Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Lvice U15 zlaté v Kyjově

06.09.2021 | Michaela Benčíková

Celých dlouhých jedenáct měsíců jsme si musely počkat na to, až budeme smět vyběhnout k nějakému utkání. Dočkaly jsme se v pátek 3. 9. 2021 v rámci turnaje v Kyjově. Po dlouhém cestování jsme po devatenácté hodině konečně stály na palubovce a začaly s týmem Bruntálu naši pouť turnajem, na jehož konci přišla finálová zlatá odměna po výhře nad Olomoucí. Následující řádky popíší, jak jsme se tam vlastně krásně měly. 

Turnaj v Kyjově je tradičně perfektně uspořádaný, v jehož vedení jsou velmi milí lidé, kteří se celý víkend starají o to, aby se tam každý tým cítil výborně a daří se jim to na výbornou, moc děkujeme!

Jednu nevýhodu však Kyjov má, je to strašná dálka. Navíc páteční provoz, kupa uzavírek a omezení, cesta byla úmorná, ale všechny holky se dostavily v domluvený čas, výborná práce řidičů.

Turnaj byl letos velmi slušně obsazený a tak jsem byla s Evou velmi zvědavá, jak se nám podařilo smečku Lvic připravit a jak budeme vypadat v zápasech. Ten první vypadal ve svém úvodu asi tak, jak prostě po té dlouhé době musel. Nepřesností ve hře bylo tolik, že je nemělo cenu počítat a už vůbec ne nějak řešit. První poločas ke koukání skutečně nebyl, ale ten druhý již naznačil, že by to přece jen mohlo jít. Výhra 63:24 byla na začátek dobrá, nikdo se nezranil a zápasová praxe začala. 

Sobotní program na nás nachystal tři duely. Hned ráno proti bojovnému týmu z Prostějova. Holky byly od začátku koncentrované, dokázaly výborně využít výškové převahy a jak další zápasy ukázaly, ten s Prostějovem byl první, který odstartoval výbornou obranu celého týmu. Konečný výsledek 67:36 znamenal jediné, po obědě si to s HB Basket rozdáme o první místo.

Vítěz bral zmíněné první místo, ale také výhodu, že na semifinále mohl zůstat v hlavní hale a nemusel na Gymnázium. HB hraje styl basketbalu, který nám vyhovuje. Rychlá hra zdobila oba týmy, ale Lvice byly lepší, přesnější v koncovce a hlavně výborné v obraně. Asi málokdo čekal, že výsledek bude tak jednoznačný a po výhře 60:23 půjdeme do semifinále z prvního místa na domácí Kyjov.

Na holkách byla vidět velká spokojenost, kterou pak ještě umocnila zpráva o peněžitém daru jedné z maminek. Lvice dostaly kapesné 2000 Kč a že ho dokázaly užít měrou vrchovatou. Zmrzliny, smoothie, po obědě kofola, večer sedm krabic pizzy a pár litrů Coca Coly :-D Nj, ne všechno se nám z pozice skladby odměn úplně líbilo, ale proč ne. Po dlouhé době jsme někde byly, na hřišti a i mimo něj to bylo parádní, tak jaképak omezování se, na to ještě v sezóně čas přijde. 

Večerní semifinále s Kyjovem začalo rozpačitě. Ne z výkonu holek, ale z vcelku za hranou hrajícího celku Kyjova. Některé zákroky byly skutečně o zranění a moc to do teď nechápeme, jelikož Kyjov takto normálně nehraje. Holky to však zvládly, přijaly tuto hru a basketbalově svého soupeře přehrály 58:16, finále bylo naše. 

V něm na nás čekala Olomouc, která v ročníku 07 patří k tomu lepšímu, k čemuž jsou potřeba přičíst loňské příchody z Ostravy. V tomto utkání jsem čekala, že soupeř bude klást větší odpor, v průběhu jsme vedly už o 19 bodů. Ke konci Olomouc korigovala i díky našim dvěma vyfaulovaným hráčkám. Stejně jako po celou dobu turnaje se nám dařilo v obraně, i když finálový soupeř nám svým pomalým a strojovým basketbalem tuto činnost velmi usnadnil. Hráčky výborně komunikovaly v obraně, věděly, jak řešit všechny kombinace olomouckých hráček a tak se několikrát stalo, že soupeř nestihl ani vystřelit v limitu 24 sec, nebo to jen hodil v poslední sekundě směr koš. Oddechový čas Olomouce 4,5 sekundy před koncem jsme vyřešily opět výborně. Získaly jsme míč, ale bohužel z toho koš nebyl. Sice by nás velmi potěšil, ale výhra 42:30 nás hřála i tak.  

Za celý turnaj holky zaslouží velkou pochvalu. Skvělá obrana, rychlý přechod do útoku a postupem turnaje i lepšící se zakončování akcí. Byly to super tři dny v Kyjově, které si snad každá hráčka užila, byla radost pozorovat, jak si rozumíte i mimo hřiště, za což jsme s Evou strašně rády. Pracovat však budeme i nadále, pár věcí na zlepšení se najde :-) 

Poděkování patří také rodičům, kteří povzbuzovali holky co to šlo a ve finále si dokázali poradit i s početnějším táborem rodičů z Olomouce!

Týmové výsledky se odrazily také do ocenění pro jednotlivce. MVP turnaje byla zvolena Sandra Horáková a do All Stars pětky byla zvolena Pája Paurová. Pohár za první místo dostala za své výkony možnost opatrovat ve svém domově Verča Ryklová. 


Naše výsledky na turnaji:

HK - Bruntál 63:24

HK - Prostějov 67:36

HK - HB Basket Praha 60:23

HK - Kyjov 58:16

HK - Olomouc 42:30


 
Utkání
Ženy | Neděle 17.10.2021, 14:30
BK Lokomotiva Trutnov - Sokol Hradec Králové
40:87 (7:26 25:44 29:66)
 
Ženy | Sobota 30.10.2021, 17:00
6. kolo
VS.
USK Praha - Hradecké lvice
 
Aktuální články
KARA sama sebe kárá

Zatímco lvice byly svým vedením pochváleny, trutnovský trenér nešetřil slovy kritiky k výkonu svých svěřenkyň. Není divu, lvice...

 
U19: Dvě výhry, ale příliš mnoho zranění

Víkendové zápasy juniorské extraligy sice přinesly dvě výhry - nad Ostravou i Havířovem, ale bohužel přinesly také dvě nepříjemná...

 
ŽBL: Lvice i podruhé přehrály Trutnov, blýskla se Šotolová

I druhý letošní zápas mezi Trutnovem a Hradcem Králové skončil lépe pro favorizované lvice. Tentokráte hostující celek zvítězil na...

 
U15: Další domácí výhry
 
Z deníku Bety Levínské
 
Kadetky v Praze úspěšné pouze jednou
 
Lvice v přímém přenosu kralovaly
 
Východočeské derby před kamerami České televize
 
Lvice bez prohry, Strakonice bez výhry
 
U19: Dvojička s Trutnovem v pohodovém duchu
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS