Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mladší žákyně berou zlato na MČR U14

05.05.2022 | Dana Hroudná

Víkend 29.4. - 1.5. byl kromě pálení čarodějnic a Majálesu ve znamení MČR kategorie U14. Naše mladé lvice postoupily na vrcholnou akci sezóny z prvního místa v extralize.

Původně se mělo hrát v Karlových Varech, ale kvůli známým okolnostem se o pořadatelství postaral klub Sokola Hradec Králové. 


K prvnímu utkání nastoupily lvice až v pátek v podvečer, nastupovaly proti čtvrtému týmu tabulky, Sadským vosám. Duel se Sadskou byl velmi rozpačitý. První utkání na akci, která se dva roky nekonala, navíc před domácím publikem, to bylo svazující. Soupeřky dominovaly ve střelách za tři body (celkově jich Sadská nastřílela osm), my se snažili hlavně o rychlý protiútok. První čtvrtinu jsme prohráli o jeden bod, ale pak jsme postupně navyšovali skóre v náš prospěch a výsledek 70:52 nás posunul do semifinále.

V sobotu jsme změřili síly s celkem USK Praha. Pražanky hrály s výškovou převahou, se kterou jsme si ze začátku nedokázali poradit. Poločas jsme prohráli o 9 bodů, ale po "čočce", kterou holky dostaly o poločase v kabině, se karta začala obracet. Díky agresivitě a spolupráci v obraně, větší aktivitě v útoku a proměňování šancí jsme sice jako hosté, ale na domácí střídačce, nakonec zaslouženě vyhráli 76:70.

Ve finále nás čekal houževnatý a technicky vybavený tým BŠ Tygři Praha. Dva predátoři/predátorky - Lvice a Tygřice - předvedli v tomto zápase skvělý výkon. Utkání bylo vyrovnané, hra rychlá a agresivní, přesně podle současného náhledu na moderní basketbal. Oba týmy hrály pro diváky atraktivní a pro trenéry infarktovou hru. Nekonečně dlouhé 2 minuty do konce, 10 bodů pro nás, ale soupeřky se nevzdávaly. Klakson, konečně konec a vítězství 63:55 znamená, že máme ZLATO!!!

Nejlepší hráčky a střelkyně nebudu zmiňovat, fungovali jsme jako tým a to je nejdůležitější.

Chtěla bych poděkovat všem holkám za předvedený výkon na palubovce i lavičce, Jirkovi Jirsovi za organizaci, Mírovi Volejníkovi za zázemí, rodičům za obrovskou výpomoc, sponzorům za poskytnutí darů a cen a fanouškům za neskutečnou podporu – atmosféra jako na ŽBL byla úžasná.

Dana Hroudná, trenérka U14


 
Utkání
Ženy | Sobota 09.04.2022, 15:30
KP Brno - Sokol Hradec Králové
71:80 pp (18:21 33:38 59:50 69:69)
 
Ženy | Úterý 12.04.2022, 18:00
Sokol Hradec Králové - KP Brno
70:67 (20:10 41:29 59:48)
 
Aktuální články
Další vylepšení soutěže, slibuje si vedení ŽBL od nového titulárního partnera

Už příští pátek se rozjede prvními duely 30. ročník nejvyšší ženské basketbalové soutěže, který znovu přináší spoustu novinek....

 
Kadetky stříbrné v Trutnově

Kadetky se tento víkend zúčastnily tradičního turnaje v Trutnově, který jim posloužil jako herní příprava před startem extraligy....

 
Nábor ročníků 2012-2016

Kdo jsme? Jeden z nejúspěšnějších sportovních klubů v Hradci Králové. A letošní republikové šampionáty jen potvrdily letitou...

 
Soustředění kategorií SCM
 
Východočeské basketbalistky vezou bronz z ODM 2022
 
Ohlédnutí za sezónou Hradeckých lvic
 
Lvice U13 stříbrné
 
Příměstský basketbalový kemp
 
Romana Ptáčková trenérkou reprezentace
 
Kadetky po letech opět mistryněmi ČR
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS