Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Domácí vítězství Lvic, stav série je 2:1 pro "strojařky"

26.03.2016 | Lukáš Vacek

V sobotu 26. 3. 2016 v 16,00 hodin se odehrálo třetí utkání play-off BONVER ŽBL mezi domácím týmem SOKOL ZVUS Hradec Králové a hostujícími hráčkami BLK SLAVIA Praha.

Předtím, než rozhodčí hvizdem zahájili utkání, proběhla na palubovce malá slavnost. Prezident klubu Miroslav Volejník předal dárkový šek v hodnotě 17 410 Kč mamince nemocné Natálky. Šlo o charitativní akci hráček ve spolupráci s basketbalovým klubem, ZVUS a marketingovou agenturou Festing Hradec Králové. Uvedená finanční částka byla shromážděna z výtěžku prodeje kalendářů, který nafotily hradecké hráčky, dále sbírkou mezi hráčkami a finanční spoluúčastí výše uvedených firem.

Pak tedy začalo již třetí vzájemné utkání play-off BONVER ŽBL mezi domácími Lvicemi a hostujícími Slávistkami. První koš vsítily domácí hráčky až po odehraných necelých 2 minutách. Do té doby se ani jednomu celku nedařilo skórovat. Pak už koše začaly padat na obou stranách. Výsledek po první čtvrtině utkání byl ve prospěch domácích hráček 17 : 13.

Druhá čtvrtina pokračovala bojem o každý míč na obou stranách. Přestože Lvice si stále držely aspoň minimální bodový náskok, po této části hry svítil na tabuli nerozhodný stav 30 : 30.

Dá se říci, že přestávka pomohla domácím hráčkám, přesto to byl stále urputný boj. Po třetí čtvrtině byl výsledek stále ve prospěch ZVUS Lvic, tentokrát již s příjemným náskokem 10 bodů. Stav po třech odehraných čtvrtinách 56 : 46.

V poslední čtvrtině se domácím stále dařilo zvyšovat bodový náskok, přesto si soupeřky vzájemně nic nedarovaly. Utkání skončilo vítězstvím Lvic 74 : 58. Holky děkujem!

Příští vzájemný zápas se odehraje ve středu 30. 3. 2016 v 17,00 hodin v Praze na hřišti BLK SLAVIA.