59:72

, , ,

KP Brno — Sokol Hradec Králové

Reportáž

Asi trochu překvapení se zrodilo v Brně v hale Vodova, kde domácí KP Brno nestačilo na Hradecké Lvice 59:72. Domácí Královopolanky ani jednou v utkání nevedly, první poločas se ještě držely ve hře, krátce před přestávkou jim ale soupeřky utekly do dvouciferného náskoku. Nepomohlo střelecké trápení domácích, které vyústilo v pouhých pět bodů za druhou čtvrtinu. Náskok Hradce po přestávce narůstal až nad dvacetibodovou hranici, a i přes zlepšení v posledních minutách KP nedokázalo utkání více zdramatizovat a pro postup bude muset alespoň jednou vyhrát na palubovce lvic. První šanci bude mít KP ve středu. Jasnou hvězdou prvního zápasu byla hostující ostrostřelkyně Pamela Effangová, která nasázela Brnu 31 bodů s výbornou úspěšností střelby. Jedinou další dvoucifernou střelkyní Hradce byla s 12 body Charlotte Velichová. KP nestačilo 14 bodů Petry Malíkové ani 11 bodů a 12 doskoků Anežky Kopecké.