Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Zajíci se počítají po honu

26.03.2021 | Pamela Therese Effangová

V názvu uvedené moto platí obzvlášť ve sportu, a proto se žádné velké oslavy povedeného výkonu lvic nekonaly. Domácí hráčky v prvním semifinálovém utkání „zklamaly“ všechny ty, kteří si přáli napínavou bitvu. Brněnské Žabiny porazily 89:60 a v sérii na tři vítězná utkání se ujaly vedení 1:0.

Na výsledný propastný rozdíl ve skóre to minimálně v první čtvrtině zápasu nevypadalo. Lépe ji začal hostující tým. Zatímco si lvice v útoku ještě neškrtly, brněnská Vacková už měla na kontě 6 bodů. Po jejích dvou úspěšných trojkách svítilo na tabuli skóre 6:0 a lvice měly co dohánět. Nulu na kontě domácích smazala bez nadsázky mistrovským cirkusovým kouskem Marečková a záhy se na střeleckou listinu začaly zapisovat i další Lvice. Vojtíková první hradeckou trojkou snížila na rozdíl jediného bodu 5:6, ale ani soupeřky nezahálely a přesto, že se lvicím dařilo v zásadě dodržovat taktické pokyny při obraně Žabin, tak hostující celek stále držel v zápase mírné vedení. Změna nastala čtyři minuty do konce první čtvrtiny, lvice se ujaly po 6 bodech Effangové vedení 11:10. V dalším útoku Žabin si však hostující vzaly vedení zpět. Krásným nájezdem Šotolové zareagovaly naše holky, stav 13:12 pro lvice, jenže pak se trefila za 3 body Adamcová. První čtvrtina by se tedy dala popsat jednoduše: nevedeme, vedeme, nevedeme, vedeme, nevedeme, vedeme! Po úvodních deseti minutách přeci jen vedly domácí, i když rozdílem pouhého 1 bodu 20:19.

Ještě ve druhé čtvrtině to lvice neměly jednoduché. První dvoucifernou střelkyní zápasu byla již ve 4. minutě 2. čtvrtiny Karolína Šotolová. Hradec nedovolil soupeřkám jednoduché koše z rychlých protiútoků, ale Žabiny silnou zbraň lvic neeliminovaly.  U jedna na jedna vynikaly Východočešky a padaly z toho opravdu hezké koše, třeba po nájezdu kapitánky Andrey Klaudové. Ve druhé čtvrtině začaly hradecké hráčky hostujícím bodově nenápadně odskakovat. Po koši s faulem Effangové šly lvice do šaten v poločase pouze se sedmibodovým náskokem.

Kdo sleduje basketbal, ví velice dobře, že 7 bodů náskoku je sice příjemných, ale nemusí to vůbec nic znamenat. Ostražité zůstaly i lvice. Soupeřky vůbec nenechaly rozjet, zatímco samy nastřílely krásných 27 bodů. Dominovaly i na doskoku a jak střely za dva body, tak šestky proměňovaly s velice slušným procentem úspěšnosti. Žabiny známé svou obrovskou bojovností zcela odpadly. Za třetí čtvrtinu přidaly na své konto pouze 8 bodů a skóre 72:46 zavazovalo hostující k perfektnímu výkonu, pakliže chtěly ještě pomýšlet na vítězství.

Zkušený tým lvic si výhru pohlídal. Poslední minuty zápasu patřily mladým nadějím českého basketbalu. Průměrný věk nasazené pětky hradeckých lvic byl dokonce pouhých 18 let a i soupeř měl ve svých řadách velmi mladé talenty.

Suma sumárum: Lvice soupeřky jednoznačně přeskákaly o 23 doskoků a byly lepší ve střelbě dvojek a šestek. Na double-double dosáhla Vojtíková, ke 13 bodům zvládla doskočit 12 míčů. Těsně unikl double-double Marečkové, doskočila 9 míčů a soupeřovo konto zatížila 16 body. 8 doskoků lapila Simona Fišerová. Krásných 6 doskoků zvládla rozehrávačka Šotolová a přidala k nim ještě 12 bodů. Mezi pět dvouciferných střelkyň Hradce oproti jedné brněnské (Hamzová 10bodů) patřily ještě kapitánka Klaudová s 12ti body a Effangová s 19ti body.

Hon na Žáby bude pokračovat již tuto sobotu a lvice rozhodně nechtějí soupeře podcenit. V semifinále může být každé utkání jiné. Zda lvice skutečně neusnuly na růžích, sledujte již od 14:00 hod tuto sobotu na TVcomu.

Středa 24.03.2021, 16:00 | hala Sokol Hradec Králové, Eliščino nábřeží
 

Sokol Hradec Králové - Basket Žabiny Brno

89:60

20:19 45:38 72:46

Body Lvic:
Effangová 19, Marečková 16, Vojtíková 13, Klaudová 12, Šotolová 12, Čuperková 9, Fišerová 4, Paurová 4

Diváci: utkání hrané bez diváků

Sokol Hradec Králové: Fišerová, Paurová, Vítová, Vlčková, Šotolová, Čuperková, Marečková, Vojtíková, Klaudová, Bolardtová, Effangová

Basket Žabiny Brno: Galíčková, Buřtová, Stoupalová, Vacková, Hamzová, Vondráčková, Křivánková, Adamcová, Šoukalová, Kopecká, Stloukalová, Mikšíková

Utkání
Ženy | Neděle 17.10.2021, 14:30
BK Lokomotiva Trutnov - Sokol Hradec Králové
40:87 (7:26 25:44 29:66)
 
Ženy | Sobota 30.10.2021, 17:00
6. kolo
VS.
USK Praha - Hradecké lvice
 
Aktuální články
KARA sama sebe kárá

Zatímco lvice byly svým vedením pochváleny, trutnovský trenér nešetřil slovy kritiky k výkonu svých svěřenkyň. Není divu, lvice...

 
U19: Dvě výhry, ale příliš mnoho zranění

Víkendové zápasy juniorské extraligy sice přinesly dvě výhry - nad Ostravou i Havířovem, ale bohužel přinesly také dvě nepříjemná...

 
ŽBL: Lvice i podruhé přehrály Trutnov, blýskla se Šotolová

I druhý letošní zápas mezi Trutnovem a Hradcem Králové skončil lépe pro favorizované lvice. Tentokráte hostující celek zvítězil na...

 
U15: Další domácí výhry
 
Z deníku Bety Levínské
 
Kadetky v Praze úspěšné pouze jednou
 
Lvice v přímém přenosu kralovaly
 
Východočeské derby před kamerami České televize
 
Lvice bez prohry, Strakonice bez výhry
 
U19: Dvojička s Trutnovem v pohodovém duchu
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS