Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Z deníku Bety Levínské

13.10.2021 | Pamela Therese Effangová

Milí fanoušci, do dalšího utkání našich lvic zbývá ještě poměrně mnoho času. Připomeňme, že se hraje v neděli 17.10. od 14:30 v trutnovské sportovní hale. Proto jsme se vám rozhodli ukrátit čekání zajímavým a rozhodně nevšedním příspěvkem, zápisky z basketbalového deníku Alžběty Levínské. Ta ukazuje svůj velký potenciál nejen v pětkovém basketbale, kdy v lize zapisuje průměrně 4,7 bodů a 8 doskoků na zápas, ale přes léto byla oporou také trojkového výběru, kterému se podařilo uspět ve světové konkurenci v rámci Nations League 3x3.

Naše první zastávka Nations League 3x3 U21 se odehrála ve Voironu. Hned po příletu jsme musely na testy. Je to opravdu otravné chodit neustále dokola na testy, ale nedalo se nic dělat. Po testech jsme nastoupily do autobusu a jely jsme na ubytování, kde jsme musely být celý čas turnaje, kvůli Koroně se nesmělo z areálu pryč. Další den už nás čekal první den turnaje. První zápas byl s Mongolskem, který jsme vyhrály, pak následoval další zápas s Izraelem a ten jsme bohužel prohrály.
Upřímně na hřišti bylo vidět, že nejsem sehrané, jelikož jsme sestavu udělali až těsně před odjezdem, protože vypadly dvě holky, tak se musel narychlo někdo sehnat. Další den jsme měly úplně stejnou skupinu. S holkami jsme si vedly o něco lépe, ale bohužel jsme také nepostoupily ze skupiny. Poslední den jsme měly ve skupině opět Mongolsko a druhý zápas nás čekaly silné Holanďanky. S holkami jsme si říkaly, že nemáme co ztratit, jelikož se teprve sehráváme a zkoušíme si nové věci a Holanďanky jsou favoritky. Musím říct, že to byl náš nejlepší zápas, i když jsme prohrály. Nakonec jsme skončily na 4. místě. Celkově jsme z celých tří dnů neměly dobrý pocit a bylo vidět i na trenérovi, že nejspíše budou změny a rozhodně bude na další turnaj pořádná příprava. Ale i přesto všechno jsme měly velmi zajímavý týmový oběd na letišti v Amsterdamu. Náš pan trenér nás pozval na oběd, který byl velmi zajímavý. Objednal nám všechny možné druhy sushi a ústřice. No, asi bych to zakončila tak, že né všechno drahé je dobré.


Další zastávka nás čekala v Bukurešti. Tam jsme jely ve složení, ve kterém už hrajeme asi 4 roky, což bylo hodně vidět na hřišti. Také jsme měly soustředění před odletem a všechny jsme se cítily fakt moc dobře a věřily jsme, že bychom mohly něco uhrát. Trenér nám slíbil, že když vyhrajeme celou zastávku, tak nás zve na luxusní večeři v italské restauraci v Praze, což byla velká motivace.  První den jsme hrály s Mongolskem a Holandskem. Oba zápasy jsme vyhrály. Hrály jsme fakt moc dobře. Následovalo finále s Litevkami. Byl to boj, ale s úspěšným koncem. Další dva dny dopadly úplně stejně. Ani na chvíli jsme nezaváhaly a všechno jsme vyhrály. S holkami jsme měly obrovskou radost, protože to popravdě nikdo moc nečekal, že vyhrajeme všechny zápasy bez jednoho zaváhaní. Tato zastávka nám zajistila finálový turnaj o 14 dnů později, opět v Bukurešti. Nikdo nečekal, že se dostaneme až do finále Nations League, a to ještě o kategorii výš, tedy U23.


Teď před námi bylo už jen finále. Všechny jsme se moc těšily, ale zároveň jsme byly hodně nervózní, jelikož tu byla celá evropská špička a dva týmy, co postupovaly z asijské konference. Měly jsme celkem dobrou skupinu. Figurovaly jsme v ní my, Mongolsko, Egypt a favoritem byla Francie. Ze skupiny postupovaly první dva týmy, takže náš cíl byl postoupit hlavně ze skupiny a už to by pro nás znamenal úspěch. První den jsme hrály s Mongolskem. Zápas jsem vyhrály i když to nebyl z naší strany úplně perfektní výkon. Potom nás čekala favorizovaná Francie. Do zápasu jsme šly s tím, že opět nemáme co ztratit. Francie přijela s top hráčkami, které v pětkovém basketbalu hrají v euroligových týmech. Ze začátku jsme se držely, ale Francouzky byly nad naše síly. Mají opravdu perfektní hru, jsou neskutečně sehrané, dávají si přihrávky naslepo, ví, co a také kdy jaká z nich udělá, no prostě jsou fakt skvělé. Musím říct, že to byl opravdu zážitek proti takovému týmu hrát. Další den nás čekal ve skupině už jen Egypt, který jsme s přehledem porazily. Měly jsme radost, protože jsem splnily to, co jsme měly. Teď už byl před námi zápas o postup do finále. Hrály jsme proti Holandsku. Věřily jsme si. Celý zápas byl vyrovnaná bitva. Holandsko hraje opravdu tvrdě a soupeřky ze země tulipánů měly velkou výškovou převahu, se vším jsme se dokázaly popasovat. Jediné naše mínus bylo, že jsme nedávaly koše, které normálně dáváme. V okamžiku, kdy jsme nemohly ani faulovat ani střídat, tak jsme dostaly dvě trojky za sebou. To už se v poslední minutě stahuje hodně špatně. Bohužel jsme tento zápas prohrály. Skončily jsme na děleném třetím místě s Polskem.
Myslím si, že přesto, že tato sezóna byla dost hektická tím že přišel nový trenér, nevědělo se jestli se bude hrát kvůli Koroně a celou situaci zkomplikovaly i další věci, tak jsme ji zakončily důstojně a jsme celkově spokojené. A já jsem nesmírně ráda za nové zkušenosti, co mi dala tato sezóna s 3x3 basketbalem a už se moc těším na příští rok, až se do toho pořádně opřeme, a věřím, že všem ještě ukážeme, co v nás je.

 
Utkání
Ženy | Sobota 20.11.2021, 19:30
BLK Slavia Praha - Sokol Hradec Králové
64:46 (23:9 38:17 45:33)
 
Ženy | Sobota 27.11.2021, 16:00
9. kolo
VS.
Hradecké lvice - Ostrava
 
Aktuální články
Lvice podlehly pražské Slavii

Relativně překvapivý výsledek se zrodil v pražském Edenu, kde Hradecké lvice podlehly Slavii 46:64. Východočešky touto prohrou přišly o...

 
U14 vezou dvě výhry z Vysočiny

Liga mladších žákyň se tento týden přehoupla do druhé poloviny bojů ve skupinách. Naše lvice U14 vyrazily na spací zájezd za soupeřkami...

 
Úspěšný víkend kadetek

Tento víkend nás čekala dvě utkání na palubovkách soupeřů. V sobotu na Spartě se mi velmi těžko hledají slova pochopení pro první...

 
U15 nadále stoprocentní
 
U19: Dvě cenné výhry pro juniorky
 
ŽBL: Hladká výhra nad Slovankou
 
Kádr lvic se rozšiřuje
 
Komentář: Šňůra vítězství přetržena
 
ŽBL: Prohra s úřadujícími šampionkami
 
Skvělé druhé poločasy kadetek
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS