Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Hoří

15.03.2021 | Pamela Therese Effangová

Hoří J

Kdo uhodl název tohoto článku, předpokládal, že lvice postoupí do semifinále a s potěšením můžeme konstatovat, že se nemýlil. Jsme tam a brzy nás čeká zelené peklo. Jak lvice, tak Žabiny ukončily čtvrtfinálová klání v nejkratším možném čase a mají tak bezmála týden na přípravu k bitvě o finále RENOMIA ŽBL. Liga se pomalu chýlí ke konci a jistota medaile je kolosálním lákadlem pro oba celky. Vždyť pohárový úspěch se jich letos netýká a tak je jedinou šancí ten ligový. Věříme, že bude série Hradce a Žabin pastvou pro vaše oči. Pojďme se však společně vrátit ke čtvrtfinálové sérii, protože by byla škoda si ji nezhodnotit.

V sérii lvice zvládly dát o 107 bodů více než levhartice. Největší dominanci ukázaly ve druhém utkání, kdy porazily soupeřky o 67 bodů. V prvních dvou utkáních se svěřenkyním trenérky Romany Ptáčkové dařilo dobře zabraňovat útočným snahám Chomutova a padesátibodový příděl hráček z pod vrcholků Krušných hor považujeme za pěknou vizitku hradecké obrany. Třetí zápas inkasovaly lvice 83 bodů a nebýt jejich útočné potence, mohly se z výhry radovat soupeřky. Ačkoliv byly lvice upozorněny na hrozbu útočných doskoků levhartic, nepodařilo se jim v celé sérii zamezit v dobrých číslech Chomutova v této statistice. Nicméně nebylo pochyb, že výkonnostně měly naše holky navrch a postup do semifinále slaví zcela zaslouženě.

V posledním zápase měly levhartice nůž na krku. Nejen že mečbol byl na straně lvic, ale z pozápasového prohlášení trenéra Eisnera bylo zřejmé, že je oheň na střeše. Trenér jasně vyjádřil, že ani v nejmenším nemá zájem, aby se opakoval debakl z konfrontace levhartic a lvic v Chomutově. Lvice, již pokukující po sérii se Žabinami, zrovna tak doufaly, že jim hostující hráčky nedají nic zadarmo. A jejich přání se vyplnilo.

Nejenže levhartice byly daleko bojovnější, ale zaskočily lvice vysokým procentem úspěšnosti střelby a první čtvrtina se odvíjela ve stylu koš za koš. Lvice mají dobrou mentalitu, což potvrdily ve všech vyrovnaných utkání v základní části. Pamatujete? Třeba zápas s KP Brno či zápas se Žabinami. Oba skončily o pouhopouhý bod pro lvice. Z vyrovnaného stavu 22:22 po úvodních deseti minutách hry se domácím kolena nerozklepala a zapnuly na vyšší obrátky. Poučeny z ostudných trestných hodů druhého utkání trestaly soupeřky skvělým procentem v této disciplíně a útok působil chvilkami jako koncert symfonického orchestru uchu dobře ladící. Vy, naši fanoušci, jste však nemuseli mít nastražené uši, ale oči musely být doslova v pohotovosti ze všech těch vizuálních vjemů, neboť hra se velmi rychle přelévala z jedné poloviny na druhou. A přiznejte se, kdo z vás nevěřícně zíral na show Karolíny Šotolové těsně před poločasem? A dovolte ještě jeden dotaz. Kdo někdy hrál a stalo se mu, že si myslel, že se za dobu, co dostal důvěru od trenéra, nedalo nic pořádného předvést? Ruku na srdce, skoro každý, že? Tak Karolínu Šotolovou toto netrápí. Za vteřinu, kterou lvice měly na zakončení, skórovala za tři body. I díky této střele vedly lvice v poločase o 14 bodů 52:38.

