Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Lvice, mašiny na vítězství

30.01.2021 | Pamela Therese Effangová

V dnešním článku k zápasu s KP Brno, který Lvice vyhrály nejtěsnějším možným rozdílem 79:78, budeme naše hráčky pouze chválit. Proč, vždyť se dopouštěly chyb?  Protože nikdo jiný to totiž  evidentně neudělá.  V  reportáži sportovní rubriky Branky body vteřiny jsme se „mimoděk“ dozvěděli, že lvice vyhrály. Většina krátkého prostoru v televizi byla věnována hráčce KP Brno. Na iDNES.cz, v článku věnovaném zápasu „Březinová jim zatopila, přesto si hradecké basketbalistky zajistily druhé místo, jako přes kopírák, si toho  o Hradci příliš nepřečtete. Ať už se jedná o záměr, či nikoliv, tady učiníme spravedlnosti za dost. Vždyť málokdo jiný, než naše lvice si zaslouží pozornost médií, stále  totiž platí, že doposud jedinými přemožitelkami Východočešek jsou hráčky USK Praha. Jak se zrodilo těsné vítězství nad Brnem?

Na Eurocupový tým Hradečanky vlítly jako uragán. Soupeřky z Brna jsou rovněž zkušeným týmem, takže kolena se jim po tom, co prohrávaly 0:5, nerozklepala a počáteční nápor lvic se jim podařilo přibrzdit již v první čtvrtině. Tu však, stejně jako další dvě v pořadí prohrály.. Nicméně vybudované vedení lvic se neukázalo jako dostačující. Ve třetí čtvrtině již vedl hostující tým. Naštěstí  přičiněním velmi aktivně hrajících lvic, mělo jeho vedení jepičí život. Stále však domácím dýchaly na záda.

Kdyby lvice prohrály, tak by pomyslnými hřebíky do rakve byly trojky soupeřek. Nejlepší střelkyně soupeřek Zohnová (21 bodů) se při blížícím se konci zápasu nerozpakovala a vyslala úspěšnou trojku na hradecký koš hned ve dvou po sobě jdoucích útocích. Vojtíková přispěchala na pomoc. Díky jejím pevným nervům, přibyly na konto lvic dva důležité body za obě proměněné šestky. Na druhé straně oplatila stejnou mincí Zohnová.

Ještě necelé dvě minuty do konce vedly lvice o osm bodů. Hostující tým popoháněl dopředu fakt, že v případě prohry, bude ohrožena jeho třetí pozice v tabulce, protože brněnský celek  ještě neodehrál zápas s dosud neporaženým ZVVZ USK Praha. Lvice, které by se i v případě prohry  s Brnem  nadále nacházely na druhé příčce, ovšem jako správné bojovnice nechtěly svoji tvrz vydat.

Poslední minuta zápasu tedy byla pro fanoušky obou týmů nervy drásající, ale drama se dalo předpokládat právě z postavení obou celků v tabulce. Domácí hráčky vedly pouze rozdílem jediného bodu 77:76! Oběma týmům se během krátkého časového sledu nepodařilo proměnit velice nadějné střely. Osm vteřin před koncem byla faulována Vojtíková a jelikož měly soupeřky již pět týmových chyb, poslaly ji tak na čáru trestného hodu. Vojtíková byla znovu neomylná a lvice poslala do vedení 79:76. V posledním útoku KP Brna byla trojková střela Březinové (v zápase trojky 7/3, celkem 15 bodů) neúspěšná, ale útočně zvládla doskočit Zohnová a při pokusu o zakončení byla faulována. Oba trestné hody proměnila, skóre dostalo svoji finální podobu. Nicméně čas ještě nevypršel. Posledních několik vteřin bylo pro všechny hráčky a fanoušky nekonečných.

Velká aktivita v útoku, disciplína a houževnatost hradeckých lvic se smíchaly v hořce chutnající koktejl. Po jeho „vypití“ musely přijmout hostující hráčky porážku o pouhý jediný bod. Lvice dokázaly zápas vyhrát i přes nižší procento úspěšnosti střelby dvojek (43,8%) a trojek (30%). Velmi tvrdá hra soupeřek se promítla do počtu trestných hodů, Lvice měly k dispozici 23pokusů, které proměňovaly s vysokou úspěšností (82,6%).

Na útočné, ale hlavně obranné polovině pak excelovala Karolína Šotolová, autorka 12 bodů, které se podařilo udržet jednu z opor soupeřek na pouhých pěti bodech, což byl velmi důležitý aspekt v cestě za vítězstvím. Nejlepší střelkyní lvic byla Klára Marečková s patnácti body a pěkně to takříkajíc lepilo i kapitánce Andree Klaudové, která dala jen o bod méně. Hradec znovu ukázal, v čem tkví jeho síla, neboť konto soupeřek zatížily dvouciferným počtem bodů také Minarovičová a Effangová a každá hráčka, která nastoupila, dokázala skórovat. Nejvíce doskočených míčů měla Marečková s Fišerovou, obě se shodly na  sedmi doskocích.

Základní část Renomia ŽBL se pro lvice ukončí příští čtvrtek, 4. 2. na půdě Strakonic. K úvodnímu rozskoku dojde přesně v 16:00.


16. kolo | Čtvrtek 28.01.2021, 16:00 | hala Sokol Hradec Králové, Eliščino nábřeží
 

Sokol Hradec Králové - KP Brno

79:78

21:18 41:37 60:50

Body Lvic:

Marečková 15, Klaudová 14, Čuperková 13, Effangová 12, Šotolová 12, Vojtíková 9, Fišerová 2, Matušková 2

Diváci: utkání hrané bez diváků

Sokol Hradec Králové: Fišerová, Paurová, Šotolová, Matušková, Čuperková, Marečková, Vojtíková, Klaudová, Effangová, Bolardtová

KP Brno: Březinová, Page, Kopecká, Hadačová, Zohnová, Renemárová, Dudáčková, Potter, Beránková, Fadrhonsová, Paťorková, Hynková

Utkání
Ženy | Úterý 13.04.2021, 16:30
2. kolo
Hradecké lvice - USK Praha
 
Ženy | Pátek 16.04.2021, 17:00
3. kolo
USK Praha - Hradecké lvice
 
Aktuální články
Rozhovor s Dominikou Paurovou

Tento týden si můžete vychutnat rozhovor s benjamínkem A-týmu žen. Dalších slov netřeba a tak nebudeme dále zdržovat od čtení...

 
Rozhovor se Simonou Fišerovou

Máme tu začátek nového týdne a s ním přinášíme rozhovor s naší jedničkou, hradeckou odchovankyní Simonou Fišerovou....

 
Nejmenší lvice hledají posily

Máte dceru, které chybí kolektiv vrstevnic nebo znáte děvče, které má cit pro míč a radost z pohybu?Přiveďte ji na venkovní trénink...

 
Coach Carter česká verze
 
Úžasné stříbro, zlato nadále v hledáčku
 
NADĚJE UMÍRÁ POSLEDNÍ
 
Sledujte informace o rozjezdu tréninků
 
ČAS ZAZÁŘIT
 
I Hradec už má svoji stezku!
 
HIP HIP HURÁ!!!
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS