KZ

Lvice postupují do semifinále Chance ŽBL

31.03.2024
V rozhodujícím zápase Lvice porazily tým Slavie 63:73 a postupují do semifinále Chance ŽBL.

Lvice odehrály perfektní zápas a v sérii Play off Lvice dokázaly, že mají na to hrát v TOP 4. Za stavu 1:2, kdy prohrávaly na zápasy a byly jednu výhru od konce sezóny, se do toho opřely a dvě výhry po sobě a obrat série na 3:2, jim zajistil místo v semifinále Chance ŽBL.

Lvice si dneska jednoznačně šly pro výhru. Od začátku utkání předváděly velmi precizní a agresivní obranu s rychlým přechodem na útoku a Slavistky doslova uběhaly. Oproti minulému zápasu na Slavii se jim dařilo i střelecky z dlouhé i krátké vzdálenosti.

Během prvního poločasu nastřílely 42 bodů, oproti 38 bodům Slavie. Slavia musela téměř celý zápas dotahovat drobné manko, které Lvice nepustily a bez problému uhájily vítězství.

Skvělou práci odvedli i fanoušci a fanklub, který s Lvicemi do Prahy vyrazil.

Bodové hráčky: Lotty Velichová (#6) 16 bodů, Táňa Havrylchyk (#22) 11 bodů, Marťa Šubrtová (#41) 10 bodů

Komentáře k utkání:

Miroslav Volejník (hlavní trenér):

‚‚My jsme se snažili vyvíjet tlak, zrychlit hru a přechodovou fázi. Jsem strašně rád, že se nám to dneska povedlo. Hrozně to tomu mladému týmu přeju. Slavia je strašně zkušený tým a hrají velmi dobře. Občas jsem si říkal, jak je ubráníme, ale věřil jsem, že na 5 zápasů je musíme uběhat, přece jen větší rotace na naší straně."

Krála Vojtíková (#14):

‚‚Jsme strašně rády, že jsme vyhrály. Došlo k výměně trenéra, což byl trošku risk před začátkem play off, ale vyšlo to. Série byla dlouhá a za stavu 1:2 jsem byla trošku nervózní, ale podařilo se nám obrátit na 3:2. Je skvělé z jaké pozice jsme se dostali až sem, udělali jsme kus práce a jsem na holky pyšná. Teď proti USK pošetříme síly a pak budeme bojovat o medaile."

Nyní bude následovat semifinálová série proti USK Praha.