Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

ŽBL: Tortura pro fanoušky v Chomutově

25.09.2021 | Pamela Therese Effangová

Fanoušci vděční za to, že mohou sledovat zápas přímo z haly, dorazili do Chomutova v úctyhodném počtu. Netušili, jaká muka na ně čekají…

Začátek utkání byl jak ze strany domácích, tak i hostujících poněkud rozpačitý. S tím se dalo počítat, vždyť šlo o první zápas sezóny. S čím však rozhodně nikdo nepočítal, bylo hokejové skóre po pěti minutách hry, kdy na tabuli svítil stav 4:3 pro levhartice. Fanklubu začala docházet trpělivost a z hlediště se domáhal přívalu košů. Toho se v první čtvrtině nedočkal. Oba celky byly rády, že se dostaly přes deset bodů a jak trefně poznamenal komentátor Chomutova, nízký stav skóre rozhodně nebyl zapříčiněn brilantními obranami. Šelmy prostě střílely slepými. Navíc se kupily chyby jedna za druhou a obraz hry měl k dokonalosti daleko. Lvice první čtvrtinu prohrály o dva body.

Kompletním domácím, čerstvě posíleným o americkou reprezentantku ve tři na tři se ve druhé čtvrtině podařilo lvicím odskočit. Kádru lvic oproti loňskému poměřování sil s chomutovským týmem chybělo šest hráček: Marečková, Klaudová, Matušková, Paurová, Březinová a Vojtíková. Poslední jmenovaná podstoupila v týdnu chirurgický zákrok, vyhřezlé plotýnky ji ,,vyautovaly“ minimálně na dva měsíce. Kláře přejeme brzké uzdravení a těšíme se, až se společně s Michaelou Matuškovou vrátí do rotace. Před lvicemi tedy stála velká výzva. Vyrovnat se se ztrátami a ve druhé čtvrtině také s mankem, které nebezpečně narůstalo. S blížícím se koncem prvního poločasu se fanoušci dočkali. Přišel vymodlený příval trojek. Po první úspěšné střele zpoza trojkového oblouku z rukou Kristýny Čuperkové se lvice na delší dobu odmlčely, takže už bylo načase. Dva útoky po sobě trefila trojku Lucie Bolardtová, další trojku přidala vzápětí Effangová a remíza byla na světě. Do konce druhé desetiminutovky zbývalo posledních pár vteřin. Lvicím se bohužel nepodařilo ubránit, znovu tedy na soupeřky ztrácely dva body.

Třetí čtvrtina byla z pohledu lvic nejvydařenější. Do problémů s fauly dostaly klíčovou hráčku soupeře Terezu Vorlovou. Tentokrát to byly Hradečanky, kterým se povedlo přelít vedení na svoji stranu. Dokonce vedly už dvouciferným rozdílem. Střelecké trápení se však úplně zažehnat nepodařilo. Pořád to tam nepadalo tak, jak by si Hradečanky přály. Do poslední desetiminutovky šly lvice za stavu 45:54.

Náskok lvic však během 4. čtvrtiny zmizel jako mávnutím proutku. Napětí v hale by se dalo krájet. Tortura fanoušků Východočešek byla už téměř k nevydržení. Blížil se konec základní hrací doby. Domácí hráčky vedly 66:65. Time-out. Trenérka kreslí akci, ale koho nechat rozhodnout? Její volba padla na Simonu Fišerovou. Díkybohu za to! Simona ukázala, že má pevné nervy - obrovského břemene se nezalekla a do puntíku splnila vysoká očekávání. Přes velmi dobrou obranu levhartic dokázala vystřelit. Míč poskakoval na obroučce. Kóóóóóš!!! Simona Fišerová zkompletovala svůj double-double a poslala lvice do jednobodového vedení. Ovšem ještě nebyl konec. Soupeřky se nevzdávaly, vždyť většinu zápasu to byly ony, kdo tahal za delší konec. Faul na hradeckou jedničku. Dvě šestky. A Simona obě proměnila. Time-out. 69:66 pro lvice, které dostaly jasné pokyny. Hlavně nefaulovat ještě před vyhozením z autu, to se letos totiž podle pravidel trestá technickou chybou. Do konce utkání zbývaly čtyři vteřiny. Levhartice vyhazují ze strany na útočné polovině. Ubránit stůj co stůj. Zpoza trojkového oblouku se nakonec podařilo vystřelit domácí Zuzaně Kučerové. Zvuk míče odraženého od přední obroučky zněl v uších lvic jako ta nejkrásnější symfonie. Lvice byly v zápase střelecky jaksi bezzubé, měly horší procento střelby za tři body i ze šestek. Za dva body střílely oba týmy shodně s (ne) úspěšností 38%. Lvice měly méně doskoků a asistencí. Přesto dokázaly zvítězit. Simona Fišerová zvládla 13 bodů a 10 doskoků. Koši v poslední minutě setla hlavu nadějím levhartic na vítězství. Nejlepší střelkyní zápasu byla Pamela Therese Effangová, na svých 17 bodů ovšem potřebovala 19 střel. K rozhodujícím faktorům výsledku zápasu patřil počet ztrát, kterých měly lvice výrazně méně. 13 oproti soupeřovým 21.

Hradecké lvice vkročily do sezóny pravou tlapou. Vítězství v Chomutově jim přidalo na sebevědomí a do dalšího utkání jdou s cílem vyhrát výraznějším bodovým rozdílem. Proti Strakonicím nastoupí v domácím prostředí již v sobotu 2.10. od 16:00 hodin. Poženete lvice za vítězstvím z hradeckých tribun i vy?

 

 
Utkání
Ženy | Neděle 17.10.2021, 14:30
BK Lokomotiva Trutnov - Sokol Hradec Králové
40:87 (7:26 25:44 29:66)
 
Ženy | Sobota 30.10.2021, 17:00
6. kolo
VS.
USK Praha - Hradecké lvice
 
Aktuální články
KARA sama sebe kárá

Zatímco lvice byly svým vedením pochváleny, trutnovský trenér nešetřil slovy kritiky k výkonu svých svěřenkyň. Není divu, lvice...

 
U19: Dvě výhry, ale příliš mnoho zranění

Víkendové zápasy juniorské extraligy sice přinesly dvě výhry - nad Ostravou i Havířovem, ale bohužel přinesly také dvě nepříjemná...

 
ŽBL: Lvice i podruhé přehrály Trutnov, blýskla se Šotolová

I druhý letošní zápas mezi Trutnovem a Hradcem Králové skončil lépe pro favorizované lvice. Tentokráte hostující celek zvítězil na...

 
U15: Další domácí výhry
 
Z deníku Bety Levínské
 
Kadetky v Praze úspěšné pouze jednou
 
Lvice v přímém přenosu kralovaly
 
Východočeské derby před kamerami České televize
 
Lvice bez prohry, Strakonice bez výhry
 
U19: Dvojička s Trutnovem v pohodovém duchu
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS