Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Lvice U13 stříbrné

24.05.2022 | Dana Hroudná

Národní finále starších minižákyň se konalo minulý víkend v Praze a malé Lvice si ze závěrečného turnaje odvezly krásné stříbrné medaile.

Po dlouhé pauze jsme mohli konfrontovat herní dovednosti a basketbalový um s ostatními dívčími týmy z celé ČR. V Oblastním přeboru se potkáváme totiž s jediným dívčím týmem, a to se Studánkou Pardubice.

Na Národní finále  jsme odjížděli se 14 hráčkami, z důvodu nemoci se omluvila Adélka Mlejnková. Do sestavy na poslední chvíli naskočila Nella Pencáková, hráčka ročníku 2011.

Ve skupině A jsme zcela bez problémů porazili pořádající BŠ Tygři Praha 69:28 a poté jsme si poradili se SBŠ Ostrava 59:45. Druhé utkání bylo velice tvrdé a urputné, Ostravanky neúprosně bojovaly do poslední minuty. Pro nás to byl druhý zápas během pár hodin, kdežto soupeřky naskočily naprosto čerstvé, a to se na naší hře mírně projevilo. Výhra o 14 bodů byla zasloužená a po vítězství ve skupině nás další den čekalo čtvrtfinále s DBaK. Soupeřky měly v první pětce sice výrazně vyšší hráčku, ale s tou si naše obrana velice dobře poradila. Výsledek 59:23 nás posunul do odpoledního semifinále se Sadskou. Věděli jsme, že Vosy jsou kousavé, rychlé a nebezpečné, ale dobrou obranou a proměňováním šancí hned od začátku klání jsme rozhodli utkání, dá se říct, hned v první osmiminutovce. Nedělní finále jsme si vybojovali výsledkem 73:50.
To, co se nám dařilo se Sadskou, bohužel nefungovalo na finálového rivala, USK Praha. Pražanky měly výškovou převahu v obou pětkách, hrály velice koncentrovaně a odhodlaně, podařilo se jim trhnout o pár bodů hned v první čtvrtině a pak svůj náskok pomalu a jistě navyšovaly. Se závěrečným klaksonem svítilo na tabuli skóre 60:36, což není úplně vypovídající o průběhu hry, ale musím sebekriticky uznat, že soupeřky ve finálovém utkání, byly lepší.

Po celou dobu turnaje hrála výborně Domča Pencáková, která získala ocenění i jako členka All star týmu. V druhé pětce byla tahounem Anetka Bohuslavová. Individuální ocenění zcela právem patří Emmče Černé jako nejužitečnější hráčce Hradeckých lvic. Za skvělou obranu musím vyzvednout Elis Naarovou, vtipné přihrávky a kolektiví hru Viki Volejníkovou, doskočené míče Emču Pospíšilovou a tah na bránu Anetku Šlechtovou, Káťu Javorkovou , Marťu Opovou a Emču Tomkovou. Velké dík patří Týně Vikové, Natálce Srchové, Anče Fejksové a Nellče Pencákové, že jako benjamínci skvěle doplnili svoje starší spoluhráčky a na hřišti se rvali jako opravdové lvice.

Holky děkuju vám všem. Velký dík patří i mé kolegyni a kamarádce Božence Páskové, která mi pomáhala a podporovala mě.


Dana Hroudná, trenérka U13


 

 
Utkání
Ženy | Sobota 09.04.2022, 15:30
KP Brno - Sokol Hradec Králové
71:80 pp (18:21 33:38 59:50 69:69)
 
Ženy | Úterý 12.04.2022, 18:00
Sokol Hradec Králové - KP Brno
70:67 (20:10 41:29 59:48)
 
Aktuální články
Další vylepšení soutěže, slibuje si vedení ŽBL od nového titulárního partnera

Už příští pátek se rozjede prvními duely 30. ročník nejvyšší ženské basketbalové soutěže, který znovu přináší spoustu novinek....

 
Kadetky stříbrné v Trutnově

Kadetky se tento víkend zúčastnily tradičního turnaje v Trutnově, který jim posloužil jako herní příprava před startem extraligy....

 
Nábor ročníků 2012-2016

Kdo jsme? Jeden z nejúspěšnějších sportovních klubů v Hradci Králové. A letošní republikové šampionáty jen potvrdily letitou...

 
Soustředění kategorií SCM
 
Východočeské basketbalistky vezou bronz z ODM 2022
 
Ohlédnutí za sezónou Hradeckých lvic
 
Příměstský basketbalový kemp
 
Romana Ptáčková trenérkou reprezentace
 
Kadetky po letech opět mistryněmi ČR
 
U15 získaly bronzové medaile
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS