Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Začíná série utkání o bronz, Lvice se v ní potkají s KP Brno

05.04.2022 | redakce redakce

RENOMIA ŽBL se dostala do své závěrečné fáze a v tomto týdnu se začíná hrát série o bronz, v níž proti sobě nastoupí Hradecké lvice a KP Brno. Boj o příčky nejvyšší mezi favoritkami ZVVZ USK Praha a brněnskými Žabinami se rozehraje až v polovině dubna kvůli povinnostem pražského celku ve Final4 Euroligy.

Pojďme se tedy podívat na startovní pozice týmů, které budou soupeřit o bronz. Shrnutí situace v obou týmech přinesl web ČBF.

RENOMIA Ženská basketbalová liga se chystá v sérii na tři vítězství určit svůj bronzový tým. Tím zklamaným je Sokol Hradec Králové, který neobhájí loňské stříbro, do finále pustil Žabiny Brno. Tím smířeným je KP Brno, který se nemohl rovnat ZVVZ USK Praha.


Největším tahákem této série je nejistota. Favorita je obtížné určit, otázkou je složení obou kádrů. KP Brno hlásí několik zraněných. Proti USK Praha scházely zkušené Michaela Stejskalová a Kateřina Zohnová, která se vyšvihla na pozici nejlepší střelkyně, ale od ledna absentuje. Již delší čas chybí Dominica Hynková, přidá se k ní mladá další mladá hráčka Veronika Koppová.

Sokol Hradec Králové přenechal pozici ve finále Žabinám nečekaně snadno. V prvních dvou zápasech se potřebné podpory Východočeškám nedostalo od svých dlouhých hráček. Neprosadila se zkušená Klára Marečková, která se vrátila po necelém roce, neprosadila se ani Klára Vojtíková, jež se zdravotně trápila už na začátku sezóny. A nedařilo se ani mladé Simoně Fišerové. Do třetího klání pak ani jedna z nich nezasáhla. Zastoupit se je pokouší dvacetiletá Martina Pokorná. 
Právě Fišerová by hodně chyběla, v obou zápasech s Královopolanakmi v základní části se jí dařilo. Přidala se k ní vždy jedna ze střelkyň, jednou Kristýna Čuperková a jednou Pamela-Therese Effangová.

V dresu KP Brno se proti Východočeškám slušně vedlo Ludmile Dudáčkové a Natalii Kucowski, v jednom případě je doplnila Petra Malíková.

Pokud do série vstoupí Michaela Stajskalová, může se mezi střelkyněmi české ligy posunout na 30. pozici. S 3254 body nahání Jitku Musilovou (3269) a Hanu Kelbichovou Nezdařilovou (3282).
Královéhradecká Klára Marečková dále dobývá metu 3000 bodů (je na 2991 bodech), její spoluhráčka Michaela Matušková pomalu míří k tisícovce (995). Její spoluhráčka Kristýna Čuperková už nastřílela 325 trojek a během série může překonat Mirku Jarchovskou-Dettman (327) a Markétu Bednářovou (328). 


www.cbf.cz

 

 
Utkání
Ženy | Sobota 09.04.2022, 15:30
KP Brno - Sokol Hradec Králové
71:80 pp (18:21 33:38 59:50 69:69)
 
Ženy | Úterý 12.04.2022, 18:00
Sokol Hradec Králové - KP Brno
70:67 (20:10 41:29 59:48)
 
Aktuální články
Romana Ptáčková trenérkou reprezentace

Výkonný výbor České basketbalové federace se rozhodl udělat v rozehrané kvalifikaci o ženský Eurobasket 2023 změnu na trenérském postu....

 
Kadetky po letech opět mistryněmi ČR

Třetí víkend za sebou bylo na Sokole mládežnické vyvrcholení sezóny 2021/22, tentokrát v podání kategorie Kadetek. Domácího prostředí...

 
U15 získaly bronzové medaile

Po dvou letech mohly holky konečně dohrát sezónu až do samotného konce, kterým bylo MČR pořádané naším klubem v Třebši a na Sokole....

 
Mistrovství ČR U17 2022
 
Juniorky mistryněmi ČR U19 2022
 
Mladší minižákyně čtvrté na Národním finále U12
 
Mladší žákyně berou zlato na MČR U14
 
MČR juniorek U19
 
MČR starších žákyň U15
 
U11: První zlato přivezly nejmladší minižákyně z Děčína
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS