Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Reprezentace U15 třetí ve Francii

28.12.2021 | Jiří Jirsa

Nejmladší reprezentační výběr má za sebou svou letošní zápasovou premiéru a to v podobě turnaje v Bourges. Covidová doba zasáhla i tento turnaj a svěřenkyně trenéra Roberta Landy byly jediné, kdo kromě domácích výběrů do Francie dorazil. Tři kvalitní zápasy však stály za to a získané zkušenosti se mladým Lvicím budou hodit. Lvice se domů vracely s bilancí jedné výhry a dvou porážek, ale hlavně také s kupou zážitků. A to včetně zástupkyň našeho klubu Emy Kameníkové a Páji Paurové. Následující řádky Vám přiblíží, jaký celý turnaj byl z pohledu holek.

Výlet do Francie započal v Praze na Aritmě, kde byl sraz, trénink před odjezdem a dobrá večeře. Na tréninku jsme si připomněli, co jsme se naučili na předchozích srazech. Kolem deváté hodiny jsme zasedli do autobusu, připravené na dlouhou patnáctihodinovou cestu. V autobuse měl každý dvousedačku, takže jsme měli prostor se natáhnou a vyspat se.

Po příjezdu na hotel Ibis v jedenáct hodin jsme si museli udělat test na COVID-19, ze kterého všichni vyšli negativně. Následně jsme se šli ubytovat do malých dvoulůžkových pokojů. Trénink jsme měli až večer, takže jsme měli čas se jít podívat do Katedrály svatého Štěpána a projít se po trzích. Po návratu na hotel jsme každá dostala hrací dresy a tréninkový dres. Tento den nás čekal ještě trénink, na kterém jsme si zopakovali jeden na jednoho. Večeře byla stejně dobrá jako všechna ostatní jídla.

V pátek nás čekal náš první zápas, na který jsme se připravovali na dopoledním tréninku. Jelikož se zápas hrál až v šest hodin, šli jsme znovu na zdejší trhy. Zápas byl proti těžkému soupeři (jižní Francie), se kterým jsme se probojovali k výsledku 69:45. Zvládli jsme se rozjet až od druhého poločasu, který jsme vyhráli o dva body a třetí čtvrtina dokonce skončila 8:19 pro nás.

Další den nás čekal zase stejný plán, dopolední trénink a odpolední utkání proti severní Francii. Trénink byl volnější, abychom nebyli unavení na zápas. V 16:00 začal zápas, na který jsme se nesoustředili a byli hlavou někde mimo, proto výsledek skončil 65:44.

Nedělní trénink byl také volnější, protože na nás už byla vidět únava. Poslední zápas byl proti východní Francii, se kterou jsme se zvládli poprat a po velmi vyrovnaném zápasu, který skončil 56:56, následovalo napínavé prodloužení, ve kterém se podařilo dát poslední dvě šestky vteřinu a půl před koncem, což skončilo výsledkem 64:62. Pro všechny holky to byl hrozně radostný moment. Nikomu ani nevadilo, že jsme celkově skončili třetí, protože jsme měli velkou radost z této výhry.

Před vyhlášením jsme si vyklidili pokoje a navečeřeli jsme se. Každá jsme dostala medaili a tašku s nějakými drobnostmi. V all star od nás byla vyhlášena Petronela Zoe Potužníková. Následně se všechny týmy přesunuly do místnosti, kde jsme dostali občerstvení a pobavili jsme se tam i s některými Francouzkami. Čekala nás znovu ta dlouhá cesta domů, kterou jsme prospali a v deset hodin na nás už čekali rodiče na Aritmě. Rozloučili jsme se a spokojeně odjeli domů.

Se všema jsme si to tam moc užili a už se nemůžeme dočkat na další akci.

 
Utkání
Ženy | Sobota 09.04.2022, 15:30
KP Brno - Sokol Hradec Králové
71:80 pp (18:21 33:38 59:50 69:69)
 
Ženy | Úterý 12.04.2022, 18:00
Sokol Hradec Králové - KP Brno
70:67 (20:10 41:29 59:48)
 
Aktuální články
Další vylepšení soutěže, slibuje si vedení ŽBL od nového titulárního partnera

Už příští pátek se rozjede prvními duely 30. ročník nejvyšší ženské basketbalové soutěže, který znovu přináší spoustu novinek....

 
Kadetky stříbrné v Trutnově

Kadetky se tento víkend zúčastnily tradičního turnaje v Trutnově, který jim posloužil jako herní příprava před startem extraligy....

 
Nábor ročníků 2012-2016

Kdo jsme? Jeden z nejúspěšnějších sportovních klubů v Hradci Králové. A letošní republikové šampionáty jen potvrdily letitou...

 
Soustředění kategorií SCM
 
Východočeské basketbalistky vezou bronz z ODM 2022
 
Ohlédnutí za sezónou Hradeckých lvic
 
Lvice U13 stříbrné
 
Příměstský basketbalový kemp
 
Romana Ptáčková trenérkou reprezentace
 
Kadetky po letech opět mistryněmi ČR
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS