Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Skvělý start juniorek na USK

27.09.2020 | Jiří Jirsa

Nejtěžší možný soupeř čekal na naše juniorky při startu letošního ročníku extraligy, jelikož svěřenkyně trenérky Romany Ptáčkové zajížděly na Královku, kde se utkaly s USK. Začátek utkání byl ve znamení domácích hráček a hlavně špatné obrany Lvic. Šestadvacet inkasovaných bodů za první čtvrtinu bylo skutečně moc. Od druhé čtvrtiny to již byly jiné Lvice, dobře plnily taktické pokyny, kolektivně bránily a začaly proměňovat střelecké pozice. Postupem času juniorky přebraly otěže utkání a domácí celek začal tahat za kratší konec provazu. Utkání se definitivně rozhodlo ve startu třetí čtvrtiny, kdy Lvice šňůrou 8:0 překlopily skóre definitivně na svou stranu a tento fakt vydržel až do závěrečného klaksonu. Po něm na tabuli svítilo pro někoho možná překvapivé, ale naprosto zasloužené skóre 69:83. Pod tento výsledek se střelecky zapsalo všech devět Lvic, které zasáhly do duelu. Bodově a herně tým táhla kapitánka Simona Fišerová, která na palubovce převyšovala všechny ostatní hráčky. Zdatně kapitánce sekundovala dvojice Paurová - Velichová. Pro prvně jmenovanou to byla první zkušenost s extraligou juniorek a svou premiéru zvládla výborně, stejně jako dvojice Brožová - Mahelová. Nyní si nezbývá než přát, aby holkám herní pohoda obou SCM kategorií vydržela a hlavně aby se basketbalu jako takového, příliš nedotkla chystaná  vládní opatření s ohledem na Covid situaci. Sport  se nesmí před touto situací zastavit, musí se v ní naučit fungovat. 

2. kolo | Sobota 26.09.2020, 13:30 | SH Královka, Praha
 

ZVVZ USK Praha - Sokol Hradec Králové

69:83

26:16, 44:42, 56:68

Sestava a body Lvic:

Fišerová 19, Paurová 17, Velichová 15, Vítová 11, Brožová 10, Mahelová 5, Paterová 2, Vlčková 2, Hacková 2.

Diváci: 70
Komentář
 
 
 

Hodnocení trenérky Romany Ptáčkové:
V úvodu soutěže nás čekala obzvlášť těžká prověrka na půdě USK. V 1. čtvrtině jsme nedokázali kvalitně bránit (agresivita, výpomoc ze slabé strany) a soupeř toho náležitě využíval. Nechali jsme USK příliš prostoru na snadné skórování a rezultovalo z toho 10ti bodové vedení po 1. části hry. Náš výkon však během utkání rostl, do poločasu jsme zlepšili hru na obou polovinách hřiště a téměř vyrovnali skóre. Náš nástup do 2. poločasu byl excelentní a díky výborné obraně a rychlému přechodu do útoku jsme si vytvořili rozhodující náskok. Skvělý výkon podala kapitánka Fišerová (19 bodů, 15 doskoků) a protože se přidala i řada mladších hráček (Vítová, Paurová, Velichová, Brožová) můžeme v úvodním utkání sezóny slavit vítězství.

Utkání
Ženy | Úterý 13.04.2021, 16:30
2. kolo
Hradecké lvice - USK Praha
 
Ženy | Pátek 16.04.2021, 17:00
3. kolo
USK Praha - Hradecké lvice
 
Aktuální články
Rozhovor s Dominikou Paurovou

Tento týden si můžete vychutnat rozhovor s benjamínkem A-týmu žen. Dalších slov netřeba a tak nebudeme dále zdržovat od čtení...

 
Rozhovor se Simonou Fišerovou

Máme tu začátek nového týdne a s ním přinášíme rozhovor s naší jedničkou, hradeckou odchovankyní Simonou Fišerovou....

 
Nejmenší lvice hledají posily

Máte dceru, které chybí kolektiv vrstevnic nebo znáte děvče, které má cit pro míč a radost z pohybu?Přiveďte ji na venkovní trénink...

 
Coach Carter česká verze
 
Úžasné stříbro, zlato nadále v hledáčku
 
NADĚJE UMÍRÁ POSLEDNÍ
 
Sledujte informace o rozjezdu tréninků
 
ČAS ZAZÁŘIT
 
I Hradec už má svoji stezku!
 
HIP HIP HURÁ!!!
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS