Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Hořký konec sezony pro Lvice, bronz získal Trutnov

26.04.2016 | Lukáš Vacek

Úterý 26. 4. 2016, datum, které se do historie hradeckých Lvic zapíše černou tuží. Hráčky Sokola ZVU Strojírny, totiž v tento den přišly o tolik vytoužený bronz, který se bohužel po této sezoně bude houpat na krku hráčkám Kary Trutnov. Ale pěkně popořádku. Do haly na Eliščině nábřeží si opět našlo cestu stovky diváků, kteří přišli sledovat rozhodující bitvu o bronz. I hostující hráčky přijela podpořit početná skupina fanoušků, kteří byli taky po celý zápas slyšet, jak už to tak v derby těchto rivalů bývá. Kdyby se hala dala nafouknout, určitě by přišlo i více diváků.

Utkání začalo v 18.30 a domácí „strojařky“ od začátku nenechávaly nikoho na pochybách, že to budou právě ony, kdo zápas vyhraje. Hodně o tom také vypovídá výsledek první čtvrtiny, který byl 21:8, a Lvice na hřišti jasně dominovaly. Tvrdou obranou a přesnou střelbou si vybudovaly hned od začátku převahu na hřišti i ve skóre.

Do druhé čtvrtiny vstoupil lépe hostující celek, který ihned začal vedení domácích stahovat. Nejblíže se však Trutnov dostal na rozdíl 5 bodů ve prospěch domácích Lvic, od poloviny druhé čtvrtiny už se ale znovu rozjela mašina „strojařek“ a znovu podstatně odskočily hostující Kaře. V jednu chvíli bylo dokonce vedení už o 13 bodů, které ještě ke konci druhé čtvrtiny Trutnov zkorigoval, i tak si ale Lvice z prvního poločasu odnášely vedení o 9 bodů, skóre tedy bylo 40:31.

Basketbal je o všem sport, kde se stav zápasu může během pár minut naprosto otočit a tak Kara znovu začalo své manko stahovat, jako by pak ale vždycky hradecké Lvice přeřadily na vyšší rychlostní stupeň a nápor Trutnova odrazily a to i díky přesně střílející Míše Hartigové, která v krátkém časovém úseku zaznamenala dvě trojky a znovu tak dodala klid domácím. To znamenalo stále vedení Lvic, tentokrát o 11 bodů, 60:49.

Začátek čtvrté čtvrtiny nezačal pro domácí hráčky dobře, Kateřina Zavázalová si hned po pár vteřinách připsala nesportovní chybu, což znamenalo dva trestné hody a míč pro Trutnov. Navíc to byla už 4 chyba Katky Zavázalové a tak odešla střídat. Z obou stran se hrál pohledný basketbal, který diváky musel bavit, což dávali dost hlasitě najevo. Tři minuty se dostal Trutnov do vedení a to se zdálo být jako zlomový okamžik. Kara uklidnila svou hru a držela své vedení. Naděje domácích hráček stále žila, ale Trutnov závěr zápasu zvládl velice zkušeně a vedení si pohlídal až do samotného závěru. V posledních vteřinách byla kousek od vyrovnání Gabča Andělová, která zkusila štěstí z poloviny hřiště, bohužel, štěstí se na naší stranu nepřiklonilo a bronz tak získal Trutnov.

Je velká škoda, že vedení, které holky držely po většinu zápasu, nedotáhly do vítězného konce. Holkám nezbývá nic jiného, než poděkovat za skvělé výkony, které po celou sezonu předváděly a příští rok už se snad budeme z medaile radovat my.

Lvice, děkujem!

o 3. místo | Úterý 26.04.2016, 18:30 | Hala TJ Sokol Hradec Králové

Sokol Hradec Králové - BK Lokomotiva Trutnov

73:76

21:8 40:31 60:49

Body Lvice: Křížová Kateřina 12, Hartigová Michala 10, Stará Michaela 9, Bura Josipa 8, Rosenbaumová Klára 8, Zavázalová Kateřina 7, Andělová Gabriela 6, Effangová Pamela-Therese 6, Kuthanová Tereza 5, Matušková Michaela 2, Hrušková Anna 0, Kaňuková Michaela 0

Body Trutnov: Pazderová Lenka 19, Uhrová Michaela 18, Cady Emily Ann 15, Ovsíková Andrea 11, Vondráčková Michaela 11, Russell Jamie 2, Fall Aminata 0, Herinková Kristýna 0, Milošev Milica 0, Vašáková Dominika 0

Diváci: 400

Sokol Hradec Králové: Křížová Kateřina, Hartigová Michala, Stará Michaela, Bura Josipa, Rosenbaumová Klára, Zavázalová Kateřina, Andělová Gabriela, Effangová Pamela-Therese, Kuthanová Tereza, Matušková Michaela, Hrušková Anna, Kaňuková Michaela

BK Lokomotiva Trutnov: Pazderová Lenka, Uhrová Michaela, Cady Emily Ann, Ovsíková Andrea, Vondráčková Michaela, Russell Jamie, Fall Aminata, Herinková Kristýna, Milošev Milica, Vašáková Dominika

Ohlédnutí za sezónou Hradeckých lvic

Sezóna 2021/2022 byla po dlouhých dvou letech "normální" - v řádných termínech se dohrály všechny soutěže od těch nejmladších až po...

Lvice U13 stříbrné

Národní finále starších minižákyň se konalo minulý víkend v Praze a malé Lvice si ze závěrečného turnaje odvezly krásné stříbrné...