Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

V prvním zápase semifinále úspěšnější domácí Nymburk

04.04.2016 | Lukáš Vacek

Dnešním dnem odstartovalo semifinále play off BONVER ŽBL pro hráčky Sokola ZVU Strojírny Hradec Králové. Od 18:00 nastoupily naše hráčky na půdě Nymburka. Že nejde o lehkého soupeře se hradecké Lvice přesvědčily v této sezoně hned několikrát, protože každý zápas, který tuto sezónu s Nymburkem sehrály, bohužel vždy skončil se šťastným koncem právě pro Nymburk, nutno však podotknout, že "strojařky" Nymburku v každém zápase pěkně zatopily. Navíc v play off jsou předchozí výsledky smazány a série začíná za stavu 0:0.

Už z výsledku je patrné, že se jednalo o vyrovnané utkání, kde každá chyba rozhodovala.
Zápas začal pro hradecké hráčky velmi dobře, když první čtvrtinu vyhráli 18:13 a vypadalo to, že první zápas se bude lépe vyvíjet pro naše holky.
Obě mužstva pokračovala v bojovném výkonu i ve druhé čtvrtině, která nenašla vítěze a skončila shodně 15:15, takže hradecké Lvice byly v poločase stále v pětibodovém vedení.
Ve třetí čtvrtině jsme si ale vybrali slabší chvilku a domácí Nymburk našeho zaváhání chladnokrevně využil, když třetí čtvrtinu vyhrál rozdílem třídy 22:10 pro domácí a strhl tak vedení na svou stranu.
Lvice v poslední části hry urputně bojovaly, na výhru to ale bohužel nestačilo a tak si bohužel z Nymburka odvážíme těsnou prohru o 3 body.
V prvním zápase semifinále jsme se opět mohli spolehnout na naše podkošové hráčky Kateřinu Křížovou s Josipou Bura, které táhly náš tým k vítězství, k nim se taky tradičně přidal výborný výkon Míši Staré, ale ani tak to nestačilo a Nymburk si tak připsal první bod v sérii.

Série bude pokračovat tento čtvrtek, 7. dubna, na naší palubovce. Přijďte podpořit Lvice v cestě do finále!

semifinále 1 | Pondělí 04.04.2016, 18:00 | Sportovní centrum ČSTV, Nymburk

BS DSK Basketball Nymburk KV - Sokol Hradec Králové

66:63

13:18 28:33 50:43

Body DSK Basketball Nymburk: Bortelová Veronika 18, Kuster Jessica Lynne 18, Bartáková Lenka 9, Taylor Theairra Brittani 8, Šípová Lenka 5, Khomenchuk Aleksaandr 4, Šikšniuté Egla 4, Hamplová Monika 0, Huňková Alena 0

Body Lvice: Křížová Kateřina 16, Bura Josipa 14, Stará Michaela 12, Rosenbaumová Klára 10, Hartigová Michala 4, Andělová Gabriela 3, Zavázalová Kateřina 3, Kuthanová Tereza 1, Effangová Pamela-Therese 0

komisař: Hlaváček Pavel

BS DSK Basketball Nymburk KV: Bortelová Veronika, Kuster Jessica Lynne, Bartáková Lenka, Taylor Theairra Brittani, Šípová Lenka, Khomenchuk Aleksaandr, Šikšniuté Egla, Hamplová Monika, Huňková Alena

Sokol Hradec Králové: Křížová Kateřina, Bura Josipa, Stará Michaela, Rosenbaumová Klára, Hartigová Michala, Andělová Gabriela, Zavázalová Kateřina, Kuthanová Tereza, Effangová Pamela-Therese

Ohlédnutí za sezónou Hradeckých lvic

Sezóna 2021/2022 byla po dlouhých dvou letech "normální" - v řádných termínech se dohrály všechny soutěže od těch nejmladších až po...

Lvice U13 stříbrné

Národní finále starších minižákyň se konalo minulý víkend v Praze a malé Lvice si ze závěrečného turnaje odvezly krásné stříbrné...