Také třetí čtvrtinu domácí hráčky vyhrály, ovšem v ní se musely popasovat s další ztrátou na pivotu. Kromě Simony Fišerové, která přihlížela zápasu z hlediště, přišly ve třetí minutě třetí čtvrtiny o Kláru Vojtíkovou. Ta si totiž připsala pátou osobní chybu a na jejím postu musely zaskakovat Dominika Paurová a Lucie Bolardtová. Bodový rozdíl osciloval po většinu čtvrtiny mezi čtrnácti a deseti body. Teprve ke konci této pasáže hry se náskok lvic vyšplhal na dvacet bodů. Obávaná třetí čtvrtina byla za lvicemi, ale ouha. Měly se bát spíše té čtvrté. Soupeřky zaťaly drápy a nejenže zasypaly hradecký koš hned několika trojkami, ale přidaly i trefy z pod koše a poslední čtvrtina, obzvlášť úsek necelých pět minut do konce, jasně vyzněla ve prospěch hostujícího celku. Lvice ji prohrály o osm bodů a svůj bodový přínos navýšily o pouhých čtrnáct bodů. Pozitivem je, že po této čtvrtině dosáhla na svůj první double-double v soutěži nejmladší lvice Dominika Paurová. Za 26 minut na hřišti zvládla 12 bodů a 11 doskoků. Gratulujeme!

Levhartice odjely ze Sokola spokojeny. V jejich prvním play off ŽBL ukázaly, že drápy mají a koše umět dají a do dalších bojů o 5-8. místo jim přejeme hodně zdaru. Každopádně těmi šťastnějšími jsou naše/vaše lvice. Ty, díky třetímu vítězství, uvidíte již 24. 3. v boji o finále!!! Výjimečně nepíšeme: „ Buďte s námi!“ Protože semifinále si žádný pořádný fanoušek ujít nenechá. Lvice, jedeme!

3. kolo | Sobota 13.03.2021, 16:00 | hala Sokol Hradec Králové, Eliščino nábřeží
 

Sokol Hradec Králové - Levhartice Chomutov

95:83

22:22 52:38 81:61

Body Lvic:

Effangová 19, Marečková 17, Šotolová 15, Čuperková 15, Paurová 12, Klaudová 9, Bolardtová 5, Vojtíková 3.

Diváci: utkání hrané bez diváků

Sokol Hradec Králové: Paurová, Vlčková, Šotolová, Čuperková, Marečková, Vojtíková, Klaudová, Bolardtová, Effangová

Levhartice Chomutov: Vorlová, Kučerová, Čmejrková, Bartoňová, Aulichová, Eisnerová, Hibalová, Ceralová, Merhautová, Rokošová, Kadlecová

Utkání
Ženy | Neděle 17.10.2021, 14:30
BK Lokomotiva Trutnov - Sokol Hradec Králové
40:87 (7:26 25:44 29:66)
 
Ženy | Sobota 30.10.2021, 17:00
6. kolo
VS.
USK Praha - Hradecké lvice
 
Aktuální články
KARA sama sebe kárá

Zatímco lvice byly svým vedením pochváleny, trutnovský trenér nešetřil slovy kritiky k výkonu svých svěřenkyň. Není divu, lvice...

 
U19: Dvě výhry, ale příliš mnoho zranění

Víkendové zápasy juniorské extraligy sice přinesly dvě výhry - nad Ostravou i Havířovem, ale bohužel přinesly také dvě nepříjemná...

 
ŽBL: Lvice i podruhé přehrály Trutnov, blýskla se Šotolová

I druhý letošní zápas mezi Trutnovem a Hradcem Králové skončil lépe pro favorizované lvice. Tentokráte hostující celek zvítězil na...

 
U15: Další domácí výhry
 
Z deníku Bety Levínské
 
Kadetky v Praze úspěšné pouze jednou
 
Lvice v přímém přenosu kralovaly
 
Východočeské derby před kamerami České televize
 
Lvice bez prohry, Strakonice bez výhry
 
U19: Dvojička s Trutnovem v pohodovém duchu
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS