Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Juniorky mistryněmi ČR U19 2022

07.05.2022 | redakce redakce

Hradecké juniorky v neděli v úžasné bitvě porazily na domácí palubovce BA Spartu Praha 74:72 a na Mistrovství ČR U19 2022 berou zlato. Trenérku juniorek  Romanu Ptáčkovou jsme požádali o komentář k vydařenému víkendu.

"Na konci září začínáme extraligu na palubovce Chomutova a své první utkání prohráváme. Druhý den chceme odčinit porážku na USK. V posledních vteřinách zápasu utáčí košem Anička Brožová a vyhráváme o bod. Možná tady se zrodila ta letošní těžká cesta za titulem Mistra ČR.

V základní části ještě odehrajeme dalších 24 utkání a prohráváme už jen dvakrát. Vybojujeme si právo pořádat MČR v domácím prostředí.

Soutěž byla letos extrémně vyrovnaná, až 10 týmů se mohlo navzájem porazit. Proto pro nás už bylo obrovským vítězstvím uspět v dlouhodobé soutěži, domácí MČR bylo o tom, kdo se o titul popere a ukáže nejvyšší kvalitu. 
První den porážíme Žabiny, se kterými jsme v základní části sehráli své nejhorší utkání a byli poraženi. Poučili jsme se a na MČR jsme už nic takového nedopustili a vyhráli jsme velkým rozdílem.
Druhý den s USK Praha už byl boj o finále. Ani tomuto soupeři jsme nedali žádnou šanci a znovu jsme jasně ovládli utkání.
Podobně si také vedla Sparta Praha, naprosto dominantně si vybojovala finále proti nám. A jsem velmi ráda, že právě tento soupeř si s námi finále zahrál. Lepší týmy by si ve finále basketbaloví příznivci nemohli přát.
Samotné utkání mělo snad vše, co by měl souboj o Mistra ČR nabídnout. Nasazení, herní kvalitu, obětavost hráček, skvělou atmosféru a velké drama. Nebudu popasovat celý vývoj utkání, ale ve chvíli, kdy ny ukazateli svítilo skóre 44:56 a do konce zbývalo asi 11 minut ... v tomto momentu ukázal tým svůj charakter. Měli jsme problémy s fauly, hráčky už mlely z posledních sil, ale přesto předvedly neskutečný obrat. Nahecovaly se v obraně tak, že Sparta se začala dopouštět vynucených ztrát, i když ve fyzických podkošových soubojích měla stále navrch. Nám nezbývalo nic jiného než být aktivnější v poli. Celý tým zaslouží za nasazení na hřišti i na lavičce obrovskou pochvalu, nicméně poslední čtvrtinu si do své režie vzaly obě rozehrávačky a hřiště doslova ovládly. Právě tento X faktor vůle a mentalita vítěze nám dopomohla získat po dlouhých letech zpět do Hradce Králové titul Mistra ČR v této kategorii. Já si ho nesmírně vážím a dělá mi velkou radost být součástí vývoje a výchovy těchto skvělých holek.
Chci ještě moc poděkovat za skvělou atmosféru v hale fantastickým fanouškům a mému dlouholetému kolegovi v této kategorii Jirkovi Jirsovi za obětavost, se kterou nám pomáhá."

 
Utkání
Ženy | Sobota 09.04.2022, 15:30
KP Brno - Sokol Hradec Králové
71:80 pp (18:21 33:38 59:50 69:69)
 
Ženy | Úterý 12.04.2022, 18:00
Sokol Hradec Králové - KP Brno
70:67 (20:10 41:29 59:48)
 
Aktuální články
Romana Ptáčková trenérkou reprezentace

Výkonný výbor České basketbalové federace se rozhodl udělat v rozehrané kvalifikaci o ženský Eurobasket 2023 změnu na trenérském postu....

 
Kadetky po letech opět mistryněmi ČR

Třetí víkend za sebou bylo na Sokole mládežnické vyvrcholení sezóny 2021/22, tentokrát v podání kategorie Kadetek. Domácího prostředí...

 
U15 získaly bronzové medaile

Po dvou letech mohly holky konečně dohrát sezónu až do samotného konce, kterým bylo MČR pořádané naším klubem v Třebši a na Sokole....

 
Mistrovství ČR U17 2022
 
Mladší minižákyně čtvrté na Národním finále U12
 
Mladší žákyně berou zlato na MČR U14
 
MČR juniorek U19
 
MČR starších žákyň U15
 
U11: První zlato přivezly nejmladší minižákyně z Děčína
 
Sezóna bronzových Hradeckých lvic
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS