorské extraligy sice přinesly dvě výhry - nad Ostravou i Havířovem, ale bohužel přinesly také dvě nepříjemná...

 
ŽBL: Lvice i podruhé přehrály Trutnov, blýskla se Šotolová

I druhý letošní zápas mezi Trutnovem a Hradcem Králové skončil lépe pro favorizované lvice. Tentokráte hostující celek zvítězil na...

 
U15: Další domácí výhry
 
Z deníku Bety Levínské
 
Kadetky v Praze úspěšné pouze jednou
 
Lvice v přímém přenosu kralovaly
 
Východočeské derby před kamerami České televize
 
Lvice bez prohry, Strakonice bez výhry
 
U19: Dvojička s Trutnovem v pohodovém duchu
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS