KZ

Lvice vezou výhru z Chomutova

03.02.2024
V 15. kole Chance ŽBL sehrály Lvice senzační zápas na palubovce Chomutova, ze kterého si odvážejí výhru 69:85.

První čtvrtina nebyla pro Lvice ideální a dovolily Levharticím vstřelit 24 bodů, oproti svým 15. Ale už během druhé čtvrtiny, především díky zlepšené obraně, dokázaly skóre převrátit ve svůj prospěch (38:43). Po zbytek utkání už si cestu za vítězstvím kontrolovaly a nepustily Levhartice do hry.

Nejvíce bodů Lvic zaznamenaly: P. Effangová (19 b.), K. Zeithammerová (17 b.), Ch. Velichová (16 b.) a T. Čuperková (10 b.). Dvouciferný počet doskoků měla T. Havrylchyk (10).

Hodnocení trenéra Bálinta:

,,Po špatné první čtvrtině, kdy jsme dostali 24 bodů, se naše hra zlepšila, hlavně v obraně, což byl klíč ke konečnému vítězství. Druhý poločas jsme si hru kontrolovali a kolektivním výkonem dokráčeli k zasloužené vyhře.”

Hodnocení Kláry Vojtíkové:

,,Začátek jsme neměli uplně ideální, ale ještě před poločasem jsme hlavně díky obraně a rychlím protiútokům skóre otočili. V druhém poločase jsme v této hře naštěstí pokračovali a k tomu nám padli ještě nějaké střely. Tím jsme zápas dovedli k vítěznému konci.