Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rozhovor s Lucií Bolardtovou

02.07.2021 | Pamela Therese Effangová

Milí fanoušci hradeckých lvic, napravili jste si reputaci a máte tedy velkou pochvalu. Svými dotazy jste doslova zasypaly Lucii Bolardtovou, která je hráčkou tohoto týdne a s úsměvem jí vlastním všechny zodpověděla. Tak se vrhněte do čtení, ať znáte kádr lvic zase o lví J chlup lépe.

1)      Hradečanko tělem i duší, jak zvládáš studium na UHK?

Na UHK studuji Pedagogickou fakultu, dvouoborové studium tělesná -výtvarná výchova se zaměřením na vzdělávání. Momentálně končím druhák bakalářského studia. Řekla bych, že studium zvládám bez větších obtíží. Nynější covidová situace mi studium trošku ztěžuje, zejména praktické předměty, kterých je v mém zaměření poměrně dost. Přece jen online se plavat správně technicky prostě nenaučíte.J Situace je ale taková, jaká je a nedá se dělat nic jiného, něž se s tím pokusit poprat co nejlépe. J

2) Pocházíš ze sportovní rodiny, ale nikdo se prozatím nevěnoval basketbalu. Tak se vybízí otázka, jak ses k basketu dostala a kdo co dělal za sport, co se členů Tvé rodiny týká?

Je to tak. Můj děda, Václav Čerget, hrál několik let za Hradec hokej. Babička byla sportovní gymnastka a později cvičitelka aerobiku. Máma se zase dlouho v mládí věnovala tenisu a později ho i trénovala. Proč právě basketbal? Na to je vcelku jednoduchá odpověď. Kolektivní sporty mě bavily vždy daleko víc a shodou okolností se prarodiče velmi dobře znali s bývalou hráčkou hradeckých lvic, Petrou Mlejnkovou, která vedla basketbalovou přípravku. Výšku na basket jsem měla a tak jsem to šla zkusit.

3)      Moc hezky kreslíš, mohou si u Tebe fanoušci nějaký obraz objednat? Co nejradši kreslíš/maluješ?

Nejraději kreslím portréty uhlem nebo tužkou. Kresby na zakázku často nedělám, když už tak mimo sezónu a zkouškové.

4)      Odmala ve lvicích, dovedeš si představit, že bys celou svoji kariéru hrála za náš klub?

Určitě dovedu.

5)      Podělíš se s fanoušky o nějakou vtipnou historku ze šatny?

Tak nejvtipnější, co mně se osobně povedlo tuhle sezónu, bylo to, že jsem si zapomněla vzít basketbalové boty na zápas se Slávií. To, že boty nemám, jsem zjistila až v šatně na hale. Boty jsem měla vcelku nové a s ortézami jsem se do nich nevešla, proto jsem musela nosit lžíci na boty, tu jsem samozřejmě doma nezapomněla. Seděla jsem tedy v šatně se lžící, ale bez bot. J Zachránila mě Natka Miklíková, která měla na hale párů bot více a jedny mi půjčila. Shodou okolností se stejná věc, také na Slávii, stala předešlý rok Issy. (pozn. Isnell Natabou)

6)      Máš zajímavé příjmení, často Ti ho však na dresech komolí, ale není se čemu divit, vždyť je neobvyklé. Kolik Bolardtů v Čechách běhá, víš? Měla jsi se svým příjmením někdy peripetie?

Stává se to poměrně často. Setkala jsem se už s hodně podobami svého příjmení od Bolardová, Bolartová až po Bolatová. Někdy se nepřestávám divit, do jaké míry je možné toto příjmení zkomolit. Kolik nás po ČR běhá, se musím přiznat, že jsem nikdy nezkoušela dohledat.

7)      Polož otázku jiné lvici

Kájo, chtěla bys někdy zkusit angažmá v zahraničí, případně, jaká země Tě láká nejvíce?

8) S kým ze lvic si nejlíp rozumíš a proč?

Řekla bych, že nejvíce si rozumím se Símou, Kájou a Bety. S holkama se známe už od žákyň.

9) Jak hodnotíš letošní sezónu?

Sezónu hodnotím úspěšně, jediné, co mi chybělo, byli fanoušci.

10) Tuto otázku Ti položí fanoušci:

Jak se Ti líbí skandování fanklubu? Měl by se fanklub umravnit? Nebo naopak to některé hráčky motivuje?

Na mě osobně skandování fanklubu má pozitivní dopad. Hradecké lvice se můžou pyšnit jedním z nejvěrnějších fanklubů v ženské basketbalové lize. Několik členů s námi za rok objezdí celou republiku, za což jim, myslím si, že jménem celého ženského týmu, musím poděkovat a nesmírně si jejich podpory vážíme. Tento rok byl pro nás všechny náročnější, nebylo možné mít fanoušky v hale a ta atmosféra, kterou náš fanklub je schopný vytvořit, prostě chyběla. Vím, že v některých emotivních chvílích, které v mnoha zápasech mohou nastat, je těžké se „udržet na uzdě“, sama to znám, ale přece jen se jedná o sport a je třeba zachovat sportovního ducha, a to bych řekla, že náš fanklub rozhodně umí.

Očima trenérky:

Lucka od nejnižších věkových kategorií vždy patřila ke stěžejním hráčkám, vždy měla velký útočný potenciál. Střelbu z dlouhé vzdálenosti úspěšně zlepšuje nadále, dobře se vyrovnává v dospělé kategorii s útočnou fází.

A přesně naopak je to s její obranou. Jak už to někdy bývá, hráčky, které byly platné v útoku se šetřily v obraně. Právě to teď chybí pro vyrovnaný herní výkon. A je potřeba přidat v boji na doskoku a získat nějaké míče navíc.

 

 
Utkání
Ženy | Pátek 24.09.2021, 19:30
Levhartice Chomutov - Sokol Hradec Králové
66:69 (13:11 36:34 45:54)
 
Ženy | Sobota 02.10.2021, 16:00
Sokol Hradec Králové - BK Strakonice
 
Aktuální články
Kadetky zvládly těžký start do extraligy

Na start extraligy jsme dostaly dva týmy, které rozhodně mají v letošním rozšířeném ročníku extraligy U17 medailové ambice. Oba duely...

 
Podzimní průvan v šatnících

Chcete oživit svůj šatník a nezaplatit za to majlant? Máte ve skříni kousky, které už nenosíte a daly by se poslat dál výměnou za...

 
ŽBL: Tortura pro fanoušky v Chomutově

Fanoušci vděční za to, že mohou sledovat zápas přímo z haly, dorazili do Chomutova v úctyhodném počtu. Netušili, jaká muka na...

 
U19: Po prohře přišel cenný skalp USK
 
U15: Dvě výhry a 231 bodů
 
Těžko na cvičišti…
 
Časy se mění ... a lvice s nimi
 
Uplynulému víkendu kralovaly lvice
 
Lvice U15 zlaté v Kyjově
 
Pojď hrát basketbal!
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS