Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Kadetky po letech opět mistryněmi ČR

17.05.2022 | Jiří Jirsa

Třetí víkend za sebou bylo na Sokole mládežnické vyvrcholení sezóny 2021/22, tentokrát v podání kategorie Kadetek. Domácího prostředí využily skvěle naše Lvice, když se po několika letech staly opět Mistryněmi ČR v této kategorii po finálové výhře nad Tygry Praha. Hodnocení turnaje si pro web připravila hlavní trenérka Michaela Benčíková. 

Již dlouhodobá část extraligy ukázala, jaké bude rozložení sil na závěrečném turnaji a tak nebylo žádným překvapením, že finálovým soupeřem nám byl tým Tygrů. 

K tomuto finále jsme se dostaly přes dvě vysoké výhry s Chomutovem 88:50 a USK Praha 78:42. Oba zápasy jsme zvládly od samého začátku a tak byl prostor rozložit herní čas vždy mezi celou nominovanou dvanáctku holek. 
Tygři šli do finále podobně suverénně jako my a tak se dal čekat těžký finálový duel, do kterého si soupeř navíc nesl psychickou výhodu v podobě dvou výher ze vzájemných duelů v základní části. My obě prohry využily k velkému poučení se. Před finále jsme si v naší malé vyhřáté tělocvičně ještě zopakovaly všechny signály Tygrů a šly jsme do zápasu s vědomím toho, že by nás soupeř neměl nijak zaskočit a rozbít nám svou vlastní hru. V samotném utkání se ukázalo, že holky tu docela velkou porci pokynů naprosto skvěle pochopily a nic je nepřekvapilo. Nejen že jsme si dokázaly poradit s přechodovou fází (která nám dělala velký problém v těch zápasech základní části), ale navíc jsme výbornou obranou dokázaly eliminovat silné stránky Tygrů. 
Jen jednou v polovině první čtvrtiny se nám soupeř dokázal přiblížit na rozdíl dvou bodů, po oddechovém čase jsme dokázaly ve skóre odskočit až na poločasových 42:23. To byl skvělý základ do druhého poločasu, kde jsme v jeho začátku daly soupeři najevo, že nehodláme ustoupit ze své hry a zavrhly tak jeho myšlenky na případný obrat skóre. Již ke konci třetí čtvrtiny tak bylo jasno o zisku zlatých medailí, navíc se na palubovku mohly dostat všechny holky ze zápasové soupisky a všechny si tak zahrály své velké vítězné finále, které jsme zvládly výsledkem 79:55.
O výhře rozhodl dobrý týmový výkon, jelikož k fantastickému výkonu základní pětky se přidala každá hráčka z lavičky, která naskočila do utkání a to i v tom úvodu utkání, nikoli až za rozhodnutého stavu. 
Měla jsem od začátku dobrý pocit z toho, jak tým fungoval a přijal last minute posilu Dominiku Paurovou. Čtvrtfinále i semifinále nám pomohlo doladit tu týmovou chemii a finále přineslo z naší strany několik pohledných kombinačních akcí, které může tým zahrát jen když je v pohodě a každá hráčka jde za týmovým cílem. Tím bylo zlato a právě zlaté medaile si holky mohly zaslouženě dát na krk. Po několika letech jsme tak ovládly kategorii Kadetek a jsem velmi ráda, že jsme nijak nepokazily naprosto famózní bilanci našeho klubu v letošní sezóně od A týmu žen, až po nejmladší minižákyně. 
Moc děkuji a zároveň gratuluji holkám k této sezóně, některé získaly dvě zlaté medaile, některé mají jako druhou medaili cenný bronz z U15. Velké díky patří Katce Zavázalové, která nejen že mi pomohla s vedením tréninků a zápasů, ale také velmi pomohla (také v kategorii U15) k výborné atmosféře v týmu, pozitivní nálada provázela takřka všechen společně strávený čas. Na zlaté medaili má také podíl Romana Ptáčková, se kterou byla výborná spolupráce a dohoda ohledně herního vytížení a tréninkového procesu u hráček, které hrály za obě dorostenecké kategorie, moc díky. 
Díky také fanouškům, kteří i třetí týden po sobě obětovali svůj čas a vytvořili nám parádní atmosféru.
No a speciální poděkování pro pana Jirsu, který svůj náročný maraton všech MČR zakončil s námi zlatou medailí.

 
Utkání
Ženy | Sobota 09.04.2022, 15:30
KP Brno - Sokol Hradec Králové
71:80 pp (18:21 33:38 59:50 69:69)
 
Ženy | Úterý 12.04.2022, 18:00
Sokol Hradec Králové - KP Brno
70:67 (20:10 41:29 59:48)
 
Aktuální články
Další vylepšení soutěže, slibuje si vedení ŽBL od nového titulárního partnera

Už příští pátek se rozjede prvními duely 30. ročník nejvyšší ženské basketbalové soutěže, který znovu přináší spoustu novinek....

 
Kadetky stříbrné v Trutnově

Kadetky se tento víkend zúčastnily tradičního turnaje v Trutnově, který jim posloužil jako herní příprava před startem extraligy....

 
Nábor ročníků 2012-2016

Kdo jsme? Jeden z nejúspěšnějších sportovních klubů v Hradci Králové. A letošní republikové šampionáty jen potvrdily letitou...

 
Soustředění kategorií SCM
 
Východočeské basketbalistky vezou bronz z ODM 2022
 
Ohlédnutí za sezónou Hradeckých lvic
 
Lvice U13 stříbrné
 
Příměstský basketbalový kemp
 
Romana Ptáčková trenérkou reprezentace
 
U15 získaly bronzové medaile
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS