Chomutov těsně vyhrává první utkání o bronz

76:73

, , ,

Levhartice Chomutov — Sokol Hradec Králové

Reportáž

Levhartice měly skvělý vstup do zápasu, proměňovaly s vysokou úspěšností střely jak za dva, tak i za tři body a po koši s faulem kapitánky Michaely Krejzové odskočily do vedení 21:8 po šesti minutách hry. Hradec se ale z děsivého startu oklepal, zlepšil obranu a v polovině druhé čtvrtiny se po šestkách Charlotte Velichové přiblížily na rozdíl jediného bodu 28:27. Ještě do přestávky šel ale Chomutov znovu do trháku a přidal devítibodovým vedením další velkou vlnu do zápasu jako na houpačce. Ta pokračovala ve třetí čtvrtině, do které Levhartice vstoupily vlažně, a dokonce poprvé přišly o vedení. To zajistila třináct minut před koncem svým košem Havrylchyk. Poslední nápor Chomutova v úvodu čtvrté čtvrtiny otočil skóre zpět pro domácí, náskok ale nebyl tentokrát takový a Hradec dotáhl utkání do dramatické koncovky. Kateřina Zeithammerová dvě minuty před koncem po nájezdu otočila, než se blýskla domácí Američanka Wynn-Pollard a minutu před koncem to bylo o čtyři pro Chomutov. Naději pro Hradec ještě vykřesala trojkou Effangová, klíčový koš ale dala patnáct sekund před koncem nejklíčovější hráčka Levhartic v play off Monika Satoranská. Effangová další trojkou neodpověděla a Levhartice mohly slavit.

Wynn-Pollard byla jasnou hvězdou zápasu s 26 body a šestnácti doskoky, Satoranská s Monikou Fučíkovou dodaly po patnácti bodech, první jmenovaná doskočila ještě jedenáct míčů. Střelkyní Hradce byla devatenáctibodová Effangová, na patnáct bodů se dostala Charlotte Velichová.