Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Lvice vládkyněmi východních Čech! V DERBY #2 lepší domácí "strojařky"

30.01.2016 | Lukáš Vacek

V sobotu, 30. 1. 2016, bylo na programu další, již 18. kolo BONVER ŽBL. Pro hradecké Lvice mělo speciální náboj, protože na hradeckou palubovku dorazil rival z Trutnova a tak jsme mohli počítat s dalším derby, které vždy nabídne pohledný a napínavý basketbal. Hala na Eliščině nábřeží byla opět zaplněná do posledního místa, a kdo se na derby přišel podívat, určitě nelitoval. I hosté přivezli své fanoušky, kteří jako již tradičně byli v hradecké hale slyšet.

Trutnov přijel pouze s osmi hráčkami, oproti domácím ZVUS Lvicím, které byly připraveny v plné sestavě. I když byly domácí v plné sestavě, určitě nechtěly celek z Trutnova žádným způsobem podcenit.

Začátek první čtvrtiny se nesl v nervózním duchu, ale i tak měly naše hráčky mírnou převahu, i díky proměňování svých šancí. Když pár vteřin před koncem první části proměnila Gabriela Andělová svůj tříbodový pokus, vyšplhalo se vedení ZVUS Lvic na pět bodů, výsledek této části hry byl 19:14.

Do druhé čtvrtiny nastupovaly strojařky s jasným cílem, navýšit své vedení a uklidnit sebe i domácí fanoušky. V této části hry se ukázalo, jak dobré je mít v týmu Míšu Starou, která svou skvělou hrou a dvěma trojkami zařídila klid pro domácí hráčky. Trutnovské hráčky se snažily ze všech sil, ale domácí měly ve druhé čtvrtině jasnou převahu a tak na světelné tabuli svítilo poločasové skóre 38:26.

Hostující hráčky se ale odmítaly vzdát a do třetí čtvrtiny vlétly doslova po hlavě. ZVUS Hradeckým lvicím se nepodařilo proměňovat i jasné šance a koš se pro ně stal na čas zakletým. Na první koš domácích se čekalo téměř 4 minuty. Trutnovské hráčky chytily druhý dech a zaváhání strojařek dokonale využily, když v polovině třetí čtvrtiny náskok domácích stáhly na pouhé tři body. Tlak Kary se stále zvyšoval, ale naštěstí v čas se opět probudily naše hráčky a vedení si nenechaly vzít a tak bylo skóre po třetí čtvrtině 50:43.

Poslední záchvěv hostujících přišel 4 minuty před koncem čtvrté čtvrtiny, kdy se na domácí hráčky opět dotáhly na rozdíl tří bodů. Jenže v tu chvíli zaúřadovala Kateřina Zavázalová s Terkou Kuthanovou a dvěma trojkami posunuly ZVUS Lvice k vítězství. Závěr zápasu už si naše holky pohlídaly a dovedly zápas do vítězného konce. Východočeské derby tedy patří našim Lvicím!

18. kolo | Sobota 30.01.2016, 16:00 | Hala TJ Sokol Hradec Králové

Sokol Hradec Králové - BK Lokomotiva Trutnov

67:56

19:14 38:26 50:43

Body Lvice: Rosenbaumová Klára 12, Stará Michaela 12, Kuthanová Tereza 10, Zavázalová Kateřina 10, Effangová Pamela-Therese 8, Andělová Gabriela 5, Bura Josipa 4, Hartigová Michala 4, Křížová Kateřina 2

Body Trutnov: Fall Aminata 12, Ovsíková Andrea 12, Russell Jamie 12, Vondráčková Michaela 9, Cady Emily Ann 7, Milošev Milica 2, Pazderová Lenka 2

Diváci: 350

Sokol Hradec Králové: Rosenbaumová Klára, Stará Michaela, Kuthanová Tereza, Zavázalová Kateřina, Effangová Pamela-Therese, Andělová Gabriela, Bura Josipa, Hartigová Michala, Křížová Kateřina, Hrušková Anna, Kaňuková Michaela

BK Lokomotiva Trutnov: Fall Aminata, Ovsíková Andrea, Russell Jamie, Vondráčková Michaela, Cady Emily Ann, Milošev Milica, Pazderová Lenka, Nagyová Gabriela

Ohlédnutí za sezónou Hradeckých lvic

Sezóna 2021/2022 byla po dlouhých dvou letech "normální" - v řádných termínech se dohrály všechny soutěže od těch nejmladších až po...

Lvice U13 stříbrné

Národní finále starších minižákyň se konalo minulý víkend v Praze a malé Lvice si ze závěrečného turnaje odvezly krásné stříbrné...