Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Komentář: KARA sama sebe kárá

20.10.2021 | Pamela Therese Effangová

Zatímco lvice byly svým vedením pochváleny, trutnovský trenér nešetřil slovy kritiky k výkonu svých svěřenkyň. Není divu, lvice ovládly východočeské derby zcela jednoznačně 177: 86, sečteme-li výsledky obou utkání, která se odehrála v pouhých deseti dnech. 

Rivalky z Trutnova jsou zvyklé na ledový vítr od Sněžky, v neděli 17.10. však přišla studená fronta od Hradce. Lvice totiž od úvodního zajímavého rozskoku, neboť o první míč se bojovalo déle než je obvyklé, chladnokrevně trestaly chyby domácích a fanouškům domácích běhal mráz po zádech.

Je pravda, že lvice vstupovaly do zápasu jako favorit, nicméně v jejich sestavě došlo k dalším dočasným ztrátám, takže kromě dlouhodobě zraněných Matuškové a Vojtíkové nehrály ani Lucie Bolardtová, která byla nemocná a den před utkáním se v zápase juniorek proti Ostravě zranila Charlotte Velichová a Barbora Leopoldová. Podtrženo, sečteno, trenérka Romana Ptáčková tedy měla do rotace pouhých osm lvic. Trutnovu od loňské sezóny chybí kapitánka Kateřina Kozumplíková a v přechozím souboji o to, kdo hraje prim ve východních Čechách, se zranila rozehrávačka Hana Hajnová. Rovnou prozradíme, že v tomto zápase se naštěstí nikdo další nezranil.

Lvice vstoupily do utkání na jedničku. Po chvilce vedly 8:0 a donutily soupeře k prvnímu oddechovému času. Autorkou šesti bodů byla s obrovským přehledem hrající Karolína Šotolová, zbylé dva body dodala Martina Pokorná po líbivé dvojičce s Pamelou Therese Effangovou. Kvalitní kompaktní týmová obrana, tou se chtějí prezentovat všechny týmy hradeckých lvic od minižákyň po ženy a přesně taková byla defenzíva Hradečanek i po time outu. První koš dostaly lvice teprve tehdy, když vedly 14:0, a to ještě ke všemu ze šestek a ne ze hry. Do střelecké listiny postupně přibývala další hradecká jména. První desetiminutovku uzavřela košem s faulem Alžběta Levínská. Skončila pro lvice pohádkovým rozdílem 26:7 s tím, že pouhé tři trutnovské body byly dány ze hry.

Z pohledu lvic byla druhá čtvrtina nejméně vydařenou. Trutnov v ní remizoval. Přesto lvice ani na okamžik nenechaly nikoho z účastníků utkání na pochybách, že jsou to právě ony, kdo směle kráčí za vítězstvím. Udržovaly náskok dvaceti bodů a pomyslnou perličkou byl útok, ve kterém si dokázaly doskočit balon dokonce třikrát a pak už to konečně padlo, no a dokonce za tři. Do šaten šly za stavu 25:44.

Patnáctiminutový odpočinek přišel osmičce vhod. Zpočátku třetí desetiminutovky tomu sice ještě nic nenasvědčovalo, stručně řečeno, byly kroky, nepřesnosti v souhře, pár minutých střel, ale pak se lvice zkoncentrovaly a nastala skvělá podívaná. Dvě trojky Karoliny Šotolové v krátkém sledu, nádherná dvojička Simony Růžkové se Simonou Fišerovou, perfektní obrana celého týmu, kdy byly domácí hráčky pod takovým tlakem, že střílely buď těsně před vypršením časového limitu, nebo velmi nepřesně. Vrásky našim lvicím přidělal pouze přísný výrok trojice zahraničních rozhodčích, po kterém muselo dojít k povinnému střídání Simony Růžkové, té byla odpískána pátá osobní chyba. Lvice vyhrály tuto pasáž 22:4.

Skóre čtvrté čtvrtiny otevřela Simona Fišerová a následně si připsala i skvělý obranný zákrok, kdy se jí podařilo zblokovat soupeřku. Kromě základní pětky už měly odehranou slušnou porci minut všechny Hradečanky a rozdíl ve skóre se dařilo stále navyšovat. Z plus třiceti bodů to bylo rázem o čtyřicet a dokonce i o padesát, nebýt trojky dvě vteřiny před koncem trutnovské cizinky Huwé. Hradecké lvice zvítězily 87:40. Trutnov potěšil vyhlášením nejlepších hráček utkání. Balení makronek si odnesla fantasticky hrající Karolína Šotolová, která byla s dvaceti body nejlepší střelkyní zápasu stejně jako Pamela Therese Effangová, Šotolová však navíc přidala ještě šest doskoků, devět získaných míčů a pět asistencí.

Lvice nabraly sebevědomí, které se jim bude rozhodně hodit v dalším utkání, kdy už jeden neporažený o tento status přijde. S USK Praha se utkají 30.10. od 17:00 v pražské hale Královka. Připomínáme, že zápas s KP Brno byl na žádost soupeře odsunut na 15.12. 

Budeme se těšit na vaši podporu!

 

 

 
Utkání
Ženy | Sobota 20.11.2021, 19:30
BLK Slavia Praha - Sokol Hradec Králové
64:46 (23:9 38:17 45:33)
 
Ženy | Sobota 27.11.2021, 16:00
9. kolo
VS.
Hradecké lvice - Ostrava
 
Aktuální články
Lvice podlehly pražské Slavii

Relativně překvapivý výsledek se zrodil v pražském Edenu, kde Hradecké lvice podlehly Slavii 46:64. Východočešky touto prohrou přišly o...

 
U14 vezou dvě výhry z Vysočiny

Liga mladších žákyň se tento týden přehoupla do druhé poloviny bojů ve skupinách. Naše lvice U14 vyrazily na spací zájezd za soupeřkami...

 
Úspěšný víkend kadetek

Tento víkend nás čekala dvě utkání na palubovkách soupeřů. V sobotu na Spartě se mi velmi těžko hledají slova pochopení pro první...

 
U15 nadále stoprocentní
 
U19: Dvě cenné výhry pro juniorky
 
ŽBL: Hladká výhra nad Slovankou
 
Kádr lvic se rozšiřuje
 
Komentář: Šňůra vítězství přetržena
 
ŽBL: Prohra s úřadujícími šampionkami
 
Skvělé druhé poločasy kadetek
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS