Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Lvice bez prohry, Strakonice bez výhry

04.10.2021 | Pamela Therese Effangová

První domácí utkání sice lvice nezvládly na výbornou, výhru si však zcela zaslouženě připisují. V tabulce tak patří po dvou kolech mezi čtyřku týmů, které ještě nepocítily hořkost porážky.


První koš zápasu dala domácí Simona Fišerová a dlouho na sebe s úspěšnými střeleckými pokusy nenechaly čekat ani další hráčky hradecké základní pětky. Za stavu 10:4 pro Východočešky začala být znát spokojenost na straně lvic, nicméně hotovo nebylo. O čemž se hráčky přesvědčily záhy. Po time-outu trenéra Martínka se Strakonice vzpružily a srovnaly s lvicemi krok na 12:12. Vyrovnaný průběh utkání byl pro lvice vzhledem k ambicím, které letos před sezónou vyhlásily, neakceptovatelný. Veškeré úsilí vložily do vybudování si takového náskoku, ze kterého bude jejich dominance zcela evidentně patrná. A klíčem odemykajícím bránu k vítězství byla obrana. I přes to, že se v této činnosti domácí dopouštěly mnoha chyb včetně těch, co by se daly klasifikovat jako hrubé, dokázaly zamezit soupeřkám ve skórování víc jak čtyři minuty. A dokonce několikrát za zápas! Jenže takhle by to nemuselo zafungovat u týmů z horních pater tabulky, na což své svěřenkyně upozornila jejich trenérka během zápasu také hned několikrát.

Po první vyhrané čtvrtině poměrem 17:12 se lvicím i nadále dařilo navyšovat rozdíl ve skóre až na 28:12. Pomohly si hned několika vydařenými rychlými protiútoky po ztrátách soupeřek vynucených nátlakovou obranou lvic. Přesilové situace v útoku se našim holkám dařilo řešit o poznání lépe než v zápase s chomutovskými levharticemi. Problémy jim tentokrát dělaly seběhy soupeřek ke koši a strakonické koše s faulem. Druhou čtvrtinu vyhrály lvice 26:12, takže na tabuli svítil stav 43:24 a zápas se od druhého poločasu dohrával, aniž by někdo očekával ohrožení ukořistění výhry lvicemi.

Prohloupil by ten, kdo by z haly odešel před koncem utkání. Pořád bylo na co se dívat. Parádní step-back Karolíny Šotolové sklidil právem bouřlivý potlesk a když se se svými bloky rozjela nová posila Martina Pokorná, která takzvanou "čepici" nasadila hned třikrát, bylo z publika slyšet spokojené pobrukování. Rozdíl ve skóre se pohyboval průměrně kolem 25 bodů. Ve třetí čtvrtině dala svůj první koš ze hry v Renomia ŽBL sedmnáctiletá Charlotte Velichová, která byla rozběhaná stejně jako Natálie Vlčková z dopoledního vítězného utkání extraligy juniorek.

Zápas byl divadlem, ale ne antickým. Deus ex machina nebyl potřeba, tento zápas komplikovanou zápletku postrádal. Poslední akce lvic v koši neskončila a tak hranice 70 bodů pokořena nebyla. Soupeřky daly ve čtvrté čtvrtině pouhé čtyři body, takže nepřekonaná hranice 40 bodů logicky bolí více. Nejlepší střelkyní zápasu byla domácí Kristýna Čuperková s 16 body. Potěšujícím faktem je, že se k minimálně třem střelám dostala každá hradecká lvice a celá smečka může ladit formu jak útočnou, tak obranou až do čtvrtka, kdy ji prověří sousedky z Trutnova ve východočeském derby. Pojďte nám pomoci vytvořit bouřlivou atmosféru. Utkání začíná ve 20:30 a bude jej přenášet také ČT4 Sport.

2. kolo | Sobota 02.10.2021, 16:00 | hala Sokol Hradec Králové, Eliščino nábřeží
 

Sokol Hradec Králové - BK Strakonice

68:38

17:12 43:24 57:34

Sokol Hradec Králové: Čuperková 16, Effangová 13, Fišerová 11, Šotolová 9, Bolardtová 7, Velichová 4, Pokorná 3, Levínská 3, Vlčková 2

BK Strakonice:

Utkání
Ženy | Neděle 17.10.2021, 14:30
BK Lokomotiva Trutnov - Sokol Hradec Králové
40:87 (7:26 25:44 29:66)
 
Ženy | Sobota 30.10.2021, 17:00
6. kolo
VS.
USK Praha - Hradecké lvice
 
Aktuální články
KARA sama sebe kárá

Zatímco lvice byly svým vedením pochváleny, trutnovský trenér nešetřil slovy kritiky k výkonu svých svěřenkyň. Není divu, lvice...

 
U19: Dvě výhry, ale příliš mnoho zranění

Víkendové zápasy juniorské extraligy sice přinesly dvě výhry - nad Ostravou i Havířovem, ale bohužel přinesly také dvě nepříjemná...

 
ŽBL: Lvice i podruhé přehrály Trutnov, blýskla se Šotolová

I druhý letošní zápas mezi Trutnovem a Hradcem Králové skončil lépe pro favorizované lvice. Tentokráte hostující celek zvítězil na...

 
U15: Další domácí výhry
 
Z deníku Bety Levínské
 
Kadetky v Praze úspěšné pouze jednou
 
Lvice v přímém přenosu kralovaly
 
Východočeské derby před kamerami České televize
 
U19: Dvojička s Trutnovem v pohodovém duchu
 
Hradecké lvice sportovním týmem desetiletí
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS