Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ženy "B"

HIP HIP HURÁ!!!

03.04.2021 | Luboš Lorinc

Sezóna 2020/2021ještě neskončila, ale již nyní víme s jistotou, že se do historie klubu zapíše jako velice vydařená. Lvice na palubovce brněnských Žabin v úžasně napínavém utkání zvítězily 71:66 a třetím vítězstvím proti tomuto celku vybojovaly postup do finále soutěže.

Po skvěle zvládnuté základní části, ve které Východočešky podlehly pouze pražskému USK, lvice ani nepomýšlely na nic jiného, ale houževnaté Žabiny rozhodně nebyly snadným soustem. I třetí vítězství se nerodilo lehce. Žabiny znovu dokázaly stáhnout devítibodový náskok, který si lvice vybudovaly po pouhých dvou minutách hry a i tentokrát byli fanoušci svědky přetahované nejen o každý bod, ale také o každý metr palubovky. Oba celky více vysunuly obrany a zejména obrana lvic v prvních dvou minutách hry byla pevná jako zeď, skrz kterou nic neprostoupí. V první desetiminutovce se do listiny střelců zapsaly pouze tři brněnské hráčky, ale i tak Brno zvládlo držet krok a lvice první čtvrtinu vyhrály pouze o čtyři body, byť po většinu času vedly o bodů osm.

Ve druhé čtvrtině bylo jasné, že nic není jasné. Skóre se vyrovnalo na 25:25 necelých sedm minut do konce prvního poločasu. Lvicím dělala problémy hlavně reprezentantka Natálie Stoupalová, naopak Žabinám škodila svými koši zejména Kristýna Čuperková, která do poločasu zvládla dát jedenáct bodů. Ve čtvrté minutě šly Žabiny do bodového trháku, kdy se jim podařilo za krátký časový úsek odskočit lvicím o pět bodů. Větší vedení však Hradečanky nepřipustily. Zakously se do Žabin a pěknou kombinační hrou, ale i ukázkovými obrannými zákroky, z nichž jako jeden z mnoha vypíchněme třeba blok v podání Fišerové, se vrátily na dostřel. Do šaten šly lvice s jednobodovou ztrátou za stavu 36:35. Podobně jako skóre byl první poločas víceméně vyrovnaný téměř ve všech statistických ukazatelích. Otázka tedy zněla, kdo udrží nastavenou vysokou laťku hry.

Ve třetí čtvrtině první skórovaly domácí hráčky, ale lvice na sebe nenechaly dlouho čekat. Koš s faulem proměnila Klára Marečková, která se jak je u ní zvykem činila v dosavadním průběhu utkání nejen bodově, ale i doskoky. Skóre bylo znovu vyrovnané na 38:38. Ve třetí desetiminutovce přišly na pořadí dne konečně i trestné hody, kterých dosud bylo poskrovnu, ale právě ve třetí čtvrtině se s nimi roztrhl pytel. Ke spokojenosti všech hradeckých fanoušků se lvice ze šestek téměř nemýlily. Nepotrestanou technickou chybu Žabin z minulého utkání odčinila Effangová, kdy dvěma proměněnými trestnými hody srovnala na 46:46 a celkem dala sedm šestek z osmi pokusů. Třetí čtvrtinu svítil na tabuli vyrovnaný stav ještě jednou, a to 49:49, do jejího konce se však lvicím podařilo získat drobný náskok a před začátkem čtvrté desetiminutovky vedly 56:51.

Posledních deset minut bylo pro lvice opravdu dlouhých. Čtyřbodový náskok se nepodařilo udržet a za stavu 60:60 necelé čtyři minuty před koncem šlo pro oba celky opravdu do tuhého. Každý bod byl důležitý. Třemi koši se prosadila Klára Marečková, která se vyhoupla do pozice nejlepší střelkyně zápasu s celkem 21 body a zároveň i nejvíce efektivní hráčky, kdy zvládla ještě 12 doskoků. Pevné nervy při šestkách však předvedla brněnská Adamcová, která tak snížila náskok lvic na pouhé čtyři body tři minuty před koncem utkání. Následně přišel velký moment hradecké Šotolové, která vsítila nebojácnou veledůležitou trojku. Lépe si snad své první body v utkání načasovat nemohla. Žabiny dostala pod tlak a času do konce zápasu příliš nezbývalo. Žabiny i přes enormní snahu náskok Hradce nevymazaly a lvice se tak mohly zaslouženě radovat z postupu do finále.

 

Od úvodního hvizdu bylo patrné, že se v brněnské hale Rosnička bojuje o hodně. Nikdo nic nevypustil a hráčky šly kolikrát až za hranu svých sil. Oběma týmům patří obrovské poděkování za ukázkové semifinále, které bylo bezpochyby ozdobou ligy. Žabinám držíme palce v boji o bronz a my máme před sebou těžký úkol. ZVVZ USK Praha, náš finálový soupeř, touží překonat rekord Žabin, který čítá 14 ligových titulů a jak již bylo řečeno, na svého přemožitele stále ještě pražský celek nenarazil. Všichni ti, kteří fandí lvicím, ovšem dobře vědí, že v listopadovém utkání měly naše holky slibně nakročeno a proti euroligovému týmu prohrály o pouhých šest bodů. Byla by škoda jít do zápasu odevzdaně, uspokojeni jistým stříbrem…  Lvice mají úžasný tým vedený skvělou trenérkou a asistentem a tak určitě nepůjdou jako ovce na porážku. Finále se stejně jako semifinále hraje na tři vítězná utkání. První zápas odehrají lvice v sobotu 10. 4. v Praze. Kdo bude fandit?

Celý článek

 
 

Lvice nestačily doma na KP Brno

28.01.2018 | Michal Luňák

V sobotu čekalo na hráčky Sokola Nilfisk Hradec Králové v domácím prostředí velice těžké utkání, na Sokol přijelo KP Brno. Utkání bylo velice důležité, mělo hodně napovědět o nasazení obou soupeřů pro již blížící se play off. Lvice musely před utkání řešit problémy pod košem. K již zraněné Martině Čepelkové se přidala s kotníkem laborující a po vánoční přestávce skvěle hrající Josi Bura. Když se k těmto dvěma absencím přičetly dva fauly Renáty Březinové v první čtvrtině, bylo zaděláno na velké problémy. Bohužel se Lvice potýkaly s nepřesnou střelbou, pod třicet procent úspěšnost v domácím prostředí již holky dlouho neměly. Když se k tomu přičetla kvalita našeho protivníka, nebylo se co divit poločasovému vedění Brňanek 41:29. Do druhého poločasu vletěly Lvice jako uragán a začaly postupně mazat manko, v tomto duchu se utkání neslo až do koncovky. Tam za stavu 65:65 poslala Lvice po dlouhé době Březinová do vedení, ale to bylo vše. KP Brno následně bylo přesné z čáry trestného hodu a utkání dotáhlo do vítězného konce a je nutno poznamenat, že zaslouženě. Po prohře 69:74 jsou tak Lvice v tabulce v situaci, že si doma již nesmí dovolit zaváhat a to "za dveřmi" Sokola číhají Žabiny a Nymburk. Právě Žabiny budou dalším soupeřem svěřenkyň Romany Ptáčkové a to již v pátek. Nezapomeňte, že utkání začíná již v 16:00, aby hradecký sportovní fanoušek stihl také extraligový hokej.
Celý článek

 
 

Další domácí výhra

09.12.2017 | Michal Luňák

Poslední domácí utkání kalendářního roku 2017 hráčky Sokola Nilfisk Hradec Králové zvládly na výbornou, když zdolaly 90:51 ostravské SBŠ. O osudu utkání bylo jasno hned od první čtvrtiny. Lvicím se totiž dařilo zakončovat připravené pozice a skóre utěšeně narůstalo. V druhém poločase se sice hostujícím hráčkám podařilo přiblížit Lvicím na čtrnáct bodů, ale domácí hráčky opět zařadily vyšší rychlostní stupeň a rozdíl začal narůstat až na konečných devětatřicet bodů. Na této výhře se nejvíce bodově podílela dvojice šestnáctibodových střelkyň Andy Ovsíková - Renáta Březinová. Příští týden ŽBL pokračuje derby zápasem v Trutnově.
Celý článek

 
 

Lvice poprvé poraženy

15.10.2017 | Michal Luňák

Vítězná šňůra hráček Sokola NILFISK Hradec Králové je u konce. Postaraly se o to hráčky KP Brno, které v domácím prostředí porazily Lvice 74:60. Oba týmy před utkání počítaly ztráty, na hradecké straně citelně chyběla Renáta Březinová, domácí trenér nemohl využít služeb Prokešové se Satoranskou. Naopak poprvé do utkání v letošní sezóně zasáhla Josi Bura. Domácí celek měl lepší vstup do utkání, Lvice od začátku utkání trápila střelba. První nápor Brna se ještě Lvicím podařilo dotáhnout ve skóre na rozdíl dvou bodů. Ovšem závěr třetí čtvrtiny a dvě trojky domácích (celkem v zápase deset) jakoby předznamenaly dění ve čtvrté čtvrtině. Tu již domácí hráčky jasně ovládly a celkově se mohly radovat z vítězství 74:60. Pod to se nejvíce podepsala exhradecká Gabriela Andělová, která jak to ta bývá, proti bývalému zaměstnavateli odehrála své nejpovedenější utkání v novém dresu. Na straně Lvic tři hráčky zaznamenaly přes deset bodů, ale tentokrát chyběla podpora zbytku týmu. Lvice však rozhodně nemusí věšet hlavy, na povedeném startu do sezóny tato prohra nic nemění. Jediné o co tak Lvice přišly, byla slíbená bábovka od maséra našeho týmu za výhru, ale na tu jistě v sezóně ještě dojde.
Celý článek

 
 
 
 
 

Archiv článků

Utkání
Ženy | Sobota 10.04.2021, 17:00
1. kolo
USK Praha - Hradecké lvice
 
Ženy | Úterý 13.04.2021, 16:30
2. kolo
VS.
Hradecké lvice - USK Praha
 
Aktuální články
I Hradec už má svoji stezku!

I Hradec už má svoji stezku! A zaručeně originální! Pro všechny, kdo nechtějísedět doma jako pecky,připravily dvě hráčky A-týmu Adéla...

 
HIP HIP HURÁ!!!

Sezóna 2020/2021ještě neskončila, ale již nyní víme s jistotou, že se do historie klubu zapíše jako velice vydařená. Lvice na...

 
Přetahovaná pokračuje

Ačkoliv z pohledu na výsledné skóre 83:61 vypadá zápas jako jasná záležitost hradeckých lvic, ve skutečnosti tomu tak úplně nebylo....

 
Jedna prohraná bitva…
 
Zajíci se počítají po honu
 
Hoří
 
Přihořívá
 
O krok blíž
 
Requiem za pohár
 
Výborná práce za námi, těžká práce před námi
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS