Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Lvice vezou z Prahy výhru a postupují do semifinále!

30.03.2016 | Lukáš Vacek

Hráčky Sokola ZVU STROJÍRNY Hradec Králové zvítězily na palubovce BLK Slavia Praha 87:66 a zahrají si opět v semifinále ŽBL. Lvice se v semifinále utkají, opět jako vloni, se středočeským Nymburkem. Určitě bychom se nezlobili, kdyby letošní semifinále dopadlo, tak jako loňské, kdy Lvice slavily historický postup do finále.

A teď k dnešnímu zápasu. Čtvrtý zápas začal lépe pro hradecké basketbalistky, ale Slavia do poloviny čtvrtiny otočila stav na 10:8 a 12:10. 12:10 bylo pro Slavii posledním vedení v této sérii. První čtvrtinu Lvice vyhrály o 4 body - 23:19. Na začátku další periody si Lvice držely mírný náskok, který postupně od druhé poloviny čtvrtiny navyšovaly až na poločasový výsledek 50:32.

Druhý poločas opět začaly lépe „Strojařky“. Ty si vypracovaly náskok až 22 bodů, ale Slávistky se nevzdaly a třetí čtvrtinu začaly opanovat. Dvě a půl minuty před koncem třetí čtvrtiny J. Petterson snížila na rozdíl osmi bodů. Dvouciferný náskok si přece jenom Hradečanky vzaly zpět a před začátkem poslední čtvrtiny svítil na světelné tabuli stav 67:54! Na začátku čtvrté čtvrtiny zaúřadovala Míša Stará. Svou přesnou trojkou a následně přesnou střelou za dva body de facto zhatila všechny naděje Slavie k vítězství v tomto duelu. Holky postupně navyšovaly vedení až na konečných 87:66.

Lvice využily první mečbol a celou sérii vyhrály 3:1 na zápasy. Jedinou prohru v sérii utrpěly Hradecké lvice v prvním zápase, kdy doma prohrály 74:81. Nejlepší střelkyní hradeckého týmu byla s dvaatřicítkou Kateřina Křížová, která zaznamenala 25 bodů. Katka Křížová se může pyšnit i skvělou bilancí. Stoprocentní trojkové pokusy (3/3) a stoprocentní trestné hody (6/6). Druhá následovala Míša Stará se 16ti body. Na palubovce se objevily všechny Lvice kromě Míši Hartigové. Katka Krizova a Josipa Bura v zápase dosáhly double-double.

čtvrtfinále 4 | Středa 30.03.2016, 17:00 | Hala Slavie, Praha 10

BLK Slavia Praha - Sokol Hradec Králové

66:87

19:23 32:50 54:67

Body Slavia Praha: Baltič Kristina 14, Dvořáková Natálie 13, Vaughn Krystal Lynette 12, Jakšić Jovana 9, Peterson Janis Marie 9, Kritscher Megan Yvone 4, Motyčáková Tereza 3, Urbanová Michaela 2

Body Lvice: Křížová Kateřina 25, Stará Michaela 16, Bura Josipa 13, Zavázalová Kateřina 13, Rosenbaumová Klára 9, Andělová Gabriela 7, Effangová Pamela-Therese 2, Kuthanová Tereza 2

Diváci: 101

BLK Slavia Praha: Baltič Kristina, Dvořáková Natálie, Vaughn Krystal Lynette, Jakšić Jovana, Peterson Janis Marie, Kritscher Megan Yvone, Motyčáková Tereza, Urbanová Michaela, Vondráčková Tereza

Sokol Hradec Králové: Křížová Kateřina, Stará Michaela, Bura Josipa, Zavázalová Kateřina, Rosenbaumová Klára, Andělová Gabriela, Effangová Pamela-Therese, Kuthanová Tereza, Hartigová Michala, Hrušková Anna, Kaňuková Michaela, Zítková Tereza

Ohlédnutí za sezónou Hradeckých lvic

Sezóna 2021/2022 byla po dlouhých dvou letech "normální" - v řádných termínech se dohrály všechny soutěže od těch nejmladších až po...

Lvice U13 stříbrné

Národní finále starších minižákyň se konalo minulý víkend v Praze a malé Lvice si ze závěrečného turnaje odvezly krásné stříbrné...