67:69

, , ,

KP Brno — Sokol Hradec Králové

Reportáž

Úžasnou koncovku nabídly fanouškům ve třetím čtvrtfinále hráčky KP Brno a Sokola Hradec Králové. Východočešky zvítězily i podruhé v Brně, tentokrát 69:67 a postupují jako první do semifinále. Celku trenérky Marcely Kramer končí sezóna předčasně.

Královopolanky stále bojující v úzké sestavě vstoupily do utkání o všechno náporem a od prvních sekund a rychlého koše Evy Kopecké držely těsné vedení. Hradec od úvodu za soupeřkami vlál a snažil se udržet krok, na obou týmech ale byla patrná nervozita z důležitosti zápasu a přidala se nižší úspěšnost střelby. Ta zabránila KP vybudovat si větší náskok, ten nejtěsnější ale po první čtvrtině udržely, když na pětibodovou minisérii Lvic odpověděla košem krátce před koncem první čtvrtiny Kateřina Galíčková. Prostřední pasáž druhé čtvrtiny ale zastihla KP ještě ve vetší střelecké krizi, navíc se svěřenkyně Romany Ptáčkové chytily a ujaly se vedení. To po trojce Pamely Effangové vzrostlo tři minuty před přestávkou až na osm bodů. Odpověď KP v podobě série 6:1 ale skóre do přestávky prakticky srovnala. Domácí tým i po přestávce bojoval, ale skóre mu postupně unikalo a v závěru třetí čtvrtiny byl rozdíl mezi oběma celky poprvé v duelu dvouciferný. Osm minut před koncem byl rozdíl až třináctibodový, Brňanky ale ještě jednou zabraly a byly blízko velkého obratu. Minutá šestka Kateřiny Zeithammerové jim totiž dala naději a šest sekund před koncem Petra Malíková těžkou trojkou srovnala skóre. Na Hradec zbyl ale poslední útok, ve kterém se obranou šikovně prosmýkla Zeithammerová a „floatrem“ rozhodla. Následná odpověď Malíkové z půlky hřiště už cíl nenašla a Hradec se mohl radovat.

Zeithammerová s Effangovou byly nejlepší střelkyně zápasu s 21 body, ani tak nepotřebovaly velkou pomoc spoluhráček. Malíková byla lídrem KP s 18 body, na jedenácti bodech se shodly Anežka Kopecká a Kateřina Galíčková.