Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Domácí výhra nad Slavií Praha

07.11.2015 | Lukáš Vacek

Dnešní domácí zápas hráček Sokola ZVU STROJÍRNY Hradec Králové začal v hale na Eliščině nábřeží v 16,00 hodin. Soupeřkami byly hráčky BLK Slavia Praha. ZVUS Hradecké lvice vstoupily do zápasu velice dobře, od začátku se ujaly vedení, které udržely po celou první čtvrtinu. Ta skončila ve prospěch ZVUS Hradeckých lvic poměrem 21 : 13.

Druhá čtvrtina se odehrávala ve stejném duchu. Hra byla rychlá, „nahoru dolů“, domácím se dařila i střelba. V první půli této čtvrtiny zvýšily svůj náskok, ke konci se ale začala dařit střelba i hostujícím hráčkám a rozdíl bodů snížily. Přesto domácí v poločase vedly 38 : 27.

Do druhé poloviny zápasu vstoupily lépe hráčky BLK Slavia Praha. Od začátku se jim dařila střelba, naopak domácím do koše soupeřek nespadlo téměř nic. Třetí čtvrtinu vyhrály hostující hráčky v poměru 12 : 24, na tabuli svítil po této čtvrtině stav skóre 50 : 51. Ve čtvrté čtvrtině se hráčky Sokola ZVUS do hry „opřely“ a přesto, že prohrávaly, soupeřkám nic nedarovaly. Nakonec se jim podařilo bojovnou hrou skóre obrátit a Lvice vyhrály zápas v poměru 77 : 67.

Nejlepší střelkyní domácích byla Kateřina Zavázalová s 16 body.

10. kolo | Sobota 07.11.2015, 16:00 | Hala TJ Sokol Hradec Králové

Sokol Hradec Králové - BLK Slavia Praha

77:67

21:13 38:27 50:51

Body Lvice: Zavázalová Kateřina 16, Křížová Kateřina 14, Kuthanová Tereza 12, Stará Michaela 12, Rosenbaumová Klára 6, Andělová Gabriela 5, Kaňuková Michaela 5, Bura Josipa 4, Lehtoranta Linda Lotta 3

Body Slavia Praha: Johnson Kalia 19, Vaughn Krystal Lynette 19, Beronja Mirjana 15, Tesaříková Linda 7, Johnová Darina 5, Nezdařilová Hana 2, Dvořáková Natálie 0, Motyčáková Tereza 0, Urbanová Michaela 0, Vondráčková Tereza 0

Diváci: 350

Sokol Hradec Králové: Zavázalová Kateřina, Křížová Kateřina, Kuthanová Tereza, Stará Michaela, Rosenbaumová Klára, Andělová Gabriela, Kaňuková Michaela, Bura Josipa, Lehtoranta Linda Lotta, Hrušková Anna

BLK Slavia Praha: Johnson Kalia, Vaughn Krystal Lynette, Beronja Mirjana, Tesaříková Linda, Johnová Darina, Nezdařilová Hana, Dvořáková Natálie, Motyčáková Tereza, Urbanová Michaela, Vondráčková Tereza

Ohlédnutí za sezónou Hradeckých lvic

Sezóna 2021/2022 byla po dlouhých dvou letech "normální" - v řádných termínech se dohrály všechny soutěže od těch nejmladších až po...

Lvice U13 stříbrné

Národní finále starších minižákyň se konalo minulý víkend v Praze a malé Lvice si ze závěrečného turnaje odvezly krásné stříbrné...