Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ženy "A"

I Hradec už má svoji stezku!

09.04.2021 | Luboš Lorinc

I Hradec už má svoji stezku! A zaručeně originální! Pro všechny, kdo nechtějí
sedět doma jako pecky,
připravily dvě hráčky A-týmu Adéla Vítová a Pamela Therese Effangová krátký
okruh s deseti zastávkami. Na každé čeká úkol a pro ty, co stezku absolvují,
máme odměnu. Okruh začíná před SOKOLEM na Eliščině nábřeží a ve vývěsce je k
vyfocení zadání. To, když nebudete mezi prvními patnácti, na které pod
vývěskou v deskách čekají výtisky. Tak s chutí do toho, bavte se lvíčata!  Celý článek

 
 

Přetahovaná pokračuje

01.04.2021 | Luboš Lorinc

Ačkoliv z pohledu na výsledné skóre 83:61 vypadá zápas jako jasná záležitost hradeckých lvic, ve skutečnosti tomu tak úplně nebylo. Utkání nabídlo na Eliščině nábřeží přetahovanou hodnou třetího kola semifinále Renomia ŽBL. Oproti předchozím dvěma kolům lvice do zápasu vstoupily suverénně, jako by chtěly stvrdit nápis na vlajce pod časomírou: Tady vládnou lvice! Sedm minut nedovolily hostujícím skórovat, samy se však útočně činily a lavička soupeře na to zareagovala oddechovým časem. I po něm se však první čtvrtina odbývala v podobném duchu a frustrace hostujících vyústila v technickou chybu. Effangová však bohužel trestným hodem Žabiny nepotrestala. To však neměnilo nic na tom, že lvice působily, že hrají jako z partesu. Zaskočené Žabiny zvládly v první desetiminutovce pouhých pět bodů, kdežto lvice 22 a krásný bodový polštář byl na světě.

A jak se o takový náskok přichází? Kdo utkání sledoval, ví velice dobře. Žabiny poháněl dopředu chtíč být jen jediný krok od finále a na hřišti se to od druhé čtvrtiny začalo projevovat. Koš za košem stahovaly manko a tentokrát to byly lvice, kdo se nestačil divit, co se děje. Vcelku dobře se dařilo bránit ostrostřelkyni minulého zápasu Vackovou, což dokládají statistiky ze zápasu, za necelých 34 minut hry dala 5 bodů, ale její trojky zvládala nahradit dravými vniky do podkošového prostoru Hamzová a střelecky se chytla také Galíčková. Co lvice, to střelkyně, a tak měly naše holky odpověď. Z otočky se povedlo skórovat kapitánce Klaudové, šestky spolehlivě proměňovala Čuperková a na doskoku vládly všechny hradecké pivotky, zejména Klára Marečková, která si po zápase připsala další double-double, když k jedenácti doskokům přidala také deset bodů. Sedmnáctibodový náskok se však vytratil jako pára nad hrncem a po úspěšném nájezdu Šotolové v posledních vteřinách druhé čtvrtiny vedly lvice pouze o osm bodů 39:31.

Dobře že přišla poločasová přestávka a fanoušci lvic mohli dát chvilku svým nervům oddych, protože i ve třetí čtvrtině dostaly pořádně zabrat. Hned vstup do třetí desetiminutovky musel být pro všechny podporovatele lvic infarktový. Žabiny srovnaly na 41:41! Nastal čas ukázat mentální připravenost. Lvice se dokázaly kousnout, jako správný tým táhly za jeden provaz a znovu začaly budovat svůj náskok. Tato pasáž hry přinesla mnoho nepřesností na obou stranách, u lvic k nim docházelo zejména kvůli agresivitě soupeře, kterému ony zrovna tak nedaly nic zadarmo. Bez nadsázky, bojovalo se o každý balon, přesně tak, jak to má v play-off být. S blížícím se koncem zápasu atmosféra houstla. Po chybách přišly rychlé protiútoky a byť bylo tempo hry opravdu vysoké, hráčky si nemohly dovolit být unavené. Stejně jako druhou čtvrtinu lvice daly dohromady 17 bodů a bohužel i tuto čtvrtinu prohrály. Nicméně náskok byl pořád na straně domácích, skóre bylo 56:51. 

Ve čtvrté čtvrtině se soupeř nově vytasil se zónovou obranou, tu ovšem lvice zvládly překonat, třeba jedním z velice efektních momentů, kdy po jedné příhře následoval shoz pod koš a bylo z toho snadné zakončení Fišerové. Tuto pasáž lvice ovládly poměrně jednoznačně 27:10 a žádné závěrečné drama se tedy nekonalo. Přezdívku ostrostřelkyně si v ní vysloužila Čuperková, která se stala s 23 body nejlepší střelkyní zápasu a zároveň také nejefektivnější hráčkou. Svým výkonem se posunula v tabulce nejlepších střelců Renomia ŽBL 2020/2021 na úžasné šesté místo. Hradec nakonec disponoval pěti dvoucifernými střelkyněmi a na vítězství se podílela každá hráčka nominovaná k utkání. Finálním klaksonem však přetahovaná nekončí. Lvice čeká sice poslední, velmi pravděpodobně však nejtěžší krok při cestě do finále letošního ročníku RENOMIA ŽBL. V Brně hrají naše holky na Apríla od dvou hodin a my samozřejmě doufáme, že po utkání nebude článek o postupu do finále jen aprílovým žertem.

Celý článek

 
 

Jedna prohraná bitva…

28.03.2021 | Luboš Lorinc

Rozdílem devíti bodů 85:76 prohrály lvice na palubovce Žabin ve druhém kole semifinále RENOMIA ŽBL. Žabiny jsou po USK Praha teprve druhým týmem, kterému se podařilo vyzrát na naše holky. Jenže semifinále se hraje na tři vítězná utkání a v tomto případě si dovolím mluvit za všechny lvice. Nefalšované radosti soupeřek a jejich fanoušků Hradečanky znovu přihlížet rozhodně nechtějí. Přetavit vedení v sérii na vlastní stranu budou mít šanci v úterý 30. 3. od 16:00 v domácí tvrzi.

Důležitá bude každá vteřina zápasu. Ideálně by se lvicím měl lépe vydařit vstup do utkání, aby již nemusely dohánět náskok soupeřek, což bere zbytečně mnoho sil. Jak ostatně ukázal poslední zápas v Brně. Lvice sice nenechaly odskočit brněnské Žabiny výrazněji, ale byly to právě Hradečanky, kdo takzvaně tahal za kratší. První čtvrtinu prohrály o pět bodů, nebýt koše Šotolové v posledních vteřinách první desetiminutovky, byly by dokonce mínus sedm bodů.

Druhá čtvrtina byla bodově dokonce ještě plodnější. Útočný basketbal dal v mnoha případech prostor vyniknout velmi dobře zvládnutým individuálním činnostem jednotlivce u hráček obou týmů. Každý sledující si dozajista užil málokdy viděný úspěšný trojkový hod s faulem v podání Effangové a při střele za tři byla faulována také Marečková, která potrestala soupeřky dvěma proměněnými hody ze tří šestek. Žabiny nechtěly nechat lvicím na útočné polovině ani milimetr. Lvice se rovněž snažily zuby nehty znepříjemnit soupeřkám útok, někdy také bohužel pouze za cenu faulu, proto již v této fázi hry hrozil hned několika hráčkám předčasný konec v utkání kvůli vyfaulování se.  Ještě horší hrozbou byl však rozdíl ve skóre, který se za celou druhou desetiminutovku nepodařilo stáhnout, ba naopak, vyšplhal se na devět bodů, do šaten šly lvice za stavu 53:44.

Do třetí čtvrtiny vlítly lvice jako uragán. Po bravurním vstupu šňůrou 8:0 zvládly dokonale zaskočit soupeřky. Svůj osmnáctý bod dala ve stíhací jízdě nejlepší střelkyně hradeckých lvic Kristýna Čuperková, která vynikala v úspěšnosti trojkových střel (6/3) společně s Andreou Klaudovou (4/3). Tentokrát však Žabiny utkání nevzdaly. Znovu zabraly a plíživě bod po bodu a někdy dokonce po třech, zejména díky Vackové, která měla deset trojkových pokusů, z nichž polovina byla úspěšných, znovu získaly klid a bodový náskok. Lvice tuto pasáž sice vyhrály 17:15, jenže o pouhý koš a to rozhodně nestačilo.

Zbraně nesložily a pokračovaly v boji. A bojovaly srdnatě, k čemuž je zavazuje právě jejich ,,nomen omen“, o to hůř se pojmenovávají příčiny jejich prohry, kterou se jim bohužel nepodařilo odvrátit. Zajímavostí je, že druhý poločas sehrály oba celky vyrovnanou bitvu 32:32. Upřímně, popsat prohru je složitější i proto, že po obrovském množství článků o vítězství člověk tak trochu vyjde ze cvikuJ Nicméně, pojďme se podívat pravdě do očí a pomůžeme si černým na bílém, tedy statistickými údaji. Oproti prvnímu vítěznému utkání lvice prohrály na doskoku, celkem o šest lapených míčů. U lvic se nejlépe činily jako již tradičně Fišerová s Marečkovou, shodly se na osmi doskocích. Mimochodem Kláře Marečkové unikla jen o vlásek cena za nejlépe doskakující hráčku v soutěži vyhlášené RENOMIÍ, ukončené po základní části, kterou si nakonec odnesla Lucia Hadačová z druhého brněnského klubu. Nejlepší doskakující hráčku zápasu bychom ovšem našly v dresu domácích. Vacková zvládla pobrat ze vzduchu 13 míčů a jako nejlepší střelkyně zápasu s 21 body si připsala krásný double-double. Chyby v obraně lvic si vybraly svoji daň. Kromě Vackové se rozstřílely i další brněnské hráčky, které v prvním semifinálovém utkání nebyly tolik vidět. Reprezentantka Adamcová zatížila konto Hradce 14-ti body, Kopecká 11-ti a 10 bodů daly obě soupeřovy rozehrávačky. Žabiny proměňovaly dvojkové hody s 56% úspěšností a tu je potřeba jim v příštím zápase výrazně pokazit.

 Zápas holky bolel fyzicky i psychicky, vzhledem k výsledku, ale není trefnějšího rčení k utrpěné prohře než jeho část tvořící název článku. Nyní je čas jej dokončit: … NEZNAMENÁ PROHRANOU VÁLKU! Lvice, bojovat!!! Celý článek

 
 

Zajíci se počítají po honu

26.03.2021 | Luboš Lorinc

V názvu uvedené moto platí obzvlášť ve sportu, a proto se žádné velké oslavy povedeného výkonu lvic nekonaly. Domácí hráčky v prvním semifinálovém utkání „zklamaly“ všechny ty, kteří si přáli napínavou bitvu. Brněnské Žabiny porazily 89:60 a v sérii na tři vítězná utkání se ujaly vedení 1:0.

Na výsledný propastný rozdíl ve skóre to minimálně v první čtvrtině zápasu nevypadalo. Lépe ji začal hostující tým. Zatímco si lvice v útoku ještě neškrtly, brněnská Vacková už měla na kontě 6 bodů. Po jejích dvou úspěšných trojkách svítilo na tabuli skóre 6:0 a lvice měly co dohánět. Nulu na kontě domácích smazala bez nadsázky mistrovským cirkusovým kouskem Marečková a záhy se na střeleckou listinu začaly zapisovat i další Lvice. Vojtíková první hradeckou trojkou snížila na rozdíl jediného bodu 5:6, ale ani soupeřky nezahálely a přesto, že se lvicím dařilo v zásadě dodržovat taktické pokyny při obraně Žabin, tak hostující celek stále držel v zápase mírné vedení. Změna nastala čtyři minuty do konce první čtvrtiny, lvice se ujaly po 6 bodech Effangové vedení 11:10. V dalším útoku Žabin si však hostující vzaly vedení zpět. Krásným nájezdem Šotolové zareagovaly naše holky, stav 13:12 pro lvice, jenže pak se trefila za 3 body Adamcová. První čtvrtina by se tedy dala popsat jednoduše: nevedeme, vedeme, nevedeme, vedeme, nevedeme, vedeme! Po úvodních deseti minutách přeci jen vedly domácí, i když rozdílem pouhého 1 bodu 20:19.

Ještě ve druhé čtvrtině to lvice neměly jednoduché. První dvoucifernou střelkyní zápasu byla již ve 4. minutě 2. čtvrtiny Karolína Šotolová. Hradec nedovolil soupeřkám jednoduché koše z rychlých protiútoků, ale Žabiny silnou zbraň lvic neeliminovaly.  U jedna na jedna vynikaly Východočešky a padaly z toho opravdu hezké koše, třeba po nájezdu kapitánky Andrey Klaudové. Ve druhé čtvrtině začaly hradecké hráčky hostujícím bodově nenápadně odskakovat. Po koši s faulem Effangové šly lvice do šaten v poločase pouze se sedmibodovým náskokem.

Kdo sleduje basketbal, ví velice dobře, že 7 bodů náskoku je sice příjemných, ale nemusí to vůbec nic znamenat. Ostražité zůstaly i lvice. Soupeřky vůbec nenechaly rozjet, zatímco samy nastřílely krásných 27 bodů. Dominovaly i na doskoku a jak střely za dva body, tak šestky proměňovaly s velice slušným procentem úspěšnosti. Žabiny známé svou obrovskou bojovností zcela odpadly. Za třetí čtvrtinu přidaly na své konto pouze 8 bodů a skóre 72:46 zavazovalo hostující k perfektnímu výkonu, pakliže chtěly ještě pomýšlet na vítězství.

Zkušený tým lvic si výhru pohlídal. Poslední minuty zápasu patřily mladým nadějím českého basketbalu. Průměrný věk nasazené pětky hradeckých lvic byl dokonce pouhých 18 let a i soupeř měl ve svých řadách velmi mladé talenty.

Suma sumárum: Lvice soupeřky jednoznačně přeskákaly o 23 doskoků a byly lepší ve střelbě dvojek a šestek. Na double-double dosáhla Vojtíková, ke 13 bodům zvládla doskočit 12 míčů. Těsně unikl double-double Marečkové, doskočila 9 míčů a soupeřovo konto zatížila 16 body. 8 doskoků lapila Simona Fišerová. Krásných 6 doskoků zvládla rozehrávačka Šotolová a přidala k nim ještě 12 bodů. Mezi pět dvouciferných střelkyň Hradce oproti jedné brněnské (Hamzová 10bodů) patřily ještě kapitánka Klaudová s 12ti body a Effangová s 19ti body.

Hon na Žáby bude pokračovat již tuto sobotu a lvice rozhodně nechtějí soupeře podcenit. V semifinále může být každé utkání jiné. Zda lvice skutečně neusnuly na růžích, sledujte již od 14:00 hod tuto sobotu na TVcomu.

Celý článek

 
 
 
 
 

Archiv článků

Utkání
Ženy | Sobota 10.04.2021, 17:00
1. kolo
USK Praha - Hradecké lvice
 
Ženy | Úterý 13.04.2021, 16:30
2. kolo
VS.
Hradecké lvice - USK Praha
 
Aktuální články
I Hradec už má svoji stezku!

I Hradec už má svoji stezku! A zaručeně originální! Pro všechny, kdo nechtějísedět doma jako pecky,připravily dvě hráčky A-týmu Adéla...

 
HIP HIP HURÁ!!!

Sezóna 2020/2021ještě neskončila, ale již nyní víme s jistotou, že se do historie klubu zapíše jako velice vydařená. Lvice na...

 
Přetahovaná pokračuje

Ačkoliv z pohledu na výsledné skóre 83:61 vypadá zápas jako jasná záležitost hradeckých lvic, ve skutečnosti tomu tak úplně nebylo....

 
Jedna prohraná bitva…
 
Zajíci se počítají po honu
 
Hoří
 
Přihořívá
 
O krok blíž
 
Requiem za pohár
 
Výborná práce za námi, těžká práce před námi
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS