Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

U15 získaly bronzové medaile

17.05.2022 | Michaela Benčíková

Po dvou letech mohly holky konečně dohrát sezónu až do samotného konce, kterým bylo MČR pořádané naším klubem v Třebši a na Sokole. Nám se tento turnaj hraný novým a docela přísným formátem vydařil, na jeho konci jsme si na krk mohly pověsit bronzové medaile. 

Po dohrání obou skupin extraligy bylo jasné, že ve čtvrtfinále na nás čeká HB Basket, jehož hra je hodně podobná té naší a ve svém středu má dvě výborné hráčky Pilařovou a Bláhovou. Prakticky čtrnáct dní byly tréninky zaměřeny na to, jak hru HB eliminovat, měly jsme ze soupeře zdravý respekt. 

Nový formát turnaje navíc každý tým stavěl do role, že páteční duel je klíčovým pro celý víkend. Do duelu jsme vstoupily jak se čekalo před domácím publikem, nervózně a bojácně. Skóre 16:22 ještě nebylo tak špatnou výchozí pozicí, navíc jsme do poločasu dokázaly toto manko vynulovat. V šatně jsme se pak opět uklidnily, zopakovaly si, co jsme trénovaly a již uvolněným výkonem ovládly třetí čtvrtinu 27:10 a daly tak základ pro výhru 77:64, která znamenala postup do semifinále proti Levharticím z Chomutova. 
V tomto sobotním semifinále bylo takřka vše špatně. Energie, střelba, spacing, prostě vše. Podaly jsme výkon, za který jsme si finále nezasloužily, ale zároveň výkon, který prostě občas přijde. Navíc soupeř dal do utkání vše, co my ne a za výrazného přispění výborné Bittnerové slavil postup do finále. V něm pak ukázal svou sílu a jen zranění Salačové hned z prvních minut finále ho připravilo o titul. 
Na nás tedy v neděli čekal duel o bronz s Ostravou, v jehož začátku bylo cítit zklamání ze sobotního semifinále. Poločasová remíza nebyl výsledek, který by nás extra těšil, ale opět jsme skvěle zvládly třetí čtvrtinu (28:12) a mohly se po závěrečném klaksonu radovat z výhry 72:54 a zisku bronzových medailí. 
Když se ve formátu play off vyhraje poslední zápas, je to většinou bráno jako úspěch a a jako úspěch musíme bronzovou medaili brát, bylo to naším maximem. Holky si prošly sezónou, ve které si některé musely zvykat na novou roli, a bronz je důkazem, že to zvládly se ctí. Poděkování za podporu v celé sezóně také patří Vám rodičům. Na na závěrečném MČR velké díky také Fan clubu Lvic, který nás ve všech třech duelech velmi hlasitě hnal za každým košem a byl nám velkou pomocí a oporou. 

 
Utkání
Ženy | Sobota 09.04.2022, 15:30
KP Brno - Sokol Hradec Králové
71:80 pp (18:21 33:38 59:50 69:69)
 
Ženy | Úterý 12.04.2022, 18:00
Sokol Hradec Králové - KP Brno
70:67 (20:10 41:29 59:48)
 
Aktuální články
Ohlédnutí za sezónou Hradeckých lvic

Sezóna 2021/2022 byla po dlouhých dvou letech "normální" - v řádných termínech se dohrály všechny soutěže od těch nejmladších až po...

 
Lvice U13 stříbrné

Národní finále starších minižákyň se konalo minulý víkend v Praze a malé Lvice si ze závěrečného turnaje odvezly krásné stříbrné...

 
Příměstský basketbalový kemp

Příměstský basketbalový kemp pro děti se vrací na palubovky TJ Sokol Hradec Králové.

 
Romana Ptáčková trenérkou reprezentace
 
Kadetky po letech opět mistryněmi ČR
 
Mistrovství ČR U17 2022
 
Juniorky mistryněmi ČR U19 2022
 
Mladší minižákyně čtvrté na Národním finále U12
 
Mladší žákyně berou zlato na MČR U14
 
MČR juniorek U19
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